34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Адмінреформа: «їхати» швидко чи винаходити велосипед?

Адмінреформа: «їхати» швидко чи винаходити велосипед?

24.07.2015

14

1866

У виконкомі Кузнецовської міської ради відбулась робоча нарада щодо об’єднання територіальних громад за участю в.о. міського голови Ігоря Куца, заступника міського голови Юрія Кравця, голів Володимирецької райдержадміністрації і районної ради Володимира Хоружого та Василя Ковенька, голів навколишніх сільських рад, депутатів міськради Ніни Хвалько і Надії Волощук.

 

Прибули на засідання і представники Рівненської обласної державної адміністрації – керівник апарату Олександр Корнійчук та Руслан Сивий, директор Рівненського офісу реформ. Про адміністративно-територіальну реформу з наближенням місцевих виборів в Україні говорять чимраз більше, однак реальні її наслідки мало хто розуміє. Одним з ключових аспектів реформи є злиття громад. Уряд запевняє, що таке об’єднання буде добровільним, хоча у жодній державі світу добровільний підхід у територіальному реформуванні не призвів до успіху. Практично усі країни Європи, включно із Монако, пройшли етап, коли малі муніципальні одиниці були змушені об’єднатися у більші, здатні себе прогодувати. То ж які виклики чекають на українців та кузнецовців зокрема у найближчі місяці? Саме про це і йшлося на нараді.

 

Фото kuznetsovsk-rada.gov.ua

 

 - Давайте налаштуємось на відверту розмову, бо те, що ми з вами напрацюємо, повинно мати практичний результат для громади. Не експериментуймо, не робімо помилок, краще скористаймось міжнародним досвідом проведення адміністративних реформ, наприклад, нашої сусідки Польщі, - закликав присутніх керівник апарату Рівненської ОДА Олександр Корнійчук, наголосивши, що адмінреформа має проводитись, перш за все, на засадах добровільності, спроможності територіальної громади міста чи села забезпечити себе, утримати школи, дитсадки, адміністрацію.

 

- Щоб люди нас потім не шукали з вилами, мусимо ухвалювати рішення, виходячи з потреб майбутнього, а не з позицій збереження своїх сьогоднішніх посад. Формула перемоги адмінреформи у Польщі така: більша громада має більше трудового ресурсу, можливостей розвитку, інвестицій. Нині там знову укрупнення, до 100 кілометрів навколо адміністративного центру. В Україні планується створити адміністративні одиниці радіусом до 25 кілометрів. Тобто в майбутньому ми теж йтимемо у бік розширення, - резюмував Олександр Корнійчук.

 

Роз’яснення продовжив Руслан Сивий, директор Рівненського офісу реформ:

 

- В нашій області передбачається 47 територіальних одиниць, на Одещині – 24. Отже, маємо різні підходи і бачення у різних регіонах. На Рівненщині найменш спроможні громади розташовані у Володимирецькому районі, це Воронківська, Городецька і Більськовільська. Така ситуація засмучує, наштовхує на думку, що їм варто приєднатись до сильніших, заможніших.

 

На захист позиції Володимирецького району виступив Володимир Хоружий, голова його районної державної адміністрації:

 

- Ми працювали виключно згідно з вимогами законодавства, неодноразово радились з усіма сільськими головами. Звісно, вони можуть добровільно приєднатись до сильніших, а можуть і побачити власну перспективу щодо використання природніх ресурсів, знайти резерви. Як на мене, то сільські голови просто бояться відповідальності, зволікають з остаточним рішенням.

 

Володимир Хоружий звернувся до начальника фінансового управління Володимирецької РДА з проханням прокоментувати ситуацію цифрами.

 

- Район є депресивним, як би ми не поділили територію, не зможемо змінити стан справ, бо маємо лише десять відсотків власних доходів від суми необхідного фінансування, - інформувала Олена Шикало.

 

- Чи було у такий розрахунок внесено місто Кузнецовськ? – запитав Ігор Куц.

 

- Ні, - відповіла Олена Шикало.

 

- Я б не поспішав критикувати сільських голів за повільність у рішеннях, їм багато людей довіряє. Треба ще й з громадами говорити, не лише з її очільниками, пояснювати: інвесторам, щоб розмістити свої підприємства і забезпечити їх достатнім людським ресурсом, потрібні великі території, - звернувся до очільників району Олександр Корнійчук.

 

- Можливо, сама реформа й недосконала, проте легітимним органом з ухвалення рішень щодо адміністративного поділу Рівненщини наразі є виключно обласна робоча група, яка й скаже остаточне слово, звісно, взявши до уваги думку громад. Самі ж сільські ради будуть задіяні лише на другому етапі проведення реформи, після відповідного рішення Кабміну. Але, не забуваймо, кожна реформа вимагає швидких дій, - доповнив колегу Руслан Сивий.

 

Слово взяв голова Володимирецької райради Василь Ковенько:

 

- Поляки провели укрупнення громад за один день, тому їм дивні наші обговорення на місцях. Інвестор прийде лише туди, де є велика територія та ресурси. Тобто місто Кузнецовськ може розвиватись лише за рахунок малих громад навколишніх сіл. Запевняю, ми з Володимиром Хоружим не думаємо про збереження своїх посад, а намагаємось мислити стратегічно, дати шанс зберегтись малим громадам, розумно визначитись - де саме буде адміністративний центр, база.

 

- Володимирецькі діти не повертаються додому після закінчення інститутів, бо у районі низькі зарплати, брак робочих місць. Після успішного проведення адмінреформи та приходу інвесторів, можливо, для них таки з’явиться майбутнє у вигляді нових вакансій, - висловив думку Володимир Хоружий.

 

- Запит на фахові кадри буде чималий. Найбільшою пересторогою в успішному проведенні адмінреформи є бідний держслужбовець, бо у нього відсутня мотивація до змін. Польща ж пішла шляхом відчутного підняття зарплат чиновникам, там голова гміни і староста отримують приблизно п’ять тисяч злотих у місяць, - фактично погодився з думкою попереднього виступаючого Олександр Корнійчук. І продовжив: «Не думайте, що Кузнецовськ хоче когось поглинути. Якщо вам так буде простіше, то давайте вважати, що це Кузнецовськ приєднується до Рафалівки, а не навпаки».

 

Руслан Сивий повідомив, цьогоріч Рівненщині буде виділено понад 100 мільйонів гривень на добудову інфраструктури, у наступному – ще 150 мільйонів. Сьома частина цих коштів піде на потреби депресивної Володимиреччини.

 

Дійшла черга запитати думку сільських та селищних голів.

 

- Особисто я проти об’єднання з Кузнецовськом, а наші люди – за. Я не бачу прозорості у русі спільних коштів, а от моя громада каже, що хоче звертатись у кузнецовську лікарню за доброякіснішими послугами, - був відвертим Сергій Таляр зі Старої Рафалівки. На що Олександр Корнійчук зауважив: у Польщі більша частина коштів виділяється саме на віддалені громади, щоб «підтягнути» їх до загального економічного рівня. А Руслан Сивий нагадав, Євросоюз виділяє кошти першочергово великим громадам.

 

- Всеодно я боюсь міста, бо виріс у селі, - не дався переконати себе очільник старорафалівської громади.

 

В.о. сільського голови з Озерців Олександр Федорук теж вважає, що «держава починає щось, що може закінчитись «пшиком», бо у його селі 70 відсотків громади проти об’єднання з містом.

 

- Без перерозподілу податків ми усі зараз ворожимо на пальцях, - сказав Василь Ковенько.

 

- То везіть нас, сільських голів, у Польщу за досвідом, бо ми нічого не розуміємо, немає прозорості у цьому питанні… Не забувайте, ми усі відповідальні перед громадою за те, що з нею станеться після адмінреформи, - різко резюмував Станіслав Ткач із Собіщиць.

 

- А от наша громада хоче до Кузнецовська, у Рафалівці ми не бачимо майбутнього. Нещодавно провели опитування, кожна людина власноруч підписалась за приєднання до міста. Ми у Заболотті маємо теплиці, квіти вирощуємо, готові далі здавати свої паї в оренду інвестору, - оголосила Леся Назарук, під незадоволене перемовляння інших сільських голів.

 

- Таке враження, що Кузнецовськ напрошується «заміж». Ні, наше місто – це молода, багата й гарна панна, до якої женихи стоять у черзі…Так, у нас дійсно немає землі, але у нас є атомна станція, бюджетоутворююче підприємство. Наша освіта – флагман не лише області, а й України. У нас самодостатній бюджет. Якщо, навіть, навколишні села і проти приєднання, то ми все одно будемо у виграші, бо збережемо фінанси для себе. Лише ми маємо енергетику, атомні блоки будуть працювати ще не одне десятиліття, добудовуватись. Та й не усі депутати міськради виступають за взяття на баланс міста ваших дотаційних громад, однак, розуміють, ми усі частина однієї України, мусимо виконувати завдання держави, - емоційно виступила Ніна Хвалько, начальник управління освіти, депутат міськради.

 

Валентина Тацюк, начальник фінансового управління виконкому міськради, інформувала: щороку з бюджету міста вилучається близько 32 мільйонів гривень. А також розповіла про ймовірний рух коштів після долучення до Кузнецовська 12 сільських громад. Зокрема, передбачається, що тоді вилучення зменшаться на п’ять мільйонів гривень, дані кошти можна буде направити на потреби приєднаних населених пунктів.

 

- Не вірю, що жителі навколишніх сіл проти приєднання до Кузнецовська. До нас ближче, у нас медицина краща, ніж у Володимирці, ведемо інфекційних хворих цілого району. А якщо хтось не є нашим пацієнтом, то хай платить за лікування, давайте тоді працювати по-чесному, - звернувся до сільських голів Олександр Коцюбинський, начальник СМСЧ №3.

 

- Є чіткі вимоги закону як саме проводити адмінреформу. По-перше – єднатись треба навколо міст обласного підпорядкування, по-друге – навколо райцентрів. Маємо і те, і те, то давайте працювати, бо жоден інвестор не прийде у село без асфальту і телефонізації. Давайте не фантазувати, адже й так зрозуміло, що Кузнецовськ найбільш фінансово впевнено дивиться у завтрашній день. Давайте говорити реально, саме будівництво атомної станції вдихнуло нове життя у наш регіон і витягнуло його з «депресивного болота». Жителі Володимирецького та Маневицького району чи не наймасовіше залучались до розбудови потужного промислового підприємства, нового міста. Багато хто з них і досі працює на Рівненській АЕС, а їх внуки, отримавши дипломи політехнічних інститутів, прагнуть повернутись у рідний край. Завдячуючи коштам, які перераховує ДП НАЕК «Енергоатом» на зону спостереження 30-ти кілометрової зони, місто Кузнецовськ, Володимирецький та Маневицький район покращують свою соціальну сферу (будуються школи, лікарні, тощо). Тому, на мою думку, ми маємо і надалі використовувати потенціал нашого міста для розбудови потужної територіальної громади. Ми маємо діяти згідно із законодавством та методикою формування спроможних громад, відповідно до якої, об’єднанню навколо міста обласного підпорядкування підлягають села та селища у радіусі 20 кілометрів. Тож будьмо відповідальними, робімо мудрий вибір, бо саме сьогодні вирішується майбутнє нашого краю, України. Проводячи адмінреформу, ми, перш за все, виконуємо закон, а не винаходимо велосипед, - на завершення наради виступив Ігор Куц, в.о. міського голови Кузнецовська.

 

Як і очільник міста атомників, Уряд сьогодні намагається переконати громадян: об’єднання їм не зашкодить, воно «загрожує» лише окремим керівникам, які, у разі укрупнення, через ліквідацію деяких адміністративних центрів можуть залишитись без посад. Та якщо ці керівники доведуть свою ефективність на виборах до місцевих рад, у жовтні, то можуть і не втратити портфелі, правильніше – здобути їх знову. Час покаже, усе і усіх поставить на місце - довірене державою чи громадою. Як співає Тарас Петриненко: «А те, чи варте наше діло – то скажуть люди, скаже час».

 

 

Світлана ФЕДОНЮК, директор КП «Прес-центр Кузнецовської міської ради».

Фото: Руслана Лутай, kuznetsovsk-rada.gov.ua

Всього коментарів: 14
1
111 | 20.07.2015 | 21:17
+ (0) -
Ми чудово бачимо що зараз робиться в селах, в якому стані дороги і таке інше, а взяти наприклад виклик швидкої, міліції, чи пожежної охорони в ст. Рафалівку поки з Володимерця приїдуть то навіщо та допомога. Якщо сільський голова непідтримує свою громаду то навіщо такий голова який проти своєї громади.
2
1 | 21.07.2015 | 14:09
+ (0) -
???
3
1 | 21.07.2015 | 14:15
+ (1) -
"Ми чудово бачимо що зараз робиться в селах, в якому стані дороги і таке інше, а взяти наприклад виклик швидкої, міліції, чи пожежної охорони в ст. Рафалівку поки з Володимерця приїдуть то навіщо та допомога".

Да ми чудово бачимо в якому стані дороги в Кузнецовську!А ви пробували викликати швидку чи міліцію в Кузнецовську? Просто ви хочете привласнити та роздеребанити землі сільських громад.
4
нiна | 21.07.2015 | 14:26
+ (0) -
Ти правий 1 Куц роздерибанив Кузнецовські землі, тепер на районні зазіхає.
5
Ден | 21.07.2015 | 14:39
+ (0) -
1. Ви рахуєте що є ще землі які можна роздеребанити ? Назвіть будьласка район ст.Рафалівки де ще залишились вільна земля? Вже хто хотів той давно взяв ще до обєднання немащо ділити Ви про що говорите? Можливо десь район більської чи бабки ще щось залишилось в болоті.
6
нiна | 21.07.2015 | 15:00
+ (0) -
Отже Ден наміри Куца про землю не підлягають оспору, одна проблема, в ст.Рафалівці земельки маловато? - Розгулятись ніде.
7
ПРОКУРОР | 21.07.2015 | 15:05
+ (0) -
Куц - вор. А вор должен сидеть в тюрьме!!!
sir_the_dragon | 22.07.2015 | 13:30
+ (0) -
Наближається той час. І Куц, І Кравець - сядуть обидва.
8
Ден | 21.07.2015 | 18:07
+ (0) -
Нін я скажу Вам чесно Куца бачив тільки по інтернету я з ним незнайомий повірте наслово я простий громадянин неяких інтересів щодо поділу землі але я маю участок в Рафалівці і в майбутньому планую там жити і хочу мати таке саме обслуговування як і в місті, а не іздити за справкою в Володимерець чи на лікарняному в той самий Володимерець повірте просто не хочу просто не хочу і це не тільки моя думка а думка багатьох Рафальничан ось і все нетреба тут щось видумувати я розумію дискусії можна вести до посиніння але свою думку я висловив.
9
нiна | 22.07.2015 | 09:57
+ (1) -
Про справочки близько це так,але чи потягне МСЧ весь західний кущ аж до Озірець. А а власне питання об'єднання має вирішувати громади, а не самопроголошений мер
sir_the_dragon | 22.07.2015 | 13:27
+ (0) -
Дуже цікавий склад присутніх на нараді: в.о., двійко депутатів всі з "Батьківщини" і затесався заступник із "Свободи". Хоча Кравець має до "Свободи" таке ж відношення, як і гінеколог до кохання.

Шановні, не знаю як вам, а мені дуже ріже і слух і зір "Володимерець". Дуже на мерця схоже.
Третій клас (тепер четвертий), там навчать - Володимир, а тому Володимирець.
1 | 22.07.2015 | 15:26
+ (1) -
http://34400.net/news/koli_zapracjue_miskij_fontan/2015-06-11-3000- пообіцяли, що до початку наступного судового засідання (яке відбудеться 12 червня 2015 року) фонтан в місті вже працюватиме", - розповів
присутнім директор КМКП.

http://34400.net/news....8-2991-Директор КМКП: "Ремонт "Набережної" закінчать до середини липня"
sir_the_dragon | 22.07.2015 | 23:33
+ (0) -
Є траса "Варшавка" - Київ-Ковель (чи то вона і за Ковелем так називається, не знаю), є "Олімпійка" (Олімпійська) Брест-Москва. А у нас Куцо-Кравцівка від "Любави" до "Маєтка".
укроп | 24.07.2015 | 11:17
+ (0) -
СЕР ОТ ТИ ЛЮБИШ ВИСЕРИ ПИСАТИ...ЗАРЕЄСТРУЙСЯ ДЕ-НЕБУДЬ В РАША,В ОЛЬГІНО НАПРИКЛАД БАБЛО ПОСИПЛЕТЬСЯ ,ЯК МАННА НЕБЕСНА.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1093
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9236

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів