34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Різне // Ольбери у Тріщаві

Ольбери у Тріщаві

12.10.2015

0

836

У перші вихідні жовтня члени КМДГО "Ольбери" та КМО ДГО ДАР України здійснили традиційний навчально-тренувальний похід в урочище Тріщава Сарненського району. Про це інформує сайт організації.

 

 

Організаторами походу виступили голова КМО ДГО ДАРУ Олександр Бутеєць, голова КМДГО "Ольбери" Сергій Ковалець та старійшина КМДГО "Ольбери" Максим П'ятенко. Учасниками стали 15 дітей віком від 8 до 14 років.

 

Право на участь у поході мали лише ольбери з позитивним рейтингом. Наймолодшим учасником походу став 8-річний Роман Печончик.

 

У п'ятницю об 11-й годині у Тріщаву виїхала група забезпечення із п'яти найдосвідченіших ольберів, котрі мали до прибуття основної групи встановити намети, назбирати дров, прибрати табір і приготувати чай, з чим вони успішно впоралися. Основна група виїхала вечірнім приміським потягом у бік Сарн, зійшла на зупинці "329 км", пройшла 7 км по лісу, і вже затемна дійшла до табору.

 

Серед учасників походу було багато новачків, тому навіть такий невеликий, за туристичними мірками, перехід по рівнині неабияк виснажив юних туристів. Після чаю та "розбору польотів" у більшості не залишилось сил на традиційні нічні ігри.

 

 

У наступні два дні для учасників походу були організовані змагання і майстер-класи з наступних дисциплін:

 

- Спортивне орієнтування за картою.

- Спортивне орієнтування за азимутами.

- "Павутинка".

- "Мінне поле".

- В'язання вузлів.

 

 

Орієнтування за картою - традиційний вид змагань у Тріщаві, котрий проходить за розробленою ще у 90-х роках картою. Старійшиною "Ольберів" Олександром Бутейцем було встановлено 11 контрольних пунктів (КП), і, щоб знайти деякі з них, потрібно було проявити неабияку кмітливість. В результаті, нікому з юних учасників походу не вдалося віднайти їх всі.

 

Орієнтування за азимутами - порівняно новий вид змагань, суть якого полягає в тому, щоб за початковим азимутом і відстанню знайти КП, на якому написана літера, а також азимут і відстань до наступного КП. З літер потрібно скласти слово, яке потрібно сказати судді.

 

"Павутинка" - це мотузка, що натягнута між двома паралельними мотузками наступним чином: /\/\/\/\/\/\/\/. Завданням учасників було пройти павутинку від початку до кінця, не зачепивши мотузки. За кожне торкання давався штраф у 30 секунд. На запитання "навіщо так багато?" відповідь була: "Уявіть собі, що це - розтяжки. Зачепили мотузку - підірвались на гранаті".

 

"Мінне поле" - це інтелектуальна командна гра, суть якої наступна: поле 8х8 клітинок вкрито "мінами", але на полі є лише одна "стежка", яка може привести з одного краю поля на інше, і маршрут якої відомий лише судді. Учасники шикуються один за одним, за один хід кожен учасник переміщується на одну клітинку вперед, назад, ліворуч або праворуч. Команді потрібно перебратися через поле за мінімальну кількість ходів. Ходять учасники за командою судді, котрий рахує ходи; при "підриві на міні" учасник переміщається у "хвіст" своєї команди.

 

Всього маршрутів було розроблено 12, але у них всіх були спільні властивості: довжина - 20 клітинок, 8 поворотів, з першої клітинки стежка завжди веде вперед. Стенд з вузлами було встановлено з метою відпрацювання навичок в'язання туристичних вузлів. Усього на стенді було зав'язано 13 вузлів. Юні туристи виявили неабиякий інтерес до вузлів, але лише двоє юних ольберів - Богдан Мороз і Сашко Коновалов змогли безпомилково зав'язати усі з них.

 

 

На зворотному шляху ми завітали до місця відпочинку "Тріщава" зі стародавнім дубом, капличкою та святим джерелом, пройшли все тих же 7 км до залізничної платформи, сіли на приміський потяг, прибули до залізничної платформи "Кузнецовськ", звідки частково на автомобілях батьків юних туристів, частково на громадському автобусі дісталися міста.

 

 

Максим П'ятенко, старійшина КМДГО "Ольбери"

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9197

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів