34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Офіційно // Введено режим надзвичайної ситуації

Введено режим надзвичайної ситуації

28.01.2015

0

737

Уряд України прийняв рішення про запровадження режиму надзвичайної ситуації на територіях Донецької та Луганської областей. У той же час, на всій території України запроваджується режим підвищеної готовності, - інформує ДСНС України.

 

Також створюється Державна комісія з надзвичайних ситуацій. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час виїзного засідання Уряду в ДСНС України у понеділок, 26 січня.

 

«Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Кабінет Міністрів України прийняв рішення про визнання надзвичайної ситуації на державному рівні. Урядом України прийнято рішення про запровадження режиму надзвичайної ситуації на територіях Донецької та Луганської областей», - наголосив Глава Уряду.

 

Метою прийняття цих рішень є повна координація діяльності всіх органів влади для забезпечення безпеки громадян і цивільного захисту населення. Уряд України також прийняв рішення про створення Державної комісії з надзвичайних ситуацій. Головою Державної комісії з надзвичайних ситуацій є Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, заступники – Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко та Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій України Сергій Бочковський.

 

На регіональних рівнях буде організовано регіональні координаційні центри з надзвичайної ситуації. Державна комісія з надзвичайних ситуацій та регіональні координаційні центри працюватимуть у цілодобовому режимі задля гарантування безпеки громадян.

 

Під час засідання, Голова ДСНС України Сергій Бочковський доповів Главі Уряду, що Службою порятунку з метою надання допомоги постраждалому населенню в містах Авдіївка, Дебальцеве та Маріуполь оперативно залучено електрогенератори різної потужності, печі обігріву та польові кухні. Додатково доставлено 33 тонни гуманітарної допомоги – продуктів харчування-до міст Дебальцеве та Авдіївка.

 

Організовано доставку до міста Слов’янськ 500 ковдр та 50 засобів обігріву, які будуть розподілені для постраждалого населення міст Авдіївка та Дебальцеве. Рятувальники розгорнули 2 пункти харчування для постраждалого населення в містах Дебальцеве(вул. Радянська, 85) та Маріуполі (вул. Київська, 45) з розрахунку харчування на 300 осіб кожний, з урахуванням обстановки готовий до розгортання пункт харчування у місті Авдіївка.

 

“Спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства ми опрацьовуємо питання додаткового залучення засобів підвозу питної води та мобільних засобів добування і очистки води в населених пунктах Донецької області.

 

Найбільш складна ситуація залишається у м. Дебальцеве, де у зв’язку з постійними обстрілами терористів ускладнено проведення комплексу аварійно-відновлювальних робіт у повному обсязі. В містах Авдіївка, Дебальцеве та Маріуполь продовжують працювати Штаби з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та оперативна група ДСНС України”, - повідомив Голова Служба. Для довідки: Режим надзвичайної ситуації регулюється Кодексом цивільного захисту України, прийнятим у жовтні 2012 року. Згідно з Кодексом, надзвичайна ситуація - обстановка на окремій території, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, викликана катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, яке призвело (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров'ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об'єкті, ведення на ній господарської діяльності.

 

 

Залежно від масштабів і особливостей надзвичайної ситуації єдина державна система, якою керує Кабінет міністрів, може функціонувати в чотирьох режимах:

 

- повсякденного функціонування;

 

- підвищеної готовності;

 

- надзвичайної ситуації та надзвичайного стану.

 

У разі введення на певній території режиму надзвичайної ситуації в державі створюється Державна комісія з надзвичайної ситуації. На місцях створюються регіональні комісії з надзвичайних ситуацій. Введення режиму надзвичайної ситуації не передбачає ніяких обмежень для громадян. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 11 від 9 січня 2014 року “Про єдину державну систему цивільного захисту”, на території, де введено надзвичайну ситуацію відбувається:

 

- здійснення оповіщення органів управління та сил цивільного захисту, а також населення про виникнення надзвичайної ситуації та інформування його про дії в умовах такої ситуації;

 

- призначення керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та утворення у разі потреби спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

 

- визначення зони надзвичайної ситуації; здійснення постійного прогнозування зони можливого поширення надзвичайної ситуації та масштабів можливих наслідків;

 

- організація робіт з локалізації і ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, залучення для цього необхідних сил і засобів; організація та здійснення заходів щодо життєзабезпечення постраждалого населення; організація та здійснення (уразі потреби) евакуаційних заходів;

 

- організація і здійснення радіаційного, хімічного, біологічного, інженерного та медичного захисту населення і територій від наслідків надзвичайної ситуації;

 

- здійснення безперервного контролю за розвитком надзвичайної ситуації та обстановкою на аварійних об’єктах і прилеглих до них територіях;

 

- інформування органів управління цивільного захисту та населення про розвиток надзвичайної ситуації та заходи, що здійснюються.

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1049
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів