34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури

Чорнобиль

11.04.2011

3

3396

Чорнобиль (укр. Чорнобиль - чорнобиль, полин) - місто районного значення в Київській області України.

Чорнобиль розташований на річці Прип'ять, недалеко від її впадіння в Київське водосховище.
Сумно відомий із-за Чорнобильської аварії (1986 рік). До аварії в місті проживало 12,5 тисяч осіб. В даний час у місті проживають лише працівники установ і підприємств Зон відчуження і безумовного гарантованого відселення Чорнобильської АЕС (працюють на вахтовій основі) і самосели.


Історія 
Перша згадка про Чорнобиль відноситься до подій 1193 року. Після Люблінської унії місто перейшло під контроль Польщі. 
У середині XV століття, коли ці землі контролювало Велике Князівство Литовське, по сусідству з Чорнобилем був побудований замок, відокремлений від поселення глибоким ровом, що збереглися до наших днів. На початку XVI століття замок був реконструйований, перетворений в добре укріплену і важкодоступну фортеця, а місто Чорнобиль став повітовим центром. 

У 1793 році увійшов до складу Російської імперії. До XX століття був заселений українськими та польськими селянами, а також відносно великою кількістю євреїв.

Чорнобиль мав багату релігійну історію. Євреї були розселені в Чорнобилі Філоном Кміть у рамках польської колонізації. Після приєднання в 1596 до Польського Королівства традиційне українське православне селянство змушували переходити в католицтво. Православ'я було відновлено тільки після завоювання Московським князівством. У другій половині XVIII сторіччя Чорнобиль стає одним з головних центрів Хасидизму. Чорнобильська Хасидська династія була утворена рабином Менахемом Нахум Тверським. Єврейське населення сильно страждала від погромів у жовтні 1905 та березні-квітні 1919, коли безліч євреїв було пограбовано і вбито чорносотенцями. У 1920 династія Тверського залишає Чорнобиль, який перестає бути центром Хасидизму. 

З 1880 Чорнобиль переживає багато змін. У 1898 населення Чорнобиля становило 10.800 чоловік, з яких 7.200 - євреї.

Під час Першої світової війни був окупований, потім був місцем битв в Громадянській війні. Під час радянсько-польської війни був спочатку зайнятий Польської армією, а потім відбитий кавалерією Червоної армії. У 1921 включений до складу Української РСР. 

Польська громада Чорнобиля була депортована до Казахстану у 1936.Єврейська громада була знищена під час німецької окупації 1941-1944. 
У 1970-х роках в 10 км від Чорнобиля була споруджена перша в Україні атомна електростанція. 
У 1985 була введена в дію Загоризонтна РЛС Дуга - об'єкт Чорнобиль-2. 

26 квітня 1986 на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталася аварія, яка стала найбільшою катастрофою в історії атомної енергетики. Всі жителі міста після цього були евакуйовані, проте деякі згодом повернулися у свої будинки і зараз живуть на зараженій території.

У 2006 році Американською некомерційною науково-дослідницькою організацією Інститут Блексміта був опублікований список найбільш забруднених місць на планеті, в якому Чорнобиль був у першій десятці. 30-км зона 
Місто Чорнобиль є Адміністративним центром з управління відчуженими в 1986 році радіаційно-небезпечними територіями. Надзвичайне рішення про відчуження земель було викликано значним радіоактивним забрудненням територій, прилеглих до АЕС.

Було введено три контрольованих зони: 
- Особлива зона (безпосередньо проммайданчик ЧАЕС), 
- 10-кілометрова, 
- 30-кілометрова (Чорнобиль знаходиться в 15 км від ЧАЕС). 

У них був організований суворий дозиметричний контроль транспорту, розгорнуті пункти дезактивації. На межах зон організована пересадка працюючих людей з одних транспортних засобів в інші для зменшення перенесення радіоактивних речовин.  

У місті базуються основні підприємства, зайняті на роботах з підтримання зони в екологічно-безпечному стані. У тому числі підприємства, контролюючі радіаційний стан 30-км зони відчуження - контролюється вміст радіонуклідів у воді річки Прип'ять та її притоках, а також у повітрі.

У місті базується особовий склад МВС України здійснює охорону території 30-км зони і контроль за нелегальними проникненнями сторонніх осіб на її територію.Екологія
Двадцять з гаком років опісля після чорнобильської аварії постійна дія малих доз радіації продовжує негативно впливати на природу в 30-кілометровій особливій зоні навколо атомної електростанції - стало менше птахів і комах (чим вищий рівень радіації, тим менше комах). 

На думку ж інших вчених, дика природа в особливій зоні, навпаки, процвітає, оскільки вплив радіації перекривається відсутністю збитку від людської діяльності. Що стосується радіації, то її рівень у зоні був небезпечним для життя лише у перші рік-два, а за десять років він знизився у 100-1000 разів.

ru.wikipedia.org 

Всього коментарів: 3
1
GSN | 03.11.2011 | 21:39
+ (0) -
Есть возможность увидеть будущее всей нашей цивилизации

Так смотрим, же.
2
Zodchy | 03.11.2011 | 21:45
+ (1) -
у мене не таке!!! tongue
3
energiya | 09.12.2011 | 20:57
+ (0) -
А где посмотреть, каким был город до взрыва?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1048
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9192

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів