34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Офіційно // Пенсійний фонд інформує

Пенсійний фонд інформує

14.03.2016

0

425

Інформація для осіб,

які на момент призначення пенсії не набули відповідного стажу для нарахування пенсії.

 

 

З 01.01.2004 року пенсії в солідарній системі призначаються за наявності страхового стажу та при умові сплати за ці періоди страхових внесків. Законодавчо з 1 жовтня 2011 року збільшено мінімальний стаж, який є визначальним для отримання права на пенсію, - із п’яти необхідних років до п’ятнадцяти, збільшено також загальний обов’язковий стаж (жінкам – 30 років, чоловікам - 35 років).

 

Багато людей, які звертаються за призначенням пенсій, з різних життєвих обставин не набули необхідного страхового стажу. Особи, які за період з 01.01.2004 року і по теперішній час мають прогалини у страховому стажі, тобто офіційно не працювали, можуть укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (з 11.08.2013 року для укладання договору необхідно звертатись до органів Міністерства доходів і зборів України).

 

Але є категорія громадян, які за період з 01.01.2004 року працювали або і зараз працюють на умовах неповного робочого часу. Такі особи мають право здійснити доплату до мінімального страхового внеску.

 

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа офіційно працювала, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення доплати до суми страхових внесків.

 

Мінімальний страховий внесок - це внесок на пенсійне страхування, який обчислюється від мінімальної заробітної плати. Доплата за повний місяць роботи здійснюється застрахованою особою за її бажанням за даними персоніфікованого обліку за підсумками року або при виході застрахованої особи на пенсію. Згідно з чинним законодавством, особи, які здійснюють доплату до суми страхових внесків таким чином, щоб сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок, подають до органів Пенсійного фонду заяву, спеціалісти складають повідомлення - розрахунок на підставі даних персоніфікованого обліку, а застрахована особа здійснює відповідну доплату протягом 10 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.

 

Застрахована особа, яка здійснює доплату, формує і подає до органів Пенсійного фонду сама за себе відомості про суми доплат. В них зазначають місяць та рік, за який проведено нарахування, суму, з якої сплачено внесок та суму доплати. Граничний строк подання таких відомостей - протягом одного календарного місяця після здійснення доплати. Нагадуємо, що зазначені доплати здійснюються в разі необхідності зарахування неповного місяця роботи до страхового стажу як повного.

 

Отже, у випадку, коли особа працює неповний робочий час (неповний робочий день, неповний робочий тиждень), прийнята на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнена не останнім днем календарного місяця, знаходиться у відпустці без збереження заробітної плати тощо, така застрахована особа може здійснити доплату до мінімального страхового внеску.

 

Ця норма поширюється також на фізичних осіб-приватних підприємців спрощеної системи оподаткування, які не мали обов’язку щодо сплати мінімального розміру страхового внеску з урахування частини сплаченого єдиного чи фіксованого податків.

 

 

В.о. начальника управління О.Ярошик

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 950
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9079

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів