34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Галина Грес

Галина Грес

Грес Галина Иванівна

Народилась 14 січня 1950 року в Ніколо-Черемшанськім районі Улянівської області (Росія). З 1954-го по 1970 рік разом з батьками проживала на Рівненщині.Після десятирічки закінчила технікум радянської торгівлі. 3 1970-го по 1987-й рік мешкала у Кривому Розі. Тут закінчила медичне училище і працювала медичною сестрою. 3 1987-го по 2003 рік проживала у місті Кузнецовську, де була співзасновницею Мистецької асоціації міста.

Її перші поетичні твори з'явились у збірці кузнецовських літераторів «Енергія сердець» та збірці «Золотий листопад» літераторів Криворізької громадської організації «Лотос» (співзасновницею якої є).

Перша власна книга Галини Грес «З любові і муки» вийшла з друку у 2003 році. У книзі «Віщун» (2007р.) надруковані кращі її оповідання.

Уривок з книги "Віщун":

"Нічний гість 
Літньої місячної ночі розбудив мене гучний брязкіт віконного скла. Спросоння не могла збагнути, що сталось. Другий поверх, то здається, хто міг постукати. Підвелась тихенько з ліжка і обережно підійшла до вікна. Велике, з рамами-двійниками, воно виходило у просторий, нічим не захаращений двір. Звідси цікаво було спостерігати за життям у сусідніх будинках та дворах. Вздовж вулиці горіли ліхтарі, і в їхньому сяйві віття високих тополь ледь гойдались від легеньких подихів вітру, а густе листя тихо перешіптувалось поміж собою. Нічого підозрілого у дворі я не помітила. Спробувала, було, повернутись до ліжка. Та мене знову як магнітом потягло до вікна. Невже взнаки дається старість? То цілісіньку ніч не стуляються очі, то ніби й не спала, бо приверзеться казна-що: неймовірно жахливе і бридке. І вертишся тоді в постелі як млинок на вітрі. Доведеться - таки випити снодійного, і все минеться. Тут нічого дивуватись: не випадково ж кажуть, що самотність вчиняє з людиною дивні дива. Та на мить забула про снодійне і знову підійшла до вікна. Помітивши на підвіконні якийсь безформний, схожий на сіру ганчірку предмет, наважилась його відчинити. І щоб ви думали? Моєму здивуванню не було меж! Ніяка то виявилась не ганчірка: на підвіконні, відкинувши назад голову і вчепившись кігтями в раму, лежав великий, сірий птах. Обережненько доторкнулась до сірого, що звисало з підвіконня, крила, потім, вже сміливіше, взяла нічного гостя в руки і відчула неймовірне калатання його серця. Воно ніби намагалось вирватись з грудей непритомного птаха."

Тут можна прочитати більше творів Галини Грес

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1121
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9273

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів