34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // 23 травня – День Героїв

23 травня – День Героїв

24.05.2011

22

805

Вічна слава борцям нескореної України
У кожного народу є свята, що звеличують подвиги співвітчизників, бо на цьому будується світогляд, культура та виховання нації. Колоніальне минуле, в якому перебувала Україна, залишило нам у спадок чужі свята, вшанування чужих героїв, написання відповідно до чужих ідеологічних засад історії, підручників, книжок, створення фільмів. Але ми, українці, маємо власну історію, своїх героїв, яких і вшановуємо щороку навесні – 23 травня, у День Героїв.
Ми можемо сьогодні згадати у наших молитвах усіх відомих і невідомих сподвижників Української Незалежності, віддати поклін і висловити повагу усім героям, які впали у нерівному бою за волю України.
День Героїв відзначають в Україні уже 70 років. Святкувати його 23 травня постановив у 1941 році Другий Великий Збір ОУН для відродження в українців героїчного духу минулих поколінь. Травень для свята обрали тому, що саме цього місяця віддали своє життя у визвольній боротьбі кращі сини України ХХ-го століття. Зокрема, 4 травня 1924 року загинув головний ідеолог державної самостійності України Микола Міхновський, 25 травня 1926 року - Симон Петлюра, керівник національно-визвольної боротьби 1917-1921рр.., 23 травня 1938 року – Євген Коновалець, засновник та Провідник Організації Українських Націоналістів. В роки німецької, а згодом радянської окупації це свято відзначалося у підпіллі. Із проголошенням Незалежності України його святкування відновлено.
Тож у ці дні згадаймо тих, на кого упродовж віків рівнялись наші предки і на кого сьогодні рівняємося ми – українці. Це й князі київські Володимир Великий, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, Данило Галицький. Від них бере початок українська державна традиція. Козаки і гетьмани: Байда-Вишневецький, Наливайко, Сагайдачний, Хмельницький, Богун, Кривоніс, Нечай, Виговський. Це гайдамаки Гонти і Залізняка, опришки Довбуша, повстанці Кармелюка. Це й ті, яких називали імям Провідників: мазепинці, петлюрівці, бандерівці. Січові стрільці. Українські повстанці Холодного Яру і Чорного Лісу. Герої Крут і Базару. Безстрашні борці Української Повстанської Армії. Це наш Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Міхновський і Донцов, Бандера і Шухевич, Липа і Сціборський, Теліга, Ольжич, Стус, Гірник…
Згадаймо сьогодні мільйони тих жертв, які загинули внаслідок комуно-більшовицького режиму, внаслідок організованого голоду в 1932-1933 роках. Тих, що були замордовані у катівнях Львова, Рівного, Дубна та інших містах України, або згинули у Сибіру і на Соловках, так і не впавши на коліна перед окупантом. Помолімося за них у ці дні, які називаємо Святом Героїв. Але не відзначаймо це свято як день жалоби!
Свято Героїв - це свято величі духу борців за волю України і є символом Незборимості Української Нації. Це свято гордості за наше історичне минуле, в якому усі учасники духовного збору Великої Армії писали кровю і залізом нашу історичну правду, щоб вічно жила безсмертна Україна. Набираймося від них міцності духу, незламності та сили задля того, щоб збудувати таку Україну, про яку вони мріяли і віддали своє життя.
Нехай сьогодні всі українці, і Президент, і міністри, і чиновники, візьмуть собі за приклад їхні вчинки, їх мужність і здатність віддати все і навіть життя заради вищої цілі, заради інтересів свого народу і процвітаючої держави, як зробили це Герої України Євген Коновалець, Степан Бандера, Роман Шухевич.
Вічна слава борцям нескореної України!
Слава Українській нації!
Слава Україні!

Микола ПЕШКО,
Голова Кузнецовської міської організації
ВО «Свобода»
Всього коментарів: 22
1
Аламак | 25.05.2011 | 09:10
+ (0) -
І послідовники героїв минулого є. Чи не в "повстанців Холодного Яру" набралися "героїзму" нові лозинські з бойчуками? І про смерть Петлюри можна докладніше. Не такий геройський був отаман Симон, щоб на пів-Украйни назвати його іменем вулиці.
Але Україна як держава є і буде. За неї тисячу років воювали з покоління в покоління наші предки, щоб нарешті в нинішніх кордонах Україна постала як держава.
9
Кацап | 26.05.2011 | 15:28
+ (0) -
Аламак, вам недостаточно быть рабом, Вы хотите быть рабом рабов. Люди которые рисковали своей жизнью ради своей нации, у нормального человека вызвали бы, по крайней мере, уважение. Вы будете обвинять всех в своих неудачах (Петлюру, Бандеру и д. т.) только не себя. Вы готовы защищать хозяина который бьет Вас «По горбу», а люди которые сопротивляются этому, вызывают у Вас антипатию и ненависть, потому как Вы на какое-либо сопротивление неспособны
2
Кузя | 25.05.2011 | 14:11
+ (0) -
Не плутайте праведне з грішним! Не вводьте людей в оману! Вивчіть історію! Повстанці Холодного яру - патріоти, які боролися і вистраждали за волю України. Лозинські, бойчуки - бандити, які опинилися біля владного корита і яким Україна як держава абсолютно не болить. Вона для них - лише тимчасове корито, з якого якнайшвидше і якнайбільше хочеться заковтнути, бо ж конкуренція!!!!!!!!!!!!
3
Людмила | 25.05.2011 | 16:27
+ (0) -
"Згадаймо сьогодні мільйони тих жертв, які загинули внаслідок комуно-більшовицького режиму, внаслідок організованого голоду в 1932-1933 роках."
п Миколо а чому боїшся написати не "організованого голоду" , а ГЕНОЦИДУ!!
4
василь | 25.05.2011 | 22:57
+ (0) -
Стаття хороша, але писав не Микола Пешко, а його дружина. Вона йому всі виступи пише. А Микола мабуть і не читав. Тому й "організований голодомормор" а не ГЕНОЦИД.
5
чорний | 25.05.2011 | 23:49
+ (0) -
ех Вася,Вася ти мабуть навіть текст не читав а судиш про те хто писав ти би просто поговорив з Миколою і тоді зрозумів що це справжній патріот рідного краю
6
Кузя | 26.05.2011 | 07:37
+ (0) -
Так Пешко ж неодноразово у своїх публічних висловлюваннях називав голод 1932-33р. "геноцидом". Навряд чи побоявся б зробити це у статті.
7
кацап | 26.05.2011 | 13:46
+ (0) -
Граммар-наци — это такие люди, которые, прочитав текст любой длины, и обнаружив в нём орфографическую ошибку или опечатку, начисто утрачивают способность воспринимать смысл самого текста, потому что их сознание и эмоциональная сфера на этой самой ошибке/опечатке намертво фиксируются, и дальше эти люди готовы до потери сознания только её и обсуждать, причём в самых резких, ничем не спровоцированных выражениях.

На окружающих граммар-наци производят довольно тягостное впечатление.

Во-первых, это впечатление фантастической тупости и ограниченности — в силу той самой неспособности обсуждать важные вещи, стоит лишь в поле зрения появиться опечатке, которую нормальный человек бы на их месте просто не заметил.

Во-вторых, — злобной асоциальной агрессивности. Шум, который граммар-наци готовы поднять из-за любой не к месту поставленной запятой, градус обвинений в безграмотности и бескультурье, которыми они швыряются направо и налево, поражает воображение стороннего наблюдателя.

В-третьих — и это, наверное, интереснее всего — примерно в 90% флеймов, затеваемых вокруг той или иной предполагаемой ошибки, исходного грамматического правила, за которое граммар-наци готовы умирать и убивать, в русском языке попросту нет — его либо не существовало никогда, либо оно давно уже приводится в словарях с пометкой устаревшее.

Собственно говоря, это третье обстоятельство и объясняет происхождение граммар-наци.

Те грамматические правила, по поводу которых у разных соотечественников развились психозы и фобии, по уровню сравнимые со страхом кастрации, уходят корнями в далёкое советское детство. Питаются они детским страхом перед тупой и злобной училкой, перед доминантной бабушкой, перед насмешками соучеников. Именно детская травма так прочно впечатала в сознание будущих граммар-наци все их смешные и нелепые, заёмные представления о том, что русский язык раз и навсегда кодифицирован в тех правилах, которые в их головы вбивали в детстве училки и бабульки. Разумеется, особенно сильна эта детская травма у людей, у которых природной грамотности не было, и их за орфографические ошибки сильно шпыняли окружающие.

Человеку, у которого не было этой детской травмы, не понять ни агрессивности граммар-наци, ни их ограниченности. Особенно трудно понять, почему они так неадекватно реагируют, когда приводишь им из словарей русского языка или из русской же классики цитаты, доказывающие неактуальность отстаиваемого ими правила. Вроде бы, взрослые люди так реагировать не должны. Весь фокус в том, что граммар-нацизм не имеет никакого отношения к взрослости и адекватности. Это болезненная проекция во взрослую жизнь жестоких детских комплексов и фобий, начисто заглушающих голос разума. А позицию нормального человека, не знавшего в жизни этих травм, прекрасно выразил ещё А.С. Пушкин в известном романе:

Как уст румяных без улыбки,
Без грамматической ошибки
Я русской речи не люблю.
(Евгений Онегин, 3:XXVIII) (c)
8
Аламак | 26.05.2011 | 14:51
+ (0) -
Стільки героїв! Про Юлю Тимошенко забули.
Кузя | 26.05.2011 | 15:35
+ (0) -
Аламаку! Ану поділіться, кого ви вважаєте українським героєм, якщо такі для вас, звичайно, серед українців є.
Бацька | 26.05.2011 | 18:29
+ (0) -
Кузя | 26.05.2011 | 19:14
+ (0) -
Запитання було задане Аламаку.
Бацька | 26.05.2011 | 19:28
+ (0) -
Бацька | 26.05.2011 | 19:33
+ (0) -
Аламак | 27.05.2011 | 17:22
+ (0) -
Героями вважати слід не тільки тих хто стріляв в сторону ворогів, а в першу чергу за високі особисті якості. В часи гайдамаччини чи закладення підвалин державності України суспільні відносини були інші. Слід говорити про сучасників. Безумовно є люди достойні представляти Україну як всередині так і за кордоном. Більш-менш однозначно з названих можна говорити про Шевченка, Лесю Українку, Франка. Про князів взагалі не варт, тоді і України як такої не було.
А із сучасників складно про когось сказати зразу. Треба подумати.
Аламак | 27.05.2011 | 17:34
+ (0) -
Для Кацапа. Репліка дуже емоційна, а як для незнайомої людини, то не дуже толерантна. Але нічого, головне, що позитив викликають названі особи. А хто це ризикував своїм життям заради нації? Лозинські з бойчуками? Про так званих повстанців-холодноярців сказати однозначно складно. Тут в двох словах не вийде. Можливо вони не за яку Вкраїну не боролись, а за свії землю і хутір з наймитами. Так нині все повертається на круги своя. Може ще депутатів всіх рівнів за рідким винятком слід назвати героями?
Кузя | 27.05.2011 | 18:37
+ (-1) -
Аламаку, я роблю висновок, що ви ще не зовсім втрачена для українського суспільства людина. Жаль тільки, що мабуть у вас глибоко вкорінена ідеологія радянського виховання. Дуже жаль.
василь | 27.05.2011 | 20:00
+ (0) -
30 травня о 19 год. в Рівненському облмуздрамтеатрі відбудеться зустріч Василя Шкляра, автора "Чорного Ворона" з громадськістю краю. Аламак не читав цієї книги. Тому й називає українських повстанців-холодноярців "так званими". Це ганебно. Прочитай історичні твори про повстання в Україні на початку 20 століття. Розпочни з "Чорного Ворона". Прочитай "Холодний Яр" Горліса Горського. Тоді не писатимеш дурниць і не будеш пишатися своїм невіглаством.
Людмила | 27.05.2011 | 22:15
+ (-1) -
Якщо Аламак до того ще й депутат міськради, , то тоді йому ганьба якщо він не знає героїв-холодноярців.
Але більш всьго він совєстський кріпак-зомбований комуністами. Він окрім Лозинського (Юльчиного бандита ), нікого й не знає
Аламак | 30.05.2011 | 10:07
+ (0) -
Приємно чути про "свою остаточну невтраченість для українського суспільства".
Вже третій десяток років відбуваються зустрічі громадськості краю з "кращими представниками здорових сил українського суспільства". За цей час далекоглядні "представники" побрали собі щось більш матеріальне ніж ідею. Та й ідея та не бог-зна який винахід. Замість руського барина і польського пана запропонували свого рідного українського глитая. Наче пересічному українцю не однаково на кого спину гнути.
А Шкляревий "Чорний Ворон" наскрізь просякнутий злістю і фобією. І автор не просто описую події, а прямо смакує сцени насильства. І лозунг "купуй українське" розрахований на самі примітивні версти населення.
Аламак | 30.05.2011 | 10:09
+ (0) -
Герої-холодноярці! Це ж як звучить.
Українець | 31.05.2011 | 17:52
+ (0) -
Дякую автору за статтю. Добре що є ще люди які знають історію України і пам'ятають її героїв.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9197

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів