34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

01.12.2014

0

658

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року і відзначається щорічно. Цей день став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності суспільства про це захворювання та його профілактику.Символом цього дня є Червона стрічка, яка означає наше розуміння та солідарність з людьми, котрі живуть з ВІЛ, та надію на майбутнє без СНІДу.

 

Проте, скільки б про ВІЛ/СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч нас – не в нашому місті, не в нашій області, не в нашій країні... Але статистика – річ уперта, і ми з вами маємо сьогодні страшні цифри: кожен 100-й мешканець України – ВІЛ-інфікований і щодня інфікується понад 50 осіб.

 

На жаль, проблема ВІЛ/СНІДу актуальна і в Кузнецовську... Починаючи з 2002 року, було зареєстровано 108 випадків ВІЛ-інфекції. Станом на 25 листопада 2014 року на диспансерному обліку в ДЗ „Спеціалізована медико-санітарна частина № 3” перебуває 73 ВІЛ-інфікованих осіб дорослого віку (44 чоловіки та 29 жінок), 29 осіб померли (25 чоловіків та 4 жінки), 6 змінили місце проживання. 25 дітей було народжено від ВІЛ-інфікованих матерів, з них 5 дітей мають невизначений статус до 1,5 річного віку, в інших дітей ВІЛ-статусу немає.

 

Сьогодні епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції як в країні, так і в нашому місті характеризується зростанням показників захворюваності та смертності від СНІДу, активізацією статевого шляху передачі ВІЛ та залученням в епідемічний процес жінок репродуктивного віку.

 

1 грудня є доброю нагодою подумати про те, як уникнути ризику інфікування ВІЛ, що робити, коли ризик був, чи потрібно тестуватися на ВІЛ, як запобігти ВІЛ/СНІДу.

 

Існує можливість як проігнорувати проблему ВІЛ/СНІДу та розвиток епідемії, так і можливість замислитись над цією проблемою. Розвиток епідемії у більшій своїй частині відбувається через те, що багато хто з жителів нашого міста вважає, що ВІЛ не може їх торкнутися. Як наслідок, люди стають ВІЛ-позитивними тільки тому, що не знали, як уникнути передачі вірусу, або знали, але вважали, що з ними цього не станеться.

 

Тож хочеться ще раз нагадати про шляхи передачі ВІЛ-інфекції:

 

1.​ Статевий – гетеросексуальний та гомосексуальний (коли має місце незахищений секс).

 

2.​ Через кров: переливання інфікованої крові або її компонентів; використання нестерильних шприців, голок та інших ін’єкційних засобів; виконання пірсінгу, тату, татуажу губ, брів, манікюру, педикюру нестерильними інструментами.

 

3.​ Від матері, інфікованої ВІЛ, до дитини під час виношування, пологів та при вигодовуванні грудним молоком. Проте якщо ВІЛ-позитивна мама під час вагітності та пологів приймає антиретровірусні препарати, то імовірність інфікування дитини ВІЛ складає менше одного відсотка.

 

Незважаючи на те, що ВІЛ-інфекція переведена до розряду хронічних захворювань, а сьогодні майже 50% - це люди, які не належать до так званих „груп ризику”, ми все одно бачимо високий рівень стигматизації та дискримінації щодо ВІЛ-позитивних та хворих на СНІД людей як в Україні, так і в нашому місті. Здебільшого це плітки, усні образи, психологічний тиск, відмова у наданні допомоги. Налякані тим, що вилікуватися від СНІДу зараз неможливо, люди уникають спілкування з ВІЛ-інфікованими людьми навіть тоді, коли ще і проявів хвороби немає. Проте хочеться наголосити, що повітряно-крапельним шляхом ВІЛ/СНІДом заразитися неможливо, і не треба лякатися ВІЛ-інфікованих людей при звичайному спілкуванні. Не зареєстровано жодного випадку інфікування через побутові контакти. Проводились обстеження членів родин інфікованих і хворих на СНІД: випадків передачі ВІЛ через побутові контакти не виявлено. Словом, вірус небезпечний, коли Ви поводитесь необережно. Коли ж дотримуватись елементарних правил гігієни, то і переживати не буде причин.

 

Далеко не всі люди готові до тісного спілкування з ВІЛ-інфікованою людиною. Це право кожної людини – вибирати, як їй спілкуватися з різними людьми, які зустрічаються у її житті. Якщо Ви поки що не можете прийняти свого ВІЛ-інфікованого родича, знайомого чи колегу, просто намагайтесь не завдавати йому зайвого болю засудженням чи нерозумінням. Намагайтесь отримати якнайбільше достовірної інформації з цього питання і базуйте свої рішення не на чутках і здогадках, а на реальних фактах.

 

Якщо Ви вирішили пройти безкоштовне обстеження на ВІЛ/СНІД, якщо потрібна допомога спеціалістів або людей, в яких такі ж проблеми, чи потрібна додаткова інформація, звертайтесь:

 

- кабінет „Довіра” Кузнецовського ДЗ „Спеціалізована медико-санітарна частина № 3” (поліклініка ДЗ СМСЧ № 3, 2-й поверх);

 

- Рівненський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом (м. Рівне, вул. Жоліо Кюрі, 19 (приміщення колишнього онкодиспансера) тел. (0362) 22-15-01, 22-69-42);

 

- Рівненське обласне відділення ВБО „Всеукраїнська мережа ЛЖВ” (м. Рівне, вул. Драгоманова, 9, тел. (0362) 43-97-63);

 

- Кузнецовський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (мкр. Будівельників, 3, 2-й поверх, тел. 3-46-85).

 

І пам’ятайте, що той, хто взяв відповідальність за своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, вносить вклад в зупинку ВІЛ-інфекції. Кожна людина, яка проявляє толерантність по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ, проливає світло на темряву жорстокості, неприйнятності та байдужості.

 

 

Кузнецовський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів