34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Кузнецовськ ольбери

Кузнецовськ ольбери

Кузнецовськ - організація «Ольбери»

Організація «Ольбери» була створена в квітні 1995 року членами клубу «Пошук».

Пошуковці вивчалі історію рідного краю, часто ходили в походи, які з кожним роком ускладнювалися (від базового табору йшли групи з радіостанціями на десятки кілометрів), для чого хлопцям потрібні були навички орієнтування в лісі, вміння організовувати табір у різних погодних умовах.

За пошукову роботу клуб «Пошук» нагороджувався поїздками в Росію (Ленінград, Москва) та в Болгарію. Тому у хлопців з перших днів створення організації Ольбери вже була солідна туристична підготовка. При створенні організації школярі вивчали матеріали про дитячі об’єднання карцерів, скаутів, комунарів (КИД, КИМ), пластунів, розвідників і піонерів.

Від цих організацій було взято все найкраще, діти хотіли створити самостійну і незалежну від інших організацію.

Свою назву організація взяла від степових племен «ольберів», які входили в склад війська князя Ігоря (Слово о полку Игореве), «ольбери» були хорошими слідопитами, сміливими і відважними воїнами.

12 квітня 1995 року Ольбери отримали статус юридичного лиця і були зареєстровані як перша у місті дитяча громадська організація.

За 15 років існування Ольбери прийняли участь в більш ніж 150 походах і експедиціях по Україні та області, неодноразово їздили за кордон.

Крім походів з моменту створення Ольбери приймали участь в міжнародних молодіжних фестивалях «Атомна доля» (Україна), «Друкшай» (Білорусія), «Деснай» (Литва), «Деснай» (Росія), у Всеукраїнських і міських фестивалях КВК, брейн-рінгіх, неодноразово приймали участь в міжнародних скаутських таборах та Джамборі про що свідчать близько сотні грамот та дипломів.

Організація Ольбери входить в Міжнародну асоціацію дитячих організацій, в Рівненську асоціацію воєнно-патріотичних клубів і об’єднань (РОАПОК), являється членом дитячого альпійського руху України (ДАРУ) та членом Всеукраїнської асоціації дитячих організації.

Ольбери підтримують зв’язки з більш ніж 30 дитячих і молодіжних організацій та дитячими клубами України, Росії і Білорусії.

А статус самостійної і незалежної організації дозволяє отримувати запрошення і приймати участь в заходах, (таборах) скаутів, пластунів, розвідників, ДАРУ і т. інш.

В цей час в організації близько 50 дітей.

Але ріст організації стримується через відсутність необхідної кількості спорядження.

Як і в будь-якій іншій організації, у Ольберів є свій Устав, прапор, герб, форма, нагороди, правила, традиції. Організація «Ольбери» складається із загонів, кожен загін ділиться на групи.

Керує організацією, рада організації, яку очолює Президент (виборна посада) і куди входять начальники секторів і ради командирів.

Основний принцип організації – самоуправлінння (всі складні питання вирішуються на загальному зібранні).

Вимоги до кожного члена організації – активна життєва позиція – «Якщо не я – то хто ж?», і здоровий спосіб життя (не пити, не курити, займатися спортом).

Прийшовши в організацію хлопці та дівчата стають новачками і попадають в один із загонів, (стаж новачка до 3-х місяців), після закінчення строку новачка хлопців по рекомендації командирів приймають в кандидати.

Кандидат може стати ольбером тільки в тому випадку, якщо відповідає вимогам Ольбера – високий громадський, спортивний, туристичний рейтинги.

В організації існують такі сектори: учбовий , зв’язку, культмасовий, спортивний, є свій музей і архів. Протягом року Ольбери приймають участь в більш ніж 10 походах та експедиціях, таборах та зльотах. Ольберів знають далеко за межами нашого міста.

Програми «Діти вулиці», «Прапор України на найвищій вершині Європи», «День Незалежності», «Рідний край», подані на обласний конкурс дитячих організацій, визнані найкращими.

Дивлячись на п’ятнадцятирічний шлях організації хочеться подякувати нашим спонсорам – міськвиконкому та керівництву РАЕС за фінансову допомогу в організації походів.

З моменту створення організації беззмінним її керівником є Ковалець Сергій Васильович – працівник РАЕС, якій пройшов з хлопцями сотні кілометрів, допоміг їм стати ще більш самостійними і готовими до дорослого життя.

Джерело - сайт http://olber.ucoz.ru/

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1146
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9291

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів