34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Медицина // 24 березня - День боротьби з туберкульозом

24 березня - День боротьби з туберкульозом

23.03.2016

0

1107

З 1995 року в Україні ВООЗ оголошена епідемія туберкульозу, що свідчить про захворюваність більше 50 чол. на 100 тис. населення. За останні 30 років захворюваність на туберкульоз зросла в 2,5 рази, смертність в 3 рази. Такі епідеміологічні показники обумовленні соціальними факторами, зростанням хіміорезистентного, особливо мультирезистентного та ВІЛ асоційованого туберкульозу.

 

В нашому місті в 2015 році виявлено вперше 14 чоловік хворих на туберкульоз, із них 11 хворих на активний туберкульоз легень, - інформує сайт СМСЧ №3 Кузнецовська. 3 хворих на позалегеневі форми. 8 хворих з бактеріовиділенням, 6 – мали деструкцію. Кількість хворих вперше в житті встановленого діагнозу активного туберкульозу на 100 000 тис. населення станом на 2015 рік становить 33,2.

 

За минулий рік померло 2 чол., що складає на 100000 – 4,6.

 

Станом на 2016 рік, взято на «Д» облік 4 чол., із них 3 з бактеріовиділенням і деструкцією.

 

 

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по всьому світу визначають День боротьби з туберкульозом. 134 років тому, 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох, оголосив про відкриття мікобактерії (збудника) туберкульозу.

 

Метою Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом є проінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати всім зрозуміти, що чинний опір цій хворобі можна і треба.

 

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, тому він, як і інші інфекції, підпорядковується загальним законам епідемічного процесу, який включає три основні ланки: джерело інфекції, механізм передачі і сприйнятливий до туберкульозу організм. Викликає туберкульоз Mycobacterium tuberculosis, вона ж паличка Коха. Мікобактерія надзвичайно стійка до зовнішніх впливів. Її не вбивають кислоти, луги і спирти, вона прекрасно зберігається в землі. Гине вона лише під дією прямих сонячних променів, високих температур і хлорвмісних антисептиків. Для людей основне джерело інфікування – вже хворі на туберкульоз люди.

 

При туберкульозі легень збудники поширюються повітряно – краплинним (при кашлі, чханні, розмові) та пиловим способом (засохлі капельки мокротиння перетворюються в інфікований пил, який є на підлозі, предметах, в повітрі). Мікобактерії туберкульозу виділяються з калом при туберкульозі шлунково – кишкового тракту, із сечею чи спермою при туберкульозі сечостатевої системи, з молоком при годуванні дітей при туберкульозі молочної залози, із менструальними виділеннями – при туберкульозному ураженні жіночих статевих органів, із сльозами – при туберкульозі очей, з виразок, нориць – при туберкульозі шкіри, лімфатичних вузлів чи кісток із норицями.

 

З 1995 року в Україні ВООЗ оголошена епідемія туберкульозу, що свідчить про захворюваність більше 50 чол. на 100 тис. населення.

 

За останні 30 років захворюваність на туберкульоз зросла в 2,5 рази, смертність в 3 рази. Такі епідеміологічні показники обумовленні соціальними факторами, зростанням хіміорезистентного, особливо мультирезистентного та ВІЛ асоційованого туберкульозу.

 

Кожні 25 хвилин туберкульоз вбиває одного українця.

 

З метою координації проведення протитуберкульозних заходів та контролю за поширенням в державі епідемії туберкульозу розроблено Національну програму боротьби із захворюванням на туберкульоз, так звана ДОТС – стратегія.

 

DOTS – абревіатура, походить від англійських слів Directly Observed Treatment Short-course, що означає безпосереднє контрольоване лікування короткими курсами хіміотерапії.

 

 

ДОТС – стратегія передбачає реалізацію 5 обов’язкових принципів:

 

Постійна підтримка програми боротьби з туберкульозом з боку уряду і органів управління охорони здоров’я.

 

Виявлення туберкульозу за допомогою мікроскопії.

 

Дослідження мокротиння хворим, які звернулись на прийом з підозрою на туберкульоз.

 

Проведення стандартного режиму лікування від 6 до 8 міс. у всіх хворих.

 

Регулярне забезпечення всіма необхідними протитуберкульозними препаратами.

 

Контроль за лікуванням і сувора звітність

 

 

На виконання державної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз СМСЧ №3 розроблена і затверджена міська програма боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2016 рік. Кожен рік надається в міськвиконком для затвердження міроприємства по виконанню програми.

 

На 2016 рік було заплановано і виділено із міського бюджету 133 000 гривень, за рахунок цих коштів буде придбано вакцину БЦЖ, туберкулін і придбання всіх необхідних медикаментів. Це дасть змогу забезпечити медикаментами всіх хворих, провести проти рецидивне лікування.

 

Необхідно підкреслити, що на сьогоднішній день туберкульоз повністю вилікуваний, але для цього необхідно не тільки медикаментозне лікування, але й добре харчування, відмова від куріння, алкоголю, наркотиків. Також в першу чергу бажання хворого вилікуватись, адже лікування – довготривале, постійне, на протязі не менше від 6–20 міс. в залежності від важкості туберкульозу. Ефективним і раннім способом виявлення туберкульозу є флюорографія, для проведення якої не потрібно направлення, а просто звернутись в 110 кабінет поліклініки.

 

Якщо ви кашляєте більше більше 3 тижнів, вас турбує безпричинна слабкість, пітливість особливо вночі, втрата маси тіла, втрата апетиту, задишка, біль в грудній клітці, періодичне підвищення температури, обов’язково пройдіть флюорографічне обстеження і порадьтесь з лікарем.

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9197

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів