34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Рада ветеранів міста Кузнецовськ

Рада ветеранів міста Кузнецовськ

Голодне літо по війні,
Сідає сонце за горбами.
Як пам’ять про недавні дні,
Село чорніє димарями.
Хати згорілі. Криниці
Стримлять у небо журавлями.
Жебрак із посохом в руці
Бреде з порожніми торбами.
Услід йому валують пси.
Удови, сироти, каліки
Відводять очі: що даси
І чим зарадиш чоловіку?
І се-таки, хто мав, давав
Сухар останній, картоплину,
Узваром діда напував,
Ніс огірок чи цибулину.
Старий усе побожно брав
І далі йшов, і десь...


Рада ветеранів міста Кузнецовськ

Керівник Кузнецовської Ради Ветеранів: Кушнір Ірина Леонідівна
Приміщення Ради ветеранів: мікрорайон Будівельників,
 гуртожиток №2, к.19 (тел. 2-11-13)
Рада ветеранів м.Кузнецовськ складається з 12 чоловік, яких обирають самі ветерани періодом на 4 роки. Голову Ради ветеранів обирає вже сама Рада. Після закінчення повноважень члени Ради ветеранів завжди дають повний звіт про свою діяльність за час роботи: як організаційний, так і фінансовий.

Місто розбите на 4 мікрорайони (4 первинних організації, якими займаються 4 керівники - Кліщ Зоя Іванівна (м-н. Вараш), Процун Ніна Василівна (м-н. Будівельників), Голуб Валентина Борисівна (м-н. Будівельників), Супрунюк Лідія Олександрівна (м-н. Перемоги, м-н. Ювілейний)

Святкування Дня Перемоги в Раді Ветеранів


Про роботу Ради ветеранів розповідає Супрунюк Лідія Олександрівна: 
«Ніколи не забуваємо привітати своїх ветеранів з Днем народження, ювілярів вітаємо подарунками. Де беремо гроші на ці заходи? Держава нам ніяк не допомагає, тому доводиться якось справлятись самим : де «вициганимо», там і є, просимо про допомогу і в Рівненської атомної станції, і в місцевих підприємців. А є люди, яких і не треба просити, завжди самі допомагають. Це місцеві організації партій «Наша Україна» та «Батьківщина», вони допомогли нам купити меблі в приміщення Ради Ветеранів, Віталій Магдич теж допомагає, чим може, ось, наприклад, нещодавно купив нам чайник.

Завжди святкуємо «наші» ветеранські свята - День партизанської слави (22 вересня), День Перемоги (9 травня), День Визволення України від фашистсько-німецьких загарбників, День Людей похилого віку (1 жовтня). В ці дні проводимо вечори з солодким столом (плюс обов.язкових бойових сто грам). Добре, що кілька років тому Кузнецовська міська рада виділила нам для таких святкувань приміщення «Лісової пісні» (директор Волощук Надія Андріївна). 
Раніше в проведенні наших свят нам дуже допомагав центр дозвілля «Гамма», за що ми їм безмежно вдячні. Єдиним мінусов проведення святкувань в «Гаммі» було те, що там нам доводилось повністю самостійно організовувати всю культурну програму. А от в «Лісовій пісні» зараз все по іншому: ми лише організовуємо частування для наших ветеранів, а всім іншим займається спеціальний персонал цього закладу. Часто в святкових концертах приймають участь хор Ветеранів міста Кузнецовськ, вихованці місцевого Будинку дитячої та юнацької творчості, чиї виступи ветерани дивляться завжди з захопленням.
«Вибили», по іншому й не скажеш, ми цей зал для міста, для нас, Ради Ветеранів, для асоціації інвалідів «Надія», для соціально незахищених верств населення. По першому нашому проханню нам виділяють зал, там є спеціальний персонал, який з нами співпрацює…
В свято ми прийшли, столи вже готові, накрили собі, чим маємо, ветеранів запросили - і відпочиваємо. 
Це ж таке щастя для стареньких, словами не передати… Їх запросиш на вечір, а вони дякують, що є куди вийти, деяких навіть на таксі, на машинах привозять діти. Вам, молодим, цього, мабуть, не зрозуміти, а вони такі раді, що є можливість поспілкуватись, побачити один-одного…

Листівки до свят для ветеранів

Минулого року перед 8 березням своїми силами організували невеличкі символічні подаруночки для жінок-ветеранів: блокнотики, вафельки, журнальчики… то вони з хати не випускали , треба було 70 жінок обійти, це я два дні ходила, поки всіх обійшла. 
На мене кума каже - А воно тобі треба? 
А я як зайду, як побачу, скільки радості в тих бабусь від мого приходу... ну як тут не приходити?

А це ж стільки роботи,всіх ветеранів обійти, а я й сама вже не молода…

Лише по Перемоги 857 чоловік ветеранів, от, наприклад, Пашко Борис Олександрович (01,10,1920 року (90 років)) - найстарший учасник, він вже майже не чує, а жінка лежача. Добре, хоч онуків чудових виростили - допомагають. Багато ветеранів є і з 23-го, 25-го, 26-го, 27-го років. 
Тісніше вже співпрацюємо з дітьми війни, там їх уже в нас маленько залишилось, вже їх лічене число, то їм ми приділяємо більше уваги.

Хочеться зауважити, що робота Ради Ветеранів ніким не оплачується, люди працюють виключно на власній ініціативі та бажанні. 
Але чому ж тоді ми цим займаємось?
По-перше, заради спілкування і відчуття потрібності комусь;
по-друге, як зайдеш в хату до тієї бабусі, яка вже сто років нікому двері не відкривала, бо ніхто не приходить… Це ж їй як якийсь світлий промінчик, які вони тоді раді, що не забувають про них, згадують хоч іноді…
В святковий день вони вже чекають … Буває, не зможеш прийти, десь поїдеш чи ще щось, а в них ювілей, і знають, що з Ради Ветеранів в цей день обов.язково хтось повинен прийти...вони вже чекають - а чого до мене не прийшли? 
Вже потім, як зайдеш по приїзді, каже – «А я так вас ждала...що прийдете...так ждала...»ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1149
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9296

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів