34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Подорожі рідним краєм // До Хрестів — по зцілення

До Хрестів — по зцілення

13.11.2014

0

1308

З усіх-усюд їдуть люди у віддалене поліське село Луко Володимирецького району Рівненської області. Тут у лісі є місце, де хворі стають здоровими, де збуваються мрії. Місцеві люди називають його Хрести.

 

Померлі старці допомагають живим

 

Як жителі навколишніх сіл зрозуміли, що коли піти у ліс до Хрестів, помолитися і попросити щось у Господа, то мрія збудеться, достеменно ніхто не знає. Наш супроводжуючий, учитель музики Воронківської школи Андрій Хомич, розповів, що легенда мовить, як в одну зі страшних зим тут замерзла сім'я старців. Було це приблизно того року, коли «цар дав волю». Тобто десь у 1861. Люди, які йшли у Луко, потрапили у сніжну бурю, заблукали, сіли перепочити і заснули навічно. Знайшли їх навесні, коли зійшов сніг. Поховали на сільському цвинтарі, а на місці загибелі поставили хрест. До нього прикріпили іконку, яка випала з одягу старця. Згодом стали помічати - якщо прийти до хреста, помолитися, то бажання збуваються.

 

- Особливо Хрести помагають жінкам, які не можуть народити дитинку. Приїдуть сюди, помоляться - дивись, і дитинка з'явиться. Навіть з Сибіру до нас приїжджають. Більше про це знає баба Лєна. Вона разом зі своїм чоловіком доглядають Хрести, - повідав Андрій Несторович.

 

Баби Лєни вдома не було, у ліс по гриби подалася. Її дід Сергій запевнив, що ми з нею не розминемося. Але до Хрестів довелося все ж добиратися самотужки. Дорогу вказували стрічки, пов'язані на деревах. Саме святе місце видніється серед лісу здаля. Все завдяки яскравим пов'язкам на хрестах. Це хустки, рушники, стрічки. Їх кількість вказує на те, що сюди по допомогу до святих приїжджає багато прочан. Залишають коливо, мед, іграшки, гроші.

 

- Їх забирають доглядачі і замовляють молебень у місцевій церкві, - запевнив Андрій Хомич.

 

 

Хрести повернули сина з полону

 

- Чи допомають Хрести? Ще й як! - стала розказувати Олена Рищиковець, яку все ж зустріли по дорозі. - От мені як вони допомогли! У мене два сини і дочка. Один син пив страшно. Я туди ходила молитися - відмолила. Перестав пити. Але його свєт (струм - авт.) забив. А старший син Льоня у Кузнєцовську живе. Був в Іраку на войні. Довго був. Я у церкві навколішки у сльозах стояла. До Хрестів ходила. Прийду, стою і не їм нічого. Старий мій знав, що коли мене нема, то запрягав коня і їхав по мене. Я так плакала і молилася Богу, що син приїхав з Іраку неушкоджений. Навіть і нігтика не зняло. Господь і старець Калістрат помогли мені й тепер. У маю сина знову на войну забрали. Я не могла місця собі найти, ходила плакала, молилася. У полоні він був. Його привезли такого битого, але живого. У госпіталі в Ровно лежить. Одужує.

 

Отакі Хрести. Людям помагають. Баба Лєна каже, що у селі про чудодійну силу місця загибелі старців люди переповідали з уст в уста. За радянської влади туди приїжджали крадькома. При Україні - вільніше. Багатьом людям допомагає молитва.

 

- Тільки треба правильно просити, - каже старенька. - Не так: прийшов, подивився і пішов додому. А треба зайти всередину і щиро попросити допомоги у святого Калістрата. От зі Степангорода у жінки чоловік помер, вона сама зосталася і вельми захворіла. А діти ж малії. Що робити? Вона взяла машину, приїхала у Хрести, плакала, молилася і одужала. Опісля приїхала і оградку поставила. А ще люди кидають одежу слабого. Маєчку, футболочку, шапочку. Привозять, вішають. Потім приїжджають і забирають. Кажуть, допомагає зцілитися. Ті, хто хоч раз відвідував це святе місце, обов'язково приїжджають до нього ще раз - подякувати за допомогу.

 

Наталка СЛЮСАР,  visnyk.lutsk.ua

Фото автора

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1023
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9156

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів