34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Станиця Кузнецовськ Пласту

Станиця Кузнецовськ Пласту

Станиця Кузнецовськ Пласту

12 лютого 1998 року Кузнецовський Пласт був офіційно зареєстрований в органах місцевого самоврядування.


Головні моральні та ідейні засади скаутського руху становлять вічні загальнолюдські цінності та ідеали: це виконати свій обов'язок перед Богом і Батьківщиною, повсякчасно допомагати іншим.Виникнувши на початку XX століття в Англії, скаутський рух є однією з найпопулярніших молодіжних течій у світі до цього часу.

В Україні скаути з'явилися в 1911 р., а в 1912 вже перший гурток юнаків із Галичини склав присягу.

Сутність філософсько-світоглядних основ українського Пласту знаходить концентрований вираз у словах присяги, яка складається з Трьох Головних обов'язків пластуна: «Присягаю своєю честю, що робитиму все, що в моїх силах, щоб бути вірним Богові і Україні, помагати іншим, жити за Пластовим Законом та слухатись пластового проводу».


Мета Пласту - сприяти всебічному та патріотичному вихованню та самовихованню особистості згідно з пластовими та національними цінностями

Пластова Присяга - "Присягаюсь своєю честю, що робитиму все, що в моїй силі, щоб бути вірним Богові й Україні, помагати іншим, жити за Пластовим законом і слухатись пластового проводу".

Справжній пластун - це людина, про яку Ви можете подумати: "Я хотів би, щоб мої діти були такими!"Станицею Кузнецовськ Пласту керують:

- Станична Пластова Старшина:

а) виконує рішення та рекомендації Крайового Пластового З’їзду, Окружного Пластового З’їзду, Загального Збору Станиці;

б) репрезентує Станицю включно з гуртком Пластприяту;

в) координує діяльність первинних осередків і організовує їх звітність;

г) здійснює фінансово-господарську діяльність Станиці;

ґ) подає звіти Станичній Пластовій Раді та Загальному Збору Станиці;

д) приймає бюджет Станиці;

е) затверджує звіт про діяльність, баланс, приймає штатний розклад, призначає та звільняє керівників заснованих Станицею юридичних осіб;

є) готує матеріали для рішень Загального Збору Станиці;

ж) відповідає про свою діяльність перед Загальним Збором Станиці;

з) у рамках звітності Пласту двічі на рік надсилає звіти до Окружної Пластової Старшини.

Голова СПС - пл.сен. Серж Коваленас


Заступник Голови СПС,
референт Уладу Пластового Новацтва - ст.пл.прих. Ольга Ілюшина


Референт Уладу Пластового Юнацтва - пл.розв. Андрій Пешко


Референт фінансів - пл.уч. Володимир Петрук- Станична Пластова Рада: 

а) схвалює річний план діяльності, підготований Станичною Пластовою Старшиною;

б) схвалює нормативні документи, що стосуються діяльності Станиці;

в) полагоджує непорозуміння всередині Станиці;

г) перевіряє організацію виховної та господарської діяльності Станиці.


Голова СПР - ст.пл.

Олександр Килюшик


Член СПР - ст.пл.прих.

Володимир Мордас


Член СПР - ст.пл.прих.

Тарас ПетровичПластова присяга та закони були тією ідеологічною основою, на якій трималася вся організація. 

Вірність Богові – головний та глибокозмістовний аспект пластової філософії. Він полягає в тому, що людина постійно потребує Бога, і жодна інша ідея не може заступити Божих Законів. Тому пластун не може бути атеїстом. День пластуна починається і закінчується молитвою до Бога. «Кожен пластун – пишеться у Статуті, – шанує Бога згідно зі своїм віросповіданням, і одночасно шанує право кожного на своє віровизнання».

Офіційно це означає, що він не обов'язково належить до однієї церкви. Вірність Богові зумовлює вірність Батьківщині. Цей обов'язок українські пластуни розуміють дещо по-іншому, ніж скаути інших країн.У своїй основі світоглядно-ідеологічна концепція Пласту базується на головних постулатах загальноскаутської теорії. Та водночас вона має свою яскраво виражену національну спрямованість, тому є своєрідною й оригінальною сторінкою історії світового скаутського руху. Об'єднані великою ідеєю служіння Батьківщині, всі члени Пласту ідуть спільно до Великої Мети – розбудови української держави – виховання молоді в патріотичному дусі і кожен пластун повинен зайняти у цьому своє місце. Пласт, як і будь-яка інша скаутська організація, є національним молодіжним об’єднанням. Так, російські скаути – «юные разведчики», польські – «харцери» та інші.

Так, у Пласті все діловодство, всі заняття проводяться тільки українською мовою. А ті пластуни, що вільно не володіють українською мовою, мусять принаймі на заняттях розмовляти нею.Пласт – недержавна організація, побудована на суто добровільних началах. Вона має виховувати свідомих, відповідальних громадян національної та світової спільноти, провідників суспільства, представників національної еліти. Все, що відбувається в Пласті, робиться на добровільній основі. Це найпотужніша молодіжна організація в Україні. І все ж, чи отримає українська молодь потужну виховну організацію на добровільних засадах – залежить тільки від держави.

Молодість і краса, сила і жертовна любов до Батьківщини та ближнього, романтика та постійних рух вперед, пошук пригод та прагнення до самовдосконалення – такі вічні вселюдські ідеали знайшли теоретичне обґрунтування та живе практичне втілення у Пласті.

Фото та текст з сайту - http://kuznetsovsk.plast.org.ua/

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1048
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9192

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів