34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури

У СИВОГО БОБРА

03.11.2015

0

30749

Ми запрошуєм монтажників до співпраці !!!

 

 

М. Кузнецовськ, р-к "Південний", магазин №34, №58

тел. (067) 161-14-12,  (067) 527-32-78,  (050) 241-58-57

 

Магазин «У сивого бобра»
Займається роздрібним продажем систем опалення та водопостачання. Наші фахівці допоможуть Вам підібрати обладнання та нададуть докладну консультацію. Добитися позитивного результату в спілкуванні нам допомагають насамперед інтереси й побажання покупця.
У нас широкий асортимент товарів: твердопаливні котли,котли на електрику,бані печі,бойлери накопичувальні та проточні,бойлери не прямого нагріву,буферні ємкості, циркуляційні насоси, глубині насони і насосні станції,радіатори опалення,рушникосушки,електричне підлогове опалення,крани запірна арматура кращих виробників!


Новинка перші в місті продаж сонячних систем Meibes(німечина)
1)Котли твердопаливні:Atmos(Чехія)Drew-met(Польша)Viadrus(Чехія)Roda(Литва)Віта Клімат(Україна)Demrad(Турция) та інші
2)Котли електричні: Ferroli(Італія)Kospel(Польша)Tenko(Україна)Термобар(Україна) та інші
3)Бані печі:Kospel(Польша) та інші
4)Бойлери:Electrolux(Швеція)Tesy(Болгарія)Roda(Литва)Klima-hitze(Німечина)лідер продажів
5)Бойлери проточні:Kospel(Польша)
6)Насоси циркуляційні:Grundfos(Німечина)Wilo(Німечина)Dab(Італія)Watomo(Польша)Kenle(Польша)Optima(Польша)
7)Насосні станції:Al-ko(Німечина)Grundfos(Німечина)Pedrolo(Італія)
8)Насоси глибині:IBO(Польша)
9)Радіатори алюміневі(високого тиску) та сталеві:Global(Італія)Rondo(Польша)Alltermo(Україна)
10)Рушникосушки нержавійка та емальовані
11)Сонячні системи:Meibes(Німечина)
12)Підлогове опалення електричне:Devi(Данія)Veria(Данія)
13)Змішувачі ванна кухня:Zegor,Q-tap,Potato
14)Запірна арматура крани,крани радіаторні,фільтра,фільтра тонкої чистки,групи безпеки,редуктора тиску,трехходові клапана,розширювальні баки,гідроакомулюючі ємкості,фітинги на пайку,фітинги на зажим,фітинги за зварку,та багато іншого!

 

Твердопаливні котли: види, переваги та недоліки

 

Уже цієї осені ціни за опалення стануть захмарними, тож сани варто готувати влітку, зокрема утеплювати житло або встановлювати твердопаливний котел. Про плюси та мінуси в обслуговуванні такої обігрівальної техніки йтиметься в матеріалі нижче.

 
 Твердопаливні котли – універсальні пристрої та чудова альтернатива всім іншим системам опалення, а завдяки їх різноманіттю, кожен зможе вибрати оптимальний варіант відповідно до своїх потреб, бажань, а також бюджету.

Види твердопаливних котлів

Твердопаливні котли можуть бути виготовлені з чавуну або сталі.

Сталеві пристрої легші та дешевші, але служитимуть значно менше, ніж чавунні. Але обслуговувати і чистити їх набагато простіше. При цьому сталеві котли досить вимогливі до температури в зворотному трубопроводі системи. Вона повинна становити не менше +60 °С. Тому для них необхідно встановлювати спеціальні клапани, які будуть підтримувати потрібну температуру.

В цілому сталевий котел працюватиме 10-20 років, залежно від типу системи та від того, наскільки грамотно виконаний монтаж пристрою.

Чавунні котли ж більш стійкі до корозії, ніж звичайна сталь. Крім того, такі пристрої зібрані з секцій. Якщо одна з них руйнується, її можна замінити на нову. Чавунні прилади чудово працюють на антрациті (висококалорійне вугілля). Цей вид палива має високу теплотворну здатність. А от, приміром, строк служби сталевих котлів значно зменшується, якщо використовувати висококалорійне вугілля.

Чавунні котли важчі та дорожчі, ніж сталеві. Крім того, чавун – крихкий матеріал, вимогливий до різниці температур у системі опалення. Різниця температур (Δ), не повинна перевищувати 20°, якщо вона буде вищою, можливе руйнування секцій теплообмінника. Це необхідно враховувати під час проектування системи опалення.

Далі розділимо твердопаливні котли на енергонезалежні та енергозалежні.

Перші призначені для роботи в системах з природною циркуляцією, котли не підключаються до електромережі, система опалення виконана з ухилами і трубами великого діаметру. У разі вимкнення електропостачання котел продовжує працювати.

Енергозалежні котли працюють від електромережі.

Відповідно, за відсутності електроенергії котел припиняє функціонувати, і температура в приміщенні знижується. Деякі прилади можна налаштувати на енергонезалежний режим вручну.

За типом згоряння палива котли поділяють на звичайні та піролізні.

У звичайних під час згоряння палива виділяється енергія, яка через стінки теплообмінника передається теплоносію і відправляється в систему опалення/водопостачання.

Основою роботи піролізного котла є принцип піролізного спалювання палива, суть якого полягає в тому, що під дією високої температури та в умовах нестачі кисню з деревини виділяється піролізний газ, який, проходячи через керамічне сопло, змішується з вторинним повітрям і згорає в камері за температури понад 1100°С. У таких котлах паливо перегорає довше, до 24 годин (у звичайних до 6 годин). Також у них утворюється менше сажі та попелу.

Серед недоліків таких пристроїв – те, що вони набагато дорожчі за звичайні. Також паливо для них повинне бути обов’язково сухим. За відсутності електроенергії піролізний котел не працює.

За видами палива виділяють котли:

– для спалювання великої фракції,

– утилізатори,

– для гранульованого палива,

– універсальні твердопаливні та універсальні багатопаливні.

Визначає фракційний склад (розмір) палива колосникова решітка, чим менші в ній отвори, тим менша фракція може спалюватися.

Після згоряння палива зола через колосникову решітку потрапляє в зольник і підлягає періодичному видаленню.

У котлах верхнього горіння колосникових решіток немає.

Для спалювання дрібного палива – тирси, соломи, вугільної, торф’яної крихти – купують котли верхнього горіння (утилізатори). ККД таких теплогенераторів низький і дуже коливається, тому що паливо має вкрай неоднорідний склад. Однак і коштує таке паливо недорого, або ж часто є відходами господарської діяльності. Коли весь паливний матеріал перегорить, котел необхідно очистити від попелу, а це досить тривалий та важкий процес.

У котлах із шаровими топками можна спалювати об’ємніше паливо – дрова, вугілля, екскаваторний і брикетований торф тощо. На сьогодні це найпопулярніші котли в Україні.

Основними їхніми недоліками є короткий цикл завантаження (від 1 до 6 годин), досить висока зольність, ККД змінюється залежно від виду палива, висока теплова інерційність. Перевагою є насамперед ціна.

У пелетних котлах подача палива в пальниковий пристрій здійснюється автоматично. Є моделі з автоматичним видаленням попелу, отже, під час роботи цих котлів не потрібна постійна присутність людини. Попелу після спалювання пелет утворюється небагато – 1-3%, тому видаляти її необхідно не так часто, як у звичайних твердопаливних котлах. Блок керування дає можливість управляти не тільки самим котлом (вмикає і вимикає подачу пелет, вентилятор), а також може керувати циркуляційним насосом системи опалення/водопостачання.

Загалом, недолік один – висока ціна.

Обираємо паливо

Тепер розберемо, що ж таке пелети, або паливні гранули. Пелетами називають біопаливо, що отримують із торфу, деревинних відходів та відходів сільського господарства. Це циліндричні гранули стандартного розміру, найбільш поширений розмір 6-8 мм у діаметрі і 30 мм завдовжки.

Переваги пелет:

– низька вологість,

– висока щільність,

– низька зольність,

– однорідний фракційний склад,

– транспортабельність.

Серед деревних гранул розрізняють світлі й темні. Темні пелети мають у своєму складі деревну кору і мають нижчу теплотворну здатність, ніж світлі, а тому дешевші. Світлі гранули переважно використовують для опалення домогосподарств, темні – для роботи в промислових об’єктах.

Так само гранульоване паливо роблять з фрезерного торфу (торф’яної крихти), лушпиння соняшнику, відходів кукурудзи, соломи. Загалом пелети можна робити практично з будь-якої сировини, що горить. У Греції їх виготовляють із кісточок маслин та персиків.

До гранульованих видів палива належить гранульоване вугілля, проте великого поширення в Україні воно не знайшло.

Універсальні твердопаливні котли – це теплогенератори, які можуть одночасно працювати і на гранульованому, і на твердому паливі.

До універсальних багатопаливних котлів належать теплогенератори, які поряд з твердим паливом дозволяють спалювати природний газ, рідке паливо і так само використовувати електротени.

Таке опалювальне обладнання як твердопаливні котли надає можливість сформувати досить комфортне опалення в місцях, куди ще не дотягнулися газопроводи, а, можливо, і лінії електропередач. Останнім часом їх досить часто використовують як запасний котел, здатного впоратися з непередбачуваними навантаженнями на опалювальну систему в морозні дні, а також у разі виявлення дефектів у головній системі опалення.

В якості палива для таких котлів виступає буре вугілля, деревина, кам'яне вугілля, пресовані брикети. Крім того, на сьогоднішній день зустрічаються моделі, що функціонують на торфі.

 

Незначна вартість і доступність палива вважаються головними перевагами цих котлів. Також варто враховувати і автономність цих систем, іншими словами, вони не потребують підключення до електромережі, відповідно, їх можна монтувати в дачних будиночках і заміських котеджах. Звичайно ж, твердопаливні котли повністю автономно від людини працювати не здатні: вони потребують регулярного завантаження палива та періодичного очищення зольника від накопиченої золи. Окремої уваги заслуговують «пелетні» котли. Це сучасні різновиди твердопаливних котлів, що функціонують на пелетах, що представляють собою пресовані гранули, отримані з відходів сільського господарства та деревообробного виробництва. Представлене обладнання характеризується підвищеним коефіцієнтом корисної дії (приблизно 92%) і можуть функціонувати в автономному режимі до двох тижнів.

Характерною особливістю твердопаливних котліввважається інерційність процесу спалювання. Миттєво завершити його роботу, навіть на випадок перегріву, не можна, відповідно, для захисту застосовуються спеціальні приналежності. Так, в казані або після котла може монтуватися теплообмінник, завдяки якому теплоносій протікає з котла до того, як надходить в опалювальну систему опалення. Саме в ньому здійснюється охолодження води. А для більш значної теплової віддачі та зменшення числа завантажень рекомендується встановлювати разом з твердопаливними котлами теплово ємнісний акумулятор, який грає роль великого термоса, накопичує надлишкове тепло і передає його в опалювальну систему.

Традиційні сучасні твердопаливні котли досить часто порівнюють з «буржуйками». Звичайно, відповідно до принципу дії це вірно: в обох системах в топці здійснюється спалювання твердого палива, а утворене тепло направляється на обігрів приміщення. В останніх моделях представленого обладнання залишилися частинки палива, іншими словами, зола, накопичуються в спеціальному зольнику. Усунення димових газів ведеться через димовий канал, а енергія тепла передається через теплообмінник. Але варто зазначити, що сучасні котли мають і суттєві відмінності від «буржуйок», не мають можливість віднести їх до єдиного типу обладнання. У першу чергу це набагато більш висока економічність функціонування. У звичайну «буржуйку» вже через годину роботи необхідно додавати паливо, в той час, яктвердопаливний котел може працювати протягом декількох годин на єдиній порції палива. Окремі моделі здатні функціонувати до 24 годин. Здійснюється це тому, що в котлах використовується принцип нижнього горіння, відповідно до яких повітря передається і з боків, і знизу до палива. Це збільшує коефіцієнт корисної дії і робить процедуру горіння більш плавною. Крім цього, сучасні твердопаливні котли надають користувачеві можливість самостійно контролювати потужність для підтримки необхідної температури. З цією метою потрібно повернути і змонтувати головку терморегулятора на потрібне значення температури води. Теплообмінник стандартних твердопаливних котлів може бути чавунним і сталевим, і будь-який варіант відрізняється власними перевагами та недоліками.

На поточний момент у продажу можна знайтитвердопаливні котли різної потужності, проте в побуті найбільш поширеними вважаються установки, потужність яких знаходиться в межах від 9 до 48 кВт. Це й не дивно, так як опалювати, в більшості випадків, доводиться приміщення площею від 55 до 450 кв. м. Часто зустрічаються моделі котлів потужністю більше ста кіловат, але використовуються вони дуже рідко. Подібні системи вигідно експлуатувати там, де міститься велика кількість палива. Слід зауважити, щообслуговування твердопаливних котлів виходить набагато дешевше, ніж, наприклад, газового. Єдина складність полягає в тому, що цей котел потрібно періодично навантажувати паливом і прибирати золу з нього. Під час вибору котла можна використовувати наступні дані: з метою опалення споруди, площа якого складає 100 кв. м, необхідний котел з діапазоном потужності від 5 до 13 кВт, що спалює приблизно 2,5-3,5 кг твердого палива щогодини.

 Залежно від типу використовуваного паливатвердопаливні котли можуть бути «дров'яними» - спалюють відходи деревини та деревину з вологістю 25-35%, а також універсальними - можуть функціонувати на різних типах палива. Варто враховувати, що різне паливо характеризується різною швидкістю горіння, калорійністю і температурою згоряння. Пам'ятайте, що матеріал корпусу цього обладнання розрахований на конкретний режим функціонування, відповідно, будь-які зміни можуть привести до погіршення робочого ресурсу. Таким чином, «дров'яної» сталевий котел в результаті тривалої роботи на вугіллі здатний «прогоріти» і поламатися вже через один-два роки експлуатації. Крім того, застосування конкретного різновиду палива зменшує робочі параметри котла. Купуючи твердопаливні котли, обов'язково звертайте увагу на доступність застосовуваного палива в конкретному регіоні. Це надасть Вам можливість уникнути ймовірних проблем і спокійно насолоджуватися теплом, яке подарує це сучасне обладнання.

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 284
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 8405

Останні новини

34400.net © 2011-2016

Кузнецовськ - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів