34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Творча майстерня // На сцені - особливі актори

На сцені - особливі актори

28.04.2015

0

911

Як відомо, соціальна реабілітація охоплює широкий спектр форм і методів, спрямованих на подолання фізичних, сенсорних, комунікативних та інших порушень дітей та молоді з функціональними обмеженнями, досягнення ними якомога повнішої незалежності. У сферу комплексної допомоги (медичної, психологічної, соціальної, трудової реабілітації) останніми роками активно долучається реабілітація мистецтвом. Декоративно-прикладні вироби, вишивка, малювання та інші види художньої творчості вже стали обов’язковим елементом реабілітаційного процесу. Хочеться відмітити ще один вид творчості цієї ж спрямованості - арт-терапія, в основі якої є артистична діяльність, підготовка вистав, конкурсів, фестивалів, яка набуває все більшого поширення в соціальній роботі. З одного боку – це цікаве й корисне дозвілля, а з іншого (з точки зору практичної реабілітації) – формування вищого рівня функціональності осіб з інвалідністю.

 

В комунальному закладі «Кузнецовський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» системно і планово проводиться гурткова робота з театралізованої діяльності з метою підвищення рівня соціалізації дітей та молоді з особливим потребами. Колективна робота цілеспрямовано впливає на особистість дитини, її розкріпачення, самостійну творчість, розвиток провідних психічних процесів, допомагає усвідомленню почуття задоволення, радості, успішності.

 

 

Уже два роки як у Центрі функціонують драматичний гурток «Казкар» (керівник О.Дмитренко) та арт-студія «Мала сцена» (керівник Т.Тарасюк), акторами у яких є діти та молодь. На гуртку вони розігрують як казки, сценки, так і рольові діалоги за ілюстраціями, самостійні імпровізації на теми, ігрові ситуації узяті з життя.

 

 

Неодноразові виступи перед батьками, працівниками у Центрі та на великій сцені Плацу культури ВП РАЕС мали великий успіх. Діти із задоволенням демонстрували свої акторські уміння, перевтілення, кожний хотів продемонструвати щось своє, особливе. А результат нашої роботи додав нам, працівникам Центру, оптимізму, адже це дозволило активізувати творчу, реабілітаційну роботу серед наших отримувачів послуг. Саме театральні ігри дозволяють самовиразитися, підвищують самооцінку дитини та молодої особи і направлені на розвиток у них творчих здібностей, комунікативних якостей, вміння долати невпевненість і боязкість в собі і в своїх силах, вміння невимушено вести діалог, налагоджувати взаємозв’язки з партнерами, виховувати дружні взаємовідносини, повагу один до одного.

 

 

Під час занять у них розвиваються не тільки психічні функції особисті, художні здібності, творчий потенціал, а й загальнолюдська здатність до міжособистісної взаємодії, творчості в будь-якій області, що допомагає адаптуватися в суспільстві, відчути себе потрібними і успішними. І це,напевно,є головним успіхом нашої роботи.

 

 

Керівник гуртка «Казкар» КЗ «Центр реабілітації» О.Дмитренко, 

http://rebcenter.rv.ua

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1049
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів