34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Офіційно // 23 серпня - День Державного Прапора України

23 серпня - День Державного Прапора України

17.08.2012

0

604

Одним з найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визначення національної символіки як невід’ємної ознаки незалежності. Кожний народ, шануючи свою історію, шанує і свої святині. Без сумніву, державний синьо-жовтий прапор і є однією із найголовніших святинь народу. У серпні 2004 року Президент України підписав Указ про встановлення Дня Державного Прапора України, який відтоді, вже восьмий рік поспіль святкується щорічно 23 серпня.


Державний Прапор відповідно до статті 20 Конституції України є одним із трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Він являє собою стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку. Український національний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Це наш історичний дух, наша совість і символ нашої незламності. Це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу. Під його знаменом ми йшли до проголошення самостійної Української держави, а сьогодні розбудовуємо демократичне суспільство. Під цим прапором український народ на весь світ засвідчив своє прагнення до свободи, незалежності, гідного життя у єдиній сім’ї європейських народів.

Особливого значення набуває використання державного прапора під час проведення протокольних заходів, оскільки з ним, передусім, асоціюється держава. Порядок його розміщення має свої нюанси залежно від місця, де він встановлюється. Існує звичай вивішувати прапор у світлу частину доби – зі сходу до заходу сонця. У таких місцях, як резиденція Глави держави, будинок Уряду, будинок парламенту, приміщення органів державної влади та місцевого самоврядування прапор може бути встановлений постійно, за умови його освітлення в нічний час.

Наші пращури дуже поважали древні стяги. На них зображували небесні світила, княжі знаки – тризуби, двозуби. Без прапора військо не відправлялося в похід і не вступало в бій.
Тоді ж почали поширюватися й колірні поєднання. Жовто-блакитні барви символізували Київську державу ще до запровадження християнства. У той час державного прапора як такого ще не було. Існували лише князівські стяги. Але згодом ці два кольори набули значення державних.
Після нашестя татарських орд Батия ця символізація зникла, але згодом відродилася в гербах українських міст. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами.

Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть.

Поєднання цих двох кольорів – жовтого і синього - одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів. А походить воно від герба Галицько-Волинського князівства, землі якого в XIII столітті літописці назвали Україною.

Процес розробки зовнішньої атрибутики тривав і в XX столітті.

22 березня 1918 року жовто-блакитний прапор був затверджений Центральною Радою як символ українського народу, Української Народної Республіки. Ініціатором цього рішення був Михайло Грушевський. Після перевороту, вчиненого гетьманом Павлом Скоропадським, порядок кольорів було змінено на синьо-жовтий і таким уже залишився до нашого часу.

Як і в багатьох інших державах, кольори України не мають офіційного пояснення. А неофіційне змінювалося з часом і залежало як від смаків сучасників, так і від політичної моди. І донині кожен прочитує їх сам, визначаючи для себе найголовніше. Але для кожного прапор є символом миролюбства. І кожному він нагадує наше літо, коли небо над Україною синє, а лани наші золоті.

Синьо-жовтий прапор набув широкого поширення в 90-х роках минулого століття в національно-демократичних колах, а потім повсюдно. Але держава не поспішала змінювати свою символіку. На час розпаду СРСР державним прапором України залишався радянський. Але 24 липня 1990 року президія Київської міської ради народних депутатів вирішила вивісити синьо-жовтий прапор поруч із державним червоно-синім перед будинком міськради на Хрещатику.

24 серпня 1991 року був проголошений Акт незалежності України, і синьо-жовтий прапор замайорів над будинком Верховної Ради. 

На політичній карті світу з’явилася нова незалежна, суверенна держава Україна. Їй необхідно було набути всіх атрибутів державності, що належить мати учасникові Організації Об’єднаних Націй. Без цього неможливо стати рівноправним членом світового співтовариства.
28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла Постанову "Про державний прапор України". Ним став саме національний синьо-жовтий стяг.

Гідність прапора захищається як в самій країні, так і за її межами. Зневага до прапора розглядається як посягання на честь нації та держави. Саме тому Закон передбачає санкції за порушення встановленого порядку поводження з прапором. Способами наруги можуть бути: знищення або пошкодження прапора шляхом його спалювання, розфарбовування, нанесення на прапор написів і т.п. Чітко визначити факт наруги не дозволяє відсутність єдиного законодавчого акту, який би регулював правила поводження з державними символами України, зокрема - конкретно з Державним прапором. Але, натомість є окремі законодавчі і підзаконні акти, які регламентують випадки використання Державного прапора: 

Стаття 338 Кримінального Кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за «Наругу над державними символами» позбавленням волі на строк до трьох років.

В той же час, публічна наруга над Державним прапором, здійснена групою осіб і що ображає відчуття громадян України, підпадає і під статтю Кримінального кодексу України «хуліганство» (ст. 296 ч. 2), яка у вигляді покарання передбачає позбавлення волі від 4 до 5 років. 

Не можу не згадати сьогодні і про те, що 24 серпня ми святкуємо велике національне свято нашої державності – День Незалежності України.

Народ України святкує уже 21 річницю, відколи здійснилася споконвічна мрія наших предків – бути господарями на своїй найбагатшій, прекрасній і чарівній українській землі.

Від щирого серця й від усієї душі зичу усім здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх ваших справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє вас на нові звершення, на нові добрі починання в ім’я соборної, незалежної, демократичної, процвітаючої України, надійної запоруки добробуту і щасливого життя її народу.

З святом Вас!


Кузнецовське міське управління юстиції, kuznetsovsk-rada.gov.ua

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9197

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів