34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Подорожі рідним краєм // Рівненська область

Рівненська область

03.01.2013

0

2713

Рівненська область

Обласний центр – місто Рівне

ПРАПОР РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ



Затверджений 9 серпня 2005 року сесією обласної ради.

Прямокутне полотнище, яке складається з п'яти горизонтальних смуг - білої, жовтої, блакитної, жовтої та білої (співвідношення їхніх ширин дорівнює 3:2:2:2:3); у центрі полотнища розміщений герб області, обрамований жовтим картушем.

Білий колір - знак полотна, блакитний і жовтий - кольори Державного Прапора.

ГЕРБ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ



Затверджений 9 серпня 2005 року сесією обласної ради.

У червоному полі срібний лапчастий хрест. Щит обрамовує декоративний картуш і увінчує Тризуб.


Географічне положення

Рівненська область розташована в північно-західній частині України. Її територія займає площу понад 20 тис. кв. км та нараховує понад 1 млн. жителів. Регіон межує з Волинською, Житомирською, Хмельницькою, Тернопільською та Львівською областями. На півночі Рівненщини проходить державний кордон з Республікою Білорусь, зокрема, з Брестською та Гомельською областями.

Територією Рівненської області проходять чотири міжнародні транспортні коридори: Крітський транспортний коридор № 3 (Краковець – Львів – Рівне – Київ), Крітський транспортний коридор № 5 (Косин – Чоп –Львів – Рівне – Сарни – Мінськ), Європа – Азія (спільно з Крітським транспортним коридором № 3), Балтійське море – Чорне море (Ягодин – Ковель – Луцьк – Тернопіль – порти Чорного моря).

Природній та рекреаційний потенціал

Сприятливі кліматичні умови, значні масиви лісів, річки, озера, лікувальні торф’яні грязі, мінеральні води – це те, що визначає найголовніші рекреаційні ресурси краю. Територією області протікає 171 річка, довжиною 4459 км. Найбільшими озерами в області є озеро Нобель (площею 4,7 кв. км) та Біле озеро (площею 4,5 кв. км). Площа лісового фонду області складає 853 тис. га. Рівненська область має 309 територій та об’єктів природно-заповідного фонду.


Мінерали

Рівненська земля відома своїми покладами мінералів. На сьогодні сировинний потенціал регіону налічує більш як 600 розвіданих мінеральних родовищ державного та місцевого значення. Надра Полісся багаті на каолін, лицювальні та будівельні матеріали. Є значні поклади сировини для виробництва мінеральних волокон, керамічних та глиняних виробів, цементу та скляних виробів, агрохімічних товарів та карбонатів. У регіоні також знайдено поклади самородної міді. Однак, найбільш унікальними з геологічної точки зору є поклади базальту та бурштину.


Економіка

Рівненщина є потужною промисловою та сільськогосподарською областю. У загальнонаціональному масштабі Рівненщина відома своїм виробництвом волокнистих плит, фанери, мінеральних добрив, цементу, виробів із бурштину, а також агропереробними та молокопереробними підприємствами. Основу промислового розвитку Рівненської області формують обробна промисловість, виробництво та розподілення електроенергії, газу та води, виготовлення будівельних матеріалів та скловиробів, хімічна та харчова промисловості.

На сьогодні в області, відповідно до Стратегії економічного та соціального розвитку Рівненської області на період до 2015 року «Західна брама», реалізується низка проектів. Зокрема, в регіоні розпочато реалізацію інвестиційного проекту зі створення оптового ринку сільськогосподарської продукції вартістю 19,5 млн. дол. США. Об’єкт, площею 10 гектарів, буде розташований на в’їзді в Рівне зі сторони Луцька. Також на ПАТ «Рівнеазот» спільно з Науково-технічним концерном «Інститут проблем машинобудування НАН України» реалізовано інноваційний проект із установки обладнання з утилізації пари в цеху неконцентрованої азотної кислоти. Установка конвертуватиме надлишкову водяну пару на електроенергію, що дозволить зменшити використання електроенергії зовнішніх мереж. Вартість проекту – понад 38 млн. грн. На виробничих площах ПАТ «Рівнесільмаш» відкрито меблеву фабрику ТзОВ «Морган Феніче». Розпочали роботу швейний та складальний цехи. Нині підприємство забезпечило роботою 120 працівників. Загальна сума інвестицій 10,5 млн. євро. На виробничих площах Рівненського льонокомбінату створено сучасне підприємство ТОВ «Т-Стиль», на якому працює єдина в Україні лінія повного циклу виробництва трикотажного полотна німецької фірми «Вruckner». Загальний обсяг капіталовкладень склав 25 млн. гривень. На ПАТ «Волинь-Цемент» продовжується реалізація інвестиційного проекту «Технічне переоснащення помольного відділення» вартістю 17,3 млн. грн. Завершено будівництво приміщення заводу з переробки побутових відходів. Загальна вартість освоєних інвестицій складає 16 млн. євро. Технологією виробництва передбачено переробку твердих побутових відходів на масу, яка використовуватиметься ПАТ «Волинь-Цемент» в якості альтернативного палива.


Зовнішня торгівля та міжрегіональне співробітництво

Рівненщина здійснює зовнішні зносини та розвиває міжрегіональне співробітництво з Вармінсько-Мазурським та Люблінським воєводствами Республіки Польща, провінцією Чжецзян Китайської Народної Республіки, Астраханською областю Російської Федерації, Брестською областю Республіки Білорусь у рамках укладених договорів та меморандумів про співпрацю. Співробітництво проводиться у таких сферах, як економіка, інвестування, культура, "зелений” туризм, навколишнє середовище, освіта, відновлювальна енергетика тощо. Рівненська область прийнята до Програми добросусідства "Польща – Білорусь - Україна” на 2007 – 2013 роки.

Історико-культурна спадщина, туризм, відпочинок

На території Рівненської області функціонує 1476 закладів культури і мистецтва всіх систем і відомств, з них - 11 обласного підпорядкування. Зокрема, діють 3 історико-культурні заповідники, 8 музеїв, 34 школи естетичного виховання. В обласному центрі - м. Рівне - діють два театри (музично–драматичний й театр ляльок) та обласна філармонія.

На Рівненщині розміщені 8 замків - пам’яток архітектури національного значення. Для Рівненщини характерна унікальна замкова культура, що носила оборонне значення. Найяскравішими підтвердженнями тому є Тараканівський форт, Дубенський та Острозький замки, Межиріцький монастир-фортеця.

На території області діють 53 готелі, 30 санаторно-оздоровчих закладів та закладів відпочинку, 78 сільських садиб.

Рівненщина має багаті культурні традиції, які турботливо зберігають і примножують у краї. Зокрема, область відома, як край фестивальний. Уже багато років поспіль у краї проводять знані пошановувачами українських традицій та культури: фольклорний фестиваль «Коляда», фестиваль дитячого хорового співу «Весняні дзвіночки», фестиваль молодіжної традиційної народної культури «Древлянські джерела», фестиваль студентських театрів естрадних мініатюр «Шалантух», Міжнародний фестиваль дитячого фольклору «Котилася торба…», Всеукраїнський конкурс молодих виконавців на мідних духових інструментах ім. В’ячеслава Старченка тощо. Впевнено заявив про себе ще зовсім молодий, народжений у області минулоріч, Всеукраїнський фестиваль молодого аматорського кіно «DVERY». Цьогоріч в області з поміж інших стартував ще один проект – до речі, вперше в Україні - археологічний гранд-фестиваль «Русь Пересопницька». Форум зібрав відомих археологів Львова, Волині, Рівненщини.

Область має багато привабливих туристичних та екскурсійних об’єктів. Це й відомі шанувальникам історії: Державний історико-культурний заповідник в м. Острог, Державний історико-культурний заповідник в м. Дубно, історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви», Луцька брама XVI століття, Свято-Троїцький монастир – фортеця ХV-ХVІІ століття. Наприкінці серпня 2011 року, у рамках святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія, в селі Пересопниця Рівненського району відкрито культурно-археологічний центр «Пересопниця». В урочистих заходах з цієї нагоди взяв участь Президент України Віктор Янукович. У Музеї Першокниги, який розміщено на другому поверсі Центру, зберігається факсимільне видання (точна копія) Пересопницького Євангелія. Його Президент України урочисто передав для музею під час відкриття Центру.

Подорожувати теренами історичної Волині, й Рівненщини, зокрема, ознайомитися із цікавими об’єктами та експонатами протослов’янського, слов’янського періодів, козацької доби та новітнього часу, допоможе й створений портал «Волинь туристична» (http://www.volyntravel.com.ua)
.

Освітній та науковий потенціал

Кваліфікаційний рівень регіональних трудових ресурсів є одним із найвищих у Західній Україні. Майже 50 тис. студентів здобувають освіту в понад 20 навчальних закладах І-IV рівня акредитації.

У переліку навчальних закладів краю відомі в Україні і за кордоном Національний університет водного господарства та природокористування, Рівненський державний гуманітарний університет, Національний університет "Острозька академія”. Науковці навчальних закладів області мають налагоджені зв’язки з відповідними навчальними закладами Польщі, Німеччини, США, Франції, Угорщини, Чеської та Словацької Республік, Алжиру, Канади, Росії, Республіки Білорусь. Таке спілкування сприяє подальшій інтеграції області у світову науку.

Вищі навчальні заклади крім навчальної виконують функцію наукових центрів. В області працює 99 докторів наук, 1073 кандидати наук. П’ять вищих навчальних закладів мають аспірантуру, де навчається 249 аспірантів, два вищих навчальних заклади – докторантуру, де навчається 4 докторанти.

Окрім того, в області діє 14 установ, які здійснюють науково-технічні дослідження та розробки.


Відомі особистості

Князь, київський воєвода, знаний політичний та культурний діяч Костянтин-Василь Острозький (1526-1608р.р.); княгиня, перша жінка - меценат вищої освіти в Європі, співзасновниця Острозької Академії Гальшка Острозька (1539 – 1582 рр., народилася у м. Острог); професор Академії св. Луки (Рим) Томаш Оскар Сосновський (1810 - 1886 рр., народився у с. Новомалин Острозького району); живописець, педагог Григорій Цисс (1869 - 1935 рр., народився у м. Рівне); композитор, народний артист України, лауреат Державної премії України Герман Жуковський (1913 – 1976 рр., народився у м. Радивилів); перший Президент незалежної України Леонід Кравчук (народився в 1934 році в селі Великий Житин, Рівненського району); вчений, лауреат Нобелівської премії (1992) Григорій Харпак (1924 – 2010 р.р., народився у м. Дубровиця); багатократна чемпіонка України з плавання, двічі чемпіонка Європи, рекордсменка чемпіонату Європи Анна Хлістунова (народилася у м. Рівне); чемпіон світу з велоспорту на шосе Сергій Гончар (народився у 1970 р. у м. Рівне).


Джерело: rv.gov.ua

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1056
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9199

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів