34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Офіційно // Закон України „Про доступ до публічної інформації” набув чинності

Закон України „Про доступ до публічної інформації” набув чинності

02.06.2011

0

529

9 травня вступив в силу Закон України „Про доступ до публічної інформації” від 13.01.2011 року №2939-VI, який визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єкта владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить публічний інтерес.

Відповідно до ст.34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір. Таким чином названий вище закон реалізовує принципи закладені в основному законі.

Закон України „Про доступ до публічної інформації” визначає, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень свої обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

Доступ до інформації забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет, на інформаційних стендах, будь-яким іншим способом.

Суб’єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об’єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб’єктів владних повноважень, розпорядники інформації, суб’єкти владних повноважень – органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб’єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов’язковим для виконання.

На розпорядника інформації покладається обов’язок оприлюднювати інформацію про свою діяльність та прийняті рішення, систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні, вести облік запитів на інформацію, визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо, надавати достовірну, точну та повну інформацію.

Запитувач зацікавлений в отриманні публічної інформації має право звернутися до розпорядника інформації із запитом незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит може бути індивідуальним або колективним поданим в усній чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Подається запит у довільній формі. З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в розпорядника інформації та на офіційному сайті відповідного розпорядника.

Розпорядник інформації має надати відповідь не пізніше п’яти робочих днів. Відмова чи відстрочка в задоволенні запиту повинна бути обґрунтованою та наданою у письмовій формі з роз’ясненням порядку оскарження.

Запитувачі публічної інформації можуть оскаржити рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації до суду відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1023
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9157

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів