34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Офіційно // Про статус ветеранів війни

Про статус ветеранів війни

13.01.2014

0

683

Правовий статус ветеранів війни визначає Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. 

До ветеранів війни належать: 
-  інваліди війни (стаття 7 зазначеного вище Закону); 
-  учасники бойових дій - особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час (особи, які належить до учасників бойових дій визначає стаття 6 вказаного Закону); 
-  учасники війни - визнаються військовослужбовці, які в період війни проходили військову службу у Збройних Силах колишнього СРСР, трудівники тилу, а також інші особи, передбачені цим Законом (стаття 9). 


Документом, що підтверджує статус ветерана війни та на основі якого надаються відповідні пільги і компенсації, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни”, є посвідчення. 

Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” спрямований на соціальний захист ветеранів війни, зокрема, шляхом надання ряду пільг. Пільга - це повне або часткове звільнення певних категорій осіб від оплати за отримані послуги або надання додаткових послуг (переваг). Характеристикою пільги є те, що особа отримує певні блага, фінансові зобо​в'язання по яких бере на себе держава. 

Ветеранам війни за рахунок субвенції з державного бюджету до місцевого надається пільгова знижка плати за користування житлово-комунальними послугами (електроенергією, послугами тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирною платою (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та скрапленим балонним газом для побутових потреб, в межах середніх норм споживання. Ветерани війни, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, мають право на пільгове придбання твердого палива, в межах встановлених норм.  

Пільгова знижка вартості житлово-комунальних послуг, придбаного твердого палива, скрапленого газу встановлюється залежно від соціального статусу осіб та у відсотковому значенні: 

- інвалідам війни та учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше - 100%,  
- учасникам бойових дій - 75%, 
- учасникам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” - 50%. 

Ветеранам війни передбачено право на пільгове користування послугами зв'язку (абонементна плата встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів, а для учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, інвалідів Великої Вітчизняної війни та війни з Японією зі 100-процентною знижкою від затверджених тарифів) та встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів. Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги надаються ветеранам війни та членам їх сімей, що проживають разом з ними. 

При наданні пільг до членів сім'ї пільговика належать: 
- дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); 
- неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; 
- особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; 
- непрацездатні батьки; 
- особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним. 

Відповідно до пункту 7 статтей 12, 13, 14, 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність цього Закону, надається безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Це право поширюється і на особу, яка супроводжує інваліда війни І групи. 

Крім того, відповідно до пункту 17 статті 12, пункту 21 статті 13, пункту 16 статті 14, пункту 18 статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність цього Закону України, мають право на пільговий проїзд один раз на рік (або один раз на два роки) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом. Порядок видачі листів талонів на право одержання ветеранами війни проїзних документів (квитків) безоплатно і з 50-відсотковою знижкою їх вартості врегульовано у постанові Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни”. Для забезпечення єдиного державного обліку осіб, які мають право на пільги згідно із законами України та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.03 № 117 в м.Кузнецовськ створено Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. 

Управління праці та соціального захисту населення веде персоніфікований облік осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою, і здійснюють розрахунки з постачальниками послуг на підставі отриманих від них щомісячних звітів щодо послуг, наданих пільговим категоріям громадян. Нарахування пільгових послуг, що підлягають відшкодуванню за рахунок субвенції здійснюють підприємства-надавачі послуг. 

У відповідності до вимог чинного законодавства для отримання права на пільги з оплати послуг споживач повинен звернутися до відповідного підприємства з письмовою заявою та документами, що підтверджують його право на пільги. 

Для включення до Реєстру інформації пільговику необхідно: 
- пред'явити паспорт; 
- надати інформацію про характеристику житла; 
- подати довідку про склад сім'ї; 
- копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; 
- копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів цих документів). 

У разі коли пільговик з поважних причин (хвороба, інвалідність тощо) самостійно не може звернутися до уповноваженого органу, цей орган вживає заходів до включення інформації про нього до Реєстру. 

Уповноважені органи з дотриманням вимог статті 23 Закону України "Про інформацію" мають право проводити перевірку достовірності поданих документів. Пільговик має право знайомитися з даними, що містяться в Реєстрі, та у разі незгоди з ними звернутися письмово до уповноваженого органу про їх виправлення. 

У разі зміни місця проживання в межах адміністративно-територіальної одиниці, пільговик або його законний представник повинен повідомити управління праці. У разі зміни зареєстрованого місця проживання поза межами адміністративно-територіальної одиниці пільговик знімається з обліку в уповноваженому органі за попереднім зареєстрованим місцем проживання та стає на облік за новим зареєстрованим місцем проживання. 

Уповноважені органи за попереднім зареєстрованим місцем проживання пільговика закривають його персональну облікову картку та видають пільговику довідку про зняття з обліку, а за новим зареєстрованим місцем проживання відкривають нову облікову картку з дати реєстрації пільговика. 

У разі коли у складі сім'ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування включеної до Реєстру інформації, він повідомляє про це уповноважений орган. 

Пільги на придбання твердого палива, скрапленого газу надаються виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство в рік. Граничні показники вартості твердого та рідкого пічного побутового палива та скрапленого газу у розрізі областей визначаються Кабінетом Міністрів України. Порядок надання пільг на придбання твердого палива за рахунок субвенції з державного бюджету встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 77. 

Для призначення пільг з придбання твердого палива особи звертаються до управліня праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання з відповідною заявою, інформує в.о. начальника управління Олег Андрощук.
Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 954
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9089

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів