34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Подорожі рідним краєм // Про Червонокнижну рибу Рівненщини

Про Червонокнижну рибу Рівненщини

22.07.2014

0

1958

Рівненщина - край, багатий на природні ресурси. Серед таких багатств природні та штучні водойми, яких у Рівненській області налічується достатньо велика кількість.

 

Вагомого значення для області має р. Прип’ять, а також її притоки Стир, Іква, Горинь, Случ. Загалом налічується 170 річок, довжина яких перевищує 10 км.

 

В області також налічується 52 озера, загальна площа яких становить 266,25 км2. Серед найбільших водосховищ – Хрінницьке та Млинівське. Тому цілком логічно констатувати той факт, що й іхтіофауна області достатньо різноманітна. Проте на даному етапі більш детально хотіли б звернути увагу не на водні біоресурси загалом, а на водних жителів, які занесені до Червоної книги України й становлять надзвичайну цінність для рибних запасів України.

 

Перш за все варто зазначити, що розрізняють вразливі види риб та зникаючі. Загалом на Рівненщині зафіксовано 8 видів таких риб: карась звичайний (або золотистий), минь річковий, ялець звичайний, мінога українська, бистрянка російська, йорж носар, марена дніпровська та гольян озерний.

 

У останні десятиліття чисельність Червонокнижної риби на Рівненщині невпинно знижувалася. На даний час найбільш розповсюдженим видом у наших водоймах є карась звичайний, який трапляється у басейнах річок Случ, Прип’ять, Іква, Стохід, озерах Нобель, Омит, Сосно, Хрінницькому і Млинівському водосховищах, поодинокі екземпляри виловлювали у р. Горинь, оз. Біле. Решта видів можна назвати зникаючими, оскільки трапляються дуже рідко у наших водоймах. Ось, наприклад, ялець звичайний дуже рідко зустрічається у річках Зарічненського району, біля окремих сіл Костопільського, Сарненського і Дубровицького районів. А ось такі представники іхтіофауни як минь річковий, йорж носар практично відсутні у водоймах області.

 

Причинами того є зміни гідрологічного, хімічного, біологічного режимів водойм, які є наслідками різноманітних будівництв, забруднення води, а також надмірний вилов. Що стосується останнього того тут негативну роль все ж відіграють так звані рибалки-любителі, які дуже часто втрачають відчуття мірі та разом із звичайною річковою рибою не гребують й Червонокнижною.

 

Лише з початку 2014 року Рівнерибоохорона зафіксувала 4 порушення, які пов’язані з виловом водних біоресурсів, які занесені до Червоної книги України. Тому вкотре звертаємось до рибалок Рівненщини із закликом дбайливо ставитися до природних запасів нашої області, а особливо тої її частини, що стосується видів, які занесені до Червоної книги України, які знаходяться на стадії вимирання. Пам’ятайте, що саме Ваші дії можуть призвести до непоправних наслідків, саме Ваша власна громадська позиція може врятувати рибні запаси України.

 

 

Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів

та регулювання рибальства в Рівненській області

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1023
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9156

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів