34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Офіційно // Про надання пільг та субсидій мешканцям ОСББ

Про надання пільг та субсидій мешканцям ОСББ

03.06.2016

0

972

Управління праці та соціального захисту населення повідомляє, що з 01.07.2015р. набув чинності Закон України від 14.05.2015р. № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». У зв’язку із цим у місті спостерігається збільшення кількості ініціативних груп громадян, які виявили бажання створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

 

При цьому, поінформованість громадян про право на пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у разі створення ОСББ є недостатньою. Тому, з метою недопущення неоднозначного трактування діючого законодавства та підвищення обізнаності громадян щодо права мешканців житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків на надання пільг та житлових субсидій, управління праці та соціального захисту населення повідомляє наступне.

 

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку встановлені Законом України від 29.11.2001р. № 2866-ІІІ «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків».

 

Зазначаємо, що чинне законодавство України не ставить право громадян на отримання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги в залежність від того, проживають громадяни в будинку, де створено ОСББ, чи будинку, де воно не створене, а так само і в залежність від того, сплачуються витрати безпосередньо виконавцям житлово-комунальних послуг чи через ОСББ. Так, згідно із статтею 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» до виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, зокрема, затвердження кошторису і балансу об’єднання, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.

 

 

Статтею 22 цього Закону визначено, що з метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, в яких створено об’єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком внески і платежі визначаються у розмірах, затверджених загальними зборами об’єднання, але не більше встановленого згідно із законодавством граничного розміру відповідних витрат.

 

Крім того, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.11.2013р. № 860 «Про надання пільг і субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (житлово-будівельні кооперативи)» встановлено, що для надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи), застосовується розмір внесків, що спрямовуються на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири), визначений загальними зборами об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельного кооперативу), але не більше найвищого тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування для будинків такої самої поверховості, а у разі їх відсутності - не більше найвищого тарифу на такі послуги, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування.

 

При цьому, відшкодування витрат ОСББ за надані населенню пільги та субсидії здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення за рахунок коштів субвенції з державного бюджету до бюджету м. Кузнецовськ.

 

Зазначаємо, що на 2016 рік міським бюджетом передбачено достатню суму коштів для відшкодування витрат для надання пільг та житлових субсидій населенню. Так, станом на 01.06.2016р. заборгованість перед організаціями-надавачами послуг, в тому числі ОСББ, за надані населенню пільги та житлові субсидії за 2015 рік відсутня.

 

На даний час існує заборгованість лише частково за квітень 2016р., а також травень 2016р.

 

 

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1023
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9156

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів