34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури

Почаїв

19.04.2011

8

3563

Як доїхати з Кузнецовська

Кузнецовськ - Нова Рафалівка - Маюничі - Мала Осниця - Велика Осниця - Тельчі - Красноволя - Колки - Новоукраїнка - Криничне - Омельне - Тростянець - Озеро - Сокиричі - Муравище - Ківерці - Жабка - Дачне - Прилуцьке - Гуща - Липини - ГНКС - Луцьк - Дубно - Плоска - Дитиничі - Бірки - Смига - Буща - Миколаївка - Шепетин - Білокриниця - Фещуки - Кременець - Підлісці - Куликів - Дунаїв - Почаїв.

Близько трьох годин в дорозі - і ми на місці призначення.

Ось він, Почаїв. Зустрічає нас простягнутою рукою жебрака і лавкою, де можна взяти напрокат щось на зразок спідниці (їх видають безкоштовно, потрібно лише закласти 20 гривень, які потім повертають назад в обмін на взяту раніше спідницю).

     

План Лаври

1. Успенський собор (Стопа і чудотворна ікона Божої Матері). 2. Храм прп. Іова Почаївського (мощі преп. Іова та Амфілохія). 3. Троїцький собор. 4. Дзвіниця. 5. Похвальною церква. 6. Почаївська духовна семінарія. 7. Святі ворота. 
8. Екскурсійний офіс. 9. Каплиця на честь 400-ліття перенесення Почаївської чудотворної ікони Божої матері. 
10. Літній вівтар. 11. Каплиця на честь 2000-річчя Різдва Христового. 12. Іконна крамниця. 13. Записній стіл. 
14. Прохід до колодязя прп. Іова. 15. Колодязь прп. Іова (Свята вода, просфори). 16. Вхід у храм прп. Іова. 
17. Прочан. 18. Підземний перехід на стоянку. 19. Підземний перехід на територію Лаври. 20. Нижня стоянка. 
21. Верхня стоянка. 22. Дорога до автостанції. 23. Дорога на Радилов. 24. Дорога на Тернопіль. 
25. Дорога на монастирське кладовища Свято-Духівському скиту. 26. Дорога на Кременець.


Свято-Успенська Почаївська лавра

Ще в автобусі екскурсовод нас попередила: "Задля того, щоб наша подорож пройшла вдало, хочу дати вам деякі настанови.

Значить, як заходити до церкви? Коли ми підходимо до брами, кладемо один хрест та поклон, коли входимо в саму Лавру - кладемо вже три хрести та робимо три поклони. 

Де саме ставити свічки? За здоров"я - біля Божої матері та біля усіх святих, за упокой ставлять там, де стоїть спеціально призначений для поминань столик і за виконання усіх бажань - біля Миколи Угодника.

Дуже багато в Почаєві попрошайок - не роздавайте особливо гроші. Коли вийдете з Лаври, тоді можна дати. А так, вважається, що, роздаючи милостиню,  ви роздаєте жебракам своє щастя та здоров"я.

Стосовно того, що можуть запитати, в яку церкву ходите... Не кажіть нічого конкретного. Просто скажіть, що ви ходите до Бога, а не до церкви. Щоб не сталося так, як було в нас минулого разу - вигнали з церкви половину автобусу."

Всупереч всім існуючим легендам, Реальна історія Почаївського монастиря починається не раніше кінця ХVI ст. Власниця Почаєва Анна Гойська, вдова луцького судді, 14 листопада 1597 р. фундувала тут монастир, надавши відповідну грамоту. Подарувала вона також монастирю 10 волок орної землі (понад 200 гектарів), сінокоси та ліси. На користь монастиря вона виділяла щорічно певну суму грошей і десяту частину збіжжя. 
Відповідно до легендарної традиції, 1597 р. за наказом Анни Гойської до Почаєва було перенесено ікону Богородиці, яка вважалася чудотворною. Перед нею ніби зцілився сліпонароджений брат Анни. Зараз ця ікона є головною святинею лаври.
Велику роль у становленні Почаївської обителі відіграв Іов Залізо (бл. 1550—1651 рр.). У 1582 р. він став ігуменом Дубнівського Чеснохресного монастиря, який знаходився під опікою князя Василя-Костянтина Острозького. У цьому статусі Іов перебував близько 20 років. 

До речі, ще до поїздки, багато чула про негативне відношення монахів до україномовних туристів - особисто я ні з чим подібним в Почаєві не зіткнулася. Навпаки, коли я попросила подивитись дитячу книжку в одній з церковних лавок, монах, який до того  розмовляв російською мовою, відповів мені на українській.

Правда, припускаю, що в усіх цих розмовах є суттєва частка правди - в самій Лаврі дууже хамовиті монашки. Тільки й чутно було їхнє шипіння за спиною стосовно неправильних дій паломників: той не так став, інший неправильно перехрестився... Навіть таке чула: "Что эти родители делают, они же неправильно ребенку проскорку дают, за это в них бесы вселятся!" (дослівно).

Тому особисто я надала перевагу не церковному служінню, а прогулянкам алеями Лаври. А подивитись, скажу я вам, там є на що...

Церква преподобного Іова (в ній розміщені печери, в яких молився Іов)

В печері Іова неможливо ні зручно сісти, ні витягнути ноги. На цілі дні і навіть тижні залишав святий ігумен свою братію, щоб проводити їх в безперервній молитві, за словами його жізнеопісателя, "сльозами тільки від чистого серця проливається живиться". Від багатоденних стоянь на молитві ноги у преподобного Іова набрякали так, що покривалися виразками, сліди від яких до цих пір залишилися на його нетлінних мощах. Так молився він, за словом того ж учня його "про добробут світла, у злі лежить". Незважаючи на такі подвижницькі та молитовні праці, Господь благословив довгим століттям угодника Свого: він прожив рівно сто років. 

За тиждень до кончини 21 жовтня 1651 Преподобний мав одкровення у своїй печері про точний день своєї смерті. 28 жовтня він сам відслужив Божественну літургію, і закінчивши її, віддавши останнє цілування братії, без будь-якої хвороби мирно відійшов до Господа "в той же самий час, який передбачив". 

Сім років і дев'ять місяців пролежало в землі тіло преподобного Іова після його поховання. Над його могилою люди бачили часом світло. І ось одного разу покійний святий ігумен з'явився в "сонному баченні" тодішньому київському митрополиту Діонісію Балабану з наступними словами: "сповіщається твоєму преосвященству, бо тобою хоче Бог откриті кістки мої". 
У той же день митрополит вирушив до Почаївської обителі і, вчинивши дізнання про життя покійного ігумена, наказав негайно відкрити труну, в якій лежали мощі Іова. Мощі ці були знайдені "без жодного тління, як би того ж години погребения, і сповнені незвичайного пахощів". Тоді митрополит взяв нетлінні останки Преподобного і з усією честю при великому скупченні народу переніс їх у нещодавно споруджену церкву Пресвятої Трійці. 

Свято-Духівський скит (чоловічий монастир)

Браття Скитської обителі складається нині з 65-ти насельників. Кожен, який увійшов до братства, крім статутних та чернечих обов'язків, несе ще й особливе послух по монастирю: у храмах, на кухні, в іконній лавці, на городі, приймають багатьох паломників, особливо у святкові дні. І у всіх їхніх справах утверди їм благодатна Божа допомога і покрив Цариці Небесної.

Чернече славослів'я Всевишньому зливається з молитвою прочан, які відвідують відокремлене обитель на Скит-горі. Тут ніщо не порушує їх молитовного осередку і спокою. Тут святі угодники Божі в іконах, в частинках мощей умиротворяють серце, зцілюють душевні і тілесні хвороби, втамовують духовну спрагу.Джерело св. Праведної Анни

Джерело знаходиться поблизу міста Кременець, в селі Онишківці. Перше, що кидається в очі, коли под"їжджаєш до нього - велика кількість торгових палаток. Але, закорномірно, торгують в них лише двома видами товарів: нічними сорочками всіляких розмірів та кольорів і ...кремнієм. За словами продавчинь, кремній чудово очищає воду і весь Кременець користується цим камінням замість фільтрів для очищення води.

Що здивувало на самому джерелі - практично відсутні роздягальні. Люди роздягались хто де, деякі примудрялись робити це навіть на вулиці, прикриваючись рушниками. 

Вода в джерелі виявилась крижаною, тому час від часу було чути скрики та зойки сміливців, які наважились окунутись в святе джерело. 

Ще тут можна було спробувати їжу в монастирській трапезній, скуштувати місцевих пісних медових коржиків і набрати (купити) святої води.Загалом, підсумовуючи все вищесказане, можу додати лише одне: однозначно, Почаїв - це те місце в Україні, яке варто хоча б один раз в житті побачити власними очима і самому відчути пануючу там атмосферу.

Переглянути більше фото з Почаєву можна тут

Всього коментарів: 8
1
reks | 01.11.2011 | 13:18
+ (0) -
Один раз по п'яні попав туди ---- більш не п'ю. cool
2
Сергій | 29.11.2011 | 20:29
+ (0) -
А я попав на тверезу, тому тепер і п'ю.
3
34400 | 21.07.2012 | 23:31
+ (0) -
Віднедавна в’їзд до джерела святої Анни, що біля села Онишківці на Рівненщині, став платним. За стоянку автомобіля потрібно сплатити 5 гривень, буса – дев’ять, автобуса – усі п’ятнадцять. Шлях уже перегородив шлагбаум, а кошти збирає новостворене комунальне підприємство «Кремінь». Загорожа працює лише два тижні, проте вже принесла у бюджет сільської ради… 11 тисяч гривень!

Джерело: visnyk.lutsk.ua
4
ольга | 23.09.2012 | 14:17
+ (0) -
А Ви,що, як до БОГА,то й безплатно.А дзюськи.Скрізь треба платити.Хоч би на прибирання після всіх.
5
Оля | 10.09.2013 | 18:06
+ (0) -
Місцевий екскурсовод допоможу в організації екскурсій, паломницьких турів до Почаївської лаври, Божої гори, Свято-Духівського скита, джерела Праведної Анни, Кременецького жіночого монастиря. Працюю і з малими і великими групами, можлива зміна маршруту. Можлива зустріч групи в Кременці, Почаєві задомовленністю. екскурсії польською мовою.Професіоналізм та порядність гарантую 0673508637
6
Ігор | 10.09.2013 | 21:53
+ (0) -
РОзумна людина туди і ногою не ступить, доки там царює московсько -кирилове іго. Вони за свої пончики і нашу воду джерельну три шкури деруть. 1м3 води коштує дешевше ніж та вода із джерела.
Москалі обдирають наших дурних українців, а вони стадом туди все рівно їдуть. Тільки від тих манахів і манашок російськомовних та літератури московської нерви здають. І це на нашій землі твориться. І немає на тих кирилових нелюдів кари .
7
ser | 11.09.2013 | 10:04
+ (0) -
Вот потому  Умный человек туда и ногой не ступит, и нет разницы кто там правит.
[img]http://http://cs316822.vk.me/v316822604/382c/fOhmkkBSwbI.jpg[/img]
8
Howarddak | 10.02.2018 | 04:18
+ (0) -
услуги заправки картриждей
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1016
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9149

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів