34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Церква ЄХБ "Преображення"

Церква ЄХБ "Преображення"

Церква ЄХБ "Преображення" м. Кузнецовськ

Перший пастор церкви - Орищин Олександр Васильович, приїхав в Кузнецовськ у 2002 році на місіонерську роботу (для створення церкви). Місіонерська робота в Кузнецовську розпочалася із вивчення Біблії з невеличкою групою євангельських кристиян-баптистів.

Євангельські християни-баптисти — основна релігійна конфесія євангельсько-баптистського віросповідання на території України, Росії, та інших країн пост-радянського простору. ЄХБ є унікальною українсько-російською релігійною течією, що поєднує в собі елементи протестантської та православної релігійних традицій. Найближчими за релігійними переконаннями до євангельських християн-баптистів є західні баптисти, російські євангельські християни, чеські брати та пієтистська течія в лютеранстві (Вікіпедія).

Кузнецовська громада належить до Рівненського Обласного об.єднання церков Євангельських християн-баптистів.


Перша церква ЄХБ на Рівненщині була започаткована 1873 року. Іван Рябошапка — видатний проповідник Євангелія в Україні, який приїхав із Херсонщини в с. Залізниця, Корецького району — таємно охрестив декілька братів та сестер по вірі в ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Це було перше хрещення на Рівненщині.
При царському уряді церква пережила жорстоке переслідування з боку Російської православної церкви. Одного дня всіх віруючих арештували і вивезли з села. Вдруге церква була організована 1912 року. Після зміни політичної атмосфери розпочалася діяльна євангельська робота, почалося пробудження. Одні церкви на Рівненщині належали до Союзу євангельських християн, інші — до Союзу баптистів. Були також і вільні церкви, які не належали до жодного Союзу. Тепер ці церкви об'єднані в одному Союзі — євангельських християн-баптистів.
Обласне об'єднання церков ЄХБ Рівненської області було створене на базі канцелярії старшого пресвітера. Розпочинаючи з 1991 року воно значно оживило свою діяльність. Основним показником покращення роботи є зріст кількості церков та кількості їх членів. Приміром, станом на 1991 рік нараховувалося 5406 членів церкви і 55 церков, а на 2008 — 7 564 членів церкви і 106 церков.
Упродовж 18-ти років кількість членів церков щороку зростала, і в основному за рахунок охрещених.
Служіння старшого пресвітера до 1995 року звершував Борис Степанович Крещук, із 1996 по 2001 рік — Вячеслав Васильович Нестерук, із 2002 по 2005 рік — Ілля Максимович Корнійчук.
Із 2006 року і планово до 2009 р. служіння старшого пресвітера звершує Михайло Андрійович Ільюк разом із чотирма заступниками: Іллею Максимовичем Корнійчуком, Святославом Георгійовичем Карпюком, Андрієм Васильовичем Ярмушком, Володимиром Васильовичем Нестеруком.

Церква ЄХБ м. Кузнецовськ 

Північний регіон

Адреса: а/с 100, м. Кузнецовськ, 34400 (приміщення БУ-2, 3 поверх)
тел.:
097-921-20-51
Богослужіння: неділя 11:00 (недільна школа - з 10:00 - 11:00, діти віком з 6 до 12, і підліткова група з 13 до 17 лет в середу)

Пресвітер: ДЮКАНОВ Олександр АлієвичДжерело - сайт Рівненського Обласного об.єднання церков Євангельських християн-баптистів.ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів