34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Офіційно // Прописка новонароджених

Прописка новонароджених

22.03.2017

1

713

Коли малюк з’являється на світ, його батьки стикаються з численними питаннями юридичного характеру. Один з них — це прописка новонародженої дитини. Як правило, більшість мам і тат не надають великого значення цьому питанню до тих пір, поки їм не доводиться зайнятися цим впритул.

 

 

Щоб прописка новонародженого пройшла легко і швидко, майбутнім батькам варто заздалегідь знайти відповіді на всі ці питання. За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини. Якщо документи (дані) для реєстрації місця проживання новонародженої дитини подавалися до органу державної реєстрації актів цивільного стану або до органів соціального захисту населення, оформлена органом реєстрації довідка про реєстрацію місця проживання дитини повертається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану або за бажанням того з батьків (представників), хто подавав заяву, може бути видана у відповідному органі реєстрації. Передусім, батькам слід підготувати всі необхідні документи.

 

Відповідно до Правил реєстрації місця проживання для прописки новонародженої дитини необхідні:

 

- квитанція про сплату адміністративного збору;

- заява за формою, наведеною у додатку 7 до Правил;

- свідоцтво про народження дитини. Свідоцтво про народження дитини видається в відділах ДРАЦС на підставі довідки з пологового будинку, паспортів батьків та свідоцтва про їх шлюб;

- документи, що підтверджують право на проживання в житлі, ордер, свідоцтво про право власності, договір найму. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника;

- документи, що посвідчують особу батьків — їх паспорти.

 

Згідно з правилами прописки новонародженого, маля можна прописати за місцем прописки батька або матері. Якщо батьків у дитини немає, то він може бути прописаний на житлоплощі опікуна. При наявності батьків, дитина може бути прописана тільки з ними. Тому прописка новонародженого до бабусі або до іншого родича неможлива.

 

Особливості прописки новонародженого:

 

- батьки мають право зареєструвати малюка на своїй житлоплощі без згоди на те інших членів сім’ї; - згідно з порядком прописки новонародженого для цієї процедури необхідно присутність обох батьків.

- згідно з чинним законодавством батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

 

Тим не менш, затягувати з пропискою новонародженого не рекомендується. Законом передбачена адміністративна відповідальність за допущення проживання осіб без реєстрації на своїй житлоплощі. Цей закон поширюється на осіб будь-якого віку, включаючи новонароджених дітей. У зв’язку з цим батьки, які не прописали свою дитину, ризикують заплатити штраф за відсутність прописки новонародженого (накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження).

 

Начальник Кузнецовського міського відділу ДРАЦС

О.Комаринська

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Всі смайли
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1221
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9377

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів