34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Блог // Офіційно // Звернення до Президента України, народних депутатів України

Звернення до Президента України, народних депутатів України

11.07.2012

0

578

Звернення членів Кузнецовського міського об.єднання ВУТ "Просвіта" імені Т.Шевченка та міського методичного об.єднання вчителів української мови та літератури до Президента України, народних депутатів України.

Шановний пане Президенте, шановні народні депутати!

У зв'язку зі свавільним прийняття Верзовною радою Закону "Про засади державної мовної політики" шанувальники рідної української мови - члени "Просвіти" та "слуги з ласки Божої у Слова" - вчителі української словесності м.Кузнецовська адресують Вам своє звернення від імені самої Української Мови.

Я - Українська мова - як перша і основна ознака самоідентифікації Української держави у світі заявляю на повен голос про своє віками виборюване і законно здобуте безапеляційне право на повноцінне життя у цій державі на засадах єдиної державної.

Народжена у глибині тисячоліть, виплекана і ніким не знищена на теренах Малоросії, Хохляндії, Окраїни (як зневажливо називали Україну), підтримувана мільйонами своїх синів і дочок як на рідній землі, так і в зарубіжжі, Я чесно заслужила на повнокровне панування саме на території України.

Знана, шанована і широко представлена українцями, приміром, у Краснодарському краї чи в Канаді,
Я могла б також зазіхати там на право другої державної. Однак у моїх грудях стукотить "грудочка любимої землі", Я - не агресорка, як російська, на моїй території. Моє серце - то "жива схованка" духу українського люду і викорінити мене з моєї землі ще нікому і ніколи не вдавалось за всю історію існування.

Так, Я рідко жила у розкішних палатах і вижила у "курних хатах мужицьких, по верстатах ремісницьких" у правдивому народному епосі, у безсмертній, пречудовій і задушевній народній пісні. Та навіть у за найжахливіших обставин Я не звелася до ролі пасербиці Росії чи Польщі, не залишилась лише говіркою простолюду - Я стала мовою кібернетики і філософії, ми нещодавно (бо ж так цим тепер хизуєтесь), під час футбольного форуму Євро-2012, змогли відкрити усьому світові державу під назвою Україна.

Чи буде у країни така ж назва, коли в ній на правах державної уживатимуться дві мови? Чи буде то Україна країна лише наполовину, бо, як двом господиням не вжитися на одній кухні, так і двом мовам не запанувати на одній території.

Отже, РОЗКОЛ?! Отже, справджується пророцтво Шевченкове: "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають"? Знав би він, що розпинають мовою, руйнують цілістність найсвятішим - Словом. Тож заклинаю і закликаю Вас: зупиніться, накладіть на закон заборону, "будьте Люде, бо лихо вам буде"!

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

КАТЕГОРІЇ

Афіша Кузнецовськ
Все про події в місті
Подорожі рідним краєм
Туристичні розповіді
Релігія
Все про релігійне життя міста
Різне
Політикум
Все про місцеву політику
Творча майстерня
Проза, вірші, фото, малювання, рукоділля, історії з життя
Офіційно
Дорожній контроль
Інформує бібліотека

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 952
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9083

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів