34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Офіційно // Допомога при народженні дитини

Допомога при народженні дитини

15.01.2014

0

713

Звістка про народження дитини завжди супроводжується великою родинною радістю, приємними емоціями та батьківською турботою. Разом з цим, фінансове питання в народженні дитини частково бере на себе держава, адже вона зацікавлена в покращенні демографічного стану. 

Відповідно до Конституції України сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу. Право на отримання допомоги при народженні дитини в Україні мають всі батьки. Це право не обмежується ні родом діяльності, ні наявністю або відсутністю місця роботи тощо. 

Умови призначення і виплати допомоги при народженні дитини визначає Порядок призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 (із змінами та доповненнями). Відповідно до положень цього Порядку допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання. 

Одже одним із найважливіших обов’язків батьків, що випливає не тільки з моральних принципів суспільства, а й з чинного законодавства, є моральне виховання та утримання дитини. Це полягає в забезпеченні дитини необхідними благами, що потрібні для її життя та виховання. 

На превеликий жаль, отримуючи матеріальну підтримку від держави, не всі батьки створюють належні умови для повноцінного утримання та виховання дітей. Контроль за цільовим використанням допомоги і створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей в м. Кузнецовськ здійснюється державними соціальними інспекторами управління праці та соціального захисту населення разом з працівниками служби у справах дітей, відділом у справах сім’ї та молоді шляхом проведення моніторингу виплат і використання допомоги та вибіркового обстеження окремих сімей. 

У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені працівники подають керівнику органу, що призначив допомогу, пропозиції щодо припинення її виплати. Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу. 

Потрібно зазначити, що рішення про припинення є не кінцевим і виплату допомоги при народженні можуть відновити (крім випадків смерті дитини і його усиновлення). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 6 місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою. 

У разі невідвідування матір'ю (батьком, опікуном) дільничного лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під наглядом якого перебуває дитина віком до одного року, адміністрація лікувально-профілактичного закладу повинна повідомляти про це управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання дитини. 

Також просимо усіх небайдужих громадян міста, а особливо працівників дошкільних навчальних закладів, медичних закладів в разі виявлення фактів неналежного утримання, догляду за дітьми з боку їхніх батьків, повідомляти управління праці та соціального захисту населення за тел. 2-45-26 (соціальний інспектор). 

 В.о. начальника управління праці та соціального захисту населення О. Андрощук
Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1048
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9191

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів