34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Політикум // У рівненській "Батьківщині" - розкол

У рівненській "Батьківщині" - розкол

26.12.2013

0

1182

На сесії Рівнеради 26 грудня оголошено про створення фракції "Рівне європейське". Усі її члени були обрані до ради від ВО "Батьківщина". Між тим, напередодні обласне бюро "Батьківщини" виключило їх із партії. Нинішній розкол - продовження справи "садоводів", найгучнішого скандалу-2013 у Рівнераді.

Про створення нової фракції оголосив з трибуни Рівнеради депутат Віталій Першогуба.

За його словами, до складу фракції "Рівне європейське" увійшли 12 депутатів: Юрій Запорожець, Віталій Першогуба, Володимир Грудницький, В'ячеслав Малашинський, Марія Конощук, Станіслав Рязанов, Ольга Покальчук, Ніна Кімстач, Микола Радько, Любомир Гладун, Ірина Виноградова та Сергій Сидоришин. Головою фракції обрано Юрія Запорожця, заступниками - Любомира Гладуна та Володимира Грудницького. Всі ці депутати, наадаємо, були обрані до Рівнеради від партії "Батьківщина" - або як кандидати від "Батьківщини" у мажоритарних округах, або за її виборчим списком.

Нинішній розкол у фракції "Батьківщина" - логічне продовження (чи завершення) скандальної "справи садоводів". Нагадаємо, після участі депутатів від "Батьківщини" у закритому голосуванні щодо виділення 20 земельних ділянок на вулиці Київській під час засідання сесії Рівнеради 26 вересня обласне бюро "Батьківщини" на початку жовтня зажадало від них відкликати голоси. "А якщо депутати не напишуть заяви?" - запитали тоді журналісти у в.о. голови Рівненської обласної організації ВО "Батьківщина" народного депутата України Миколи Кучерука. "Немає заяви - значить вони себе ставлять по інший бік", - заявив Микола Кучерук.

Про те, що з цього вийшло - йдеться у повідомленні прес-служби обласної організації "Батьківщина", яке оприлюднив прес-секретар РОО ВО "Батьківщина" Володимир Попик:

"За порушення статутних вимог та дії, спрямовані на підрив авторитету партії, Політрада партії ВО «Батьківщина» своїм рішенням від 29 листопада виключила з лав партії Віталія Першогубу та Станіслава Рязанова, що автоматично позбавило їх права бути членами міського бюро.

А 25 грудня рішенням бюро обласної організації ВО «Батьківщина» виключили з лав партії тих депутатів Рівнеради, які відмовилися написати заяву та визначити власну партійну позицію. Зокрема у заяві пропонувалося наступне:

"Я,_________, депутат Рівненської міської ради, член партії ВО «Батьківщина» визнаю партійне керівництво фракцією і зобов’язуюсь:

– з усіх питань винесених на розгляд сесій Рівненської міської ради голосувати в відкритому поіменному режимі;
– виконувати рішення бюро міської партійної організації щодо голосувань в Рівнераді;
– не підтримувати в другому слуханні питання щодо затвердження проектів землеустрою 20 земельних ділянок по вул. Київській в м. Рівне;
– жодним чином не підтримувати розгляд питань щодо виділення 47 земельних ділянок в районі вулиць Погоринської – Федіна в м. Рівне.

Дата. Підпис".

Депутати Володимир Грудницький, В’ячеслав Малашинський, Марія Конощук, Володимир Зиль, Ніна Кімстач, Микола Радько, Любомир Гладун, Ірина Виноградова, Сергій Сидоришин, Юрій Запорожець, Віталій Першогуба, Станіслав Рязанов, Ольга Покальчук відмовилися написати цю заяву, тим самим не виконали вимогу обласного та міського бюро й були виключені з лав ВО «Батьківщини».

Балотуючись у депутати Рівнеради від «Батьківщини», всі вони написали заяви, що у разі втрати членства у партії добровільно складуть депутатські мандати. У разі відмови, Рівненська обласна організація ВО «Батьківщина» буде вимагати через суд позбавити мандатів тих депутатів, які пройшли до Рівнеради за партійним списком. Це стосується наступних депутатів: Станіслав Рязанов, Ніна Кімстач, Марія Конощук, В’ячеслав Малашинський та Віталій Першогуба. Громадськість Рівного теж повинна підтримати вимоги опозиційної партії ВО «Батьківщина», адже саме цим людям доручила представляти їх інтереси у Рівненській міській раді".


- Бюро обласної організації ВО "Батьківщина" надішле своє рішення у юридичний відділ міськвиконкому, - прокоментувала в.о. голови Рівненської міської організації ВО "Батьківщина", заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська. - Фракція може створюватись лише на партійній основі. "Рівне європейське" може бути лише депутатською групою.

Таким чином, у складі фракції "Батьківщина" в Рівнераді залишаються 8 депутатів - Олександр Бабат, Андрій Боровик, Едуард Галайчук, Валентин Демчук, Лариса Зелінська, Олександр Курсик, Олександр Нестерук та Антоніна Озімковська.

Галина Кульчинська також додала, що розраховує на участь у фракції "Батьківщина" у Рівнераді двох депутатів, обраних від "Фронту змін" - Олексія Керницького та Антона Сачука. Зауважимо, що у Рівненській обласній раді депутати, обрані від "Фронту змін", увійшли до складу фракції ВО "Батьківщина", і навіть її головою став саме "фронтовик" - депутат Михайло Кириллов. Про ці зміни було оголошено на сесії облради 25 жовтня.
Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів