34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Політикум // Наталія Петрович: "Навіщо Кузнецовську Статут?"

Наталія Петрович: "Навіщо Кузнецовську Статут?"

28.07.2011

0

1443

Наталія Петрович: "Навіщо Кузнецовську Статут?"


Всякому городу нрав и права,
Всяка имеет свой ум голова.
Григорій Сковорода


Статути міст як правові акти, які визначають автономний статус міст, відомі ще з часів Середньовіччя.

В Україну статутна традиція прийшла з магдебурзькою системою права. Магдебурзьке право здійснювалось на основі Хартії (статуту). Першими українськими містами, які отримали свої статути (хартії) були міста Сянок (1339 р.) та Львів (1356 р.). Пізніше ця традиція поширилась і на інші українські міста. 

За майже 14 років дії чинного Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в якому вперше у правовому полі визначено місце і роль статуту територіальної громади, своєю малою «конституцією» обзавелись понад дві третини обласних центрів та половина інших міст і містечок країни.Навіщо ж взагалі громаді міста свій статут та чи є він реальним механізмом впливу громади на владу? 

Насамперед, важливість статуту як механізму забезпечення участі громадян у вирішенні питань місцевого значення обумовлена тим, що Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» лише загально регулює відносини, які пов’язані зі здійсненням місцевого самоврядування. 

Якщо даний статут буде ухвалено, громада матиме більше можливостей вирішувати питання місцевого значення. Будуть врегульовані відносини між територіальною громадою міста та міською владою, визначені організаційні, матеріальні і фінансові основи місцевого самоврядування на території міста, а також інші питання, віднесені чинним законодавством України до компетенції місцевого самоврядування. Іншими словами, прийняття статуту територіальної громади – це крок до прямого впливу громади на прийняття рішень не один раз на п’ять років під час виборів, а щодня, крок до реальної місцевої демократії. 

Створення механізмів такої безпосередньої участі законодавець віддав на розсуд самих територіальних громад, керуючись припущенням, що кожне місто, містечко, село неповторні – за розмірами та чисельністю мешканців, способом формування та соціальним складом громади, історією, економічними, екологічними реаліями та можливостями. Та й передбачити всі можливі ситуації, коли б громаді варто було б безпосередньо взяти участь – допомогти, втрутитися – на законодавчому рівні практично неможливо.

Статут – це ще й документ, в якому, зокрема, наголошується і на розумінні важливості свого міста, пріоритетах його розвитку. Адже найголовніше завдання місцевого самоврядування в Україні – формування сильних, конкурентоспроможних, самодостатніх територіальних громад.

Варто вказати й те, що статут є актом прямої дії і має вищу юридичну силу в системі нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування. Прийняття цього документу також дозволить заповнити певні прогалини в законодавстві України з питань організації місцевого самоврядування.

Якщо люди самі розроблятимуть документ, вкладатимуть у нього власні ідеї, зрештою, розумітимуть, що вони роблять, це буде їхній свідомий вибір. Відкритість, прозорість на стадії розробки статуту, переконана, дозволить сформувати взаємну довіру громади, органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, подолати той правовий нігілізм, який сьогодні панує у суспільстві на всіх рівнях. 

Яким бути місту вирішувати повинна громада. Тому участь у розробці Статуту Кузнецовська може стати показовим фактом, який засвідчить чи насправді кузнецовці готові взяти на себе відповідальність за долю свого міста і наскільки воно їм небайдуже ?! 


Наталія Петрович,
депутат Кузнецовської міської ради

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1049
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів