34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Вибори // 30 липня стартував виборчий процес з виборів народних депутатів України

30 липня стартував виборчий процес з виборів народних депутатів України

07.08.2012

0

1675

30 липня 2012 року стартував виборчий процес з виборів народних депутатів України

Так, ЦВК вже встановила кількість одномандатних виборчих округів. Місто Кузнецовськ входять до одномандатного виборчого округу № 155. Також утворено 15 звичайний виборчих дільниць на постійній основі (це вперше).

Що нового буде для виборця на цих виборах і які права у нього є?

Перш за все, набрав чинності новий закон про вибори. Знову у нас нова система виборів — змішана, точніше пропорційно-мажоритарна, які призначені на останню неділю жовтня. Вибирати будемо по двом виборчим бюлетеням. Один буде пропорційний, тобто партійний, а другий мажоритарний, тобто персональний. У першому бюлетені буде список політичних партій, а в другому список кандидатів в народні депутати.

Докладніше про дії виборців перед виборами

Отже, днів за п'ятнадцять до дня голосування Вам принесуть іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні Вам повідомлять про включення Вас до попереднього списку виборців Вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісію, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. 

Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП), одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома).

Якщо Вас запросили і Ваші прізвище, ім'я, по батькові вказані правильно значить все у Вас добре. А якщо Вас не запросили, це привід прийти самому і вияснити причину. Вас радо чекають у виборчій дільничній комісії та ми — відділ ведення Державного реєстру виборців.

Ми знаходимося за адресою: м.Кузнецовськ, м-н Будівельників, буд. 3, 4-й поверх, телефони: 3-71-14, 2-14-63. Приходити потрібно з паспортом. 

На виборчій дільниці з 8 жовтня будуть знаходитись попередні списки виборців з якими Ви маєте право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Ви, як виборець можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців (до нас) із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб. Таку заяву можна подати не пізніше, ніж за п'ять днів до голосування, а саме до 23 жовтня. Заяви подані пізніше не розглядатимуться.

Виборці, які не здатні самостійно пересуватися

Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки "НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров'я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п'ятниці перед днем голосування.

Законодавство забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування за п’ять днів до виборів, не змінюючи виборчу адресу. Всі члени дільничних та окружної виборчих комісій не пізніше, ніж за ті ж п'ять днів, тобто до 23 жовтня подають заяви в наш відділ про тимчасову зміну місця голосування для включення їх до списку виборців на тій дільниці, де вони будуть працювати в день голосування. Таке ж право є й у інших громадян, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого місця реєстрації (відрядження, лікування, тощо).

Для цього необхідно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців в місці свого тимчасового перебування з відповідним заявою. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме виборчу дільницю. У списках нової дільниці з'являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення виданого відділом ведення реєстру виборців.

Особливістю є те, що якщо приїжджий виборець змінив своє місце голосування, але все таки раптом вирішить голосувати за місцем своєї реєстрації (прописки), то у нього це не вийде поки він не здасть видане йому посвідчення в той відділ, який його видав. Але знову ж таки все це можливо тільки до 23 жовтня, оскільки в цей день реєстр виборців починає формування уточнених списків за якими і буде проводитися голосування. Якраз в уточнений список виборців, включаються громадяни, що змінили місце голосування за власними заявами.

Чи є гарантія, що на старому місці вони теж не проголосують?

Гарантія така є. Зараз списки виборців практично формуються в ЦВК. Хоча органи ведення Реєстру виготовляють списки, але це лише їх матеріалізація на паперових носіях з електронних файлів, які формуються засобами автоматизованої системи Реєстру. Саме на рівні розпорядника Реєстру в ЦВК здійснюється віднесення виборців до всіх дільниць. Функціонуюча в Реєстрі підсистема виявлення «двійників» унеможливлює включення одного і того ж виборця до списків на різних дільницях.

Побажання виборцям

Щоб не залишитися осторонь від виборів, і щоб Ваше ім'я було вписане у списки виборців потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у цих списках. А це можна зробити вже сьогодні. Тим самим Ви внесете свій внесок в гідне проведення виборів. Ну і не забудьте, звичайно прийти проголосувати адже результат Виборів-2012 залежить лише від Вас, шановний виборцю.


Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Олена Данілко

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів