34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Атомники вийшли на акцію протесту

Атомники вийшли на акцію протесту

02.06.2016

7

4006

Зі сторінки Атомпрофспілки у Фейсбук:

 

"У вівторок, 31 травня, вичерпавши усі «мирні» можливості урегулювання конфлікту, пов’язаного з арештом рахунків ДП НАЕК «Енергоатом», та у зв’язку з кулуарною спробою корпоратизації компанії, іншими негативними діями високопосадовців, що спричинюють розвал атомної галузі, українські атомники провели акцію протесту біля Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів України.

 

Участь у заході крім атомників взяли представники Східного гірничо-збагачувального комбінату, ГО «Ветерани Чорнобиля», окремі громадяни, які отримали гостру променеву хворобу унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, діти, які були евакуйовані з міста Прип’ять після чорнобильської катастрофи, представники інших громадських організацій. Це вже другий протестний захід, організований Атомпрофспілкою.

 

26 квітня цього року було проведено попереджувальну акцію протесту з вимогою розблокування рахунків ДП НАЕК «Енергоатом».

 

Голова ППО ДП НАЕК «Енергоатом» Олексій Лич, виступаючи перед атомниками, зазначив, що «Україна стоїть на грані енергетичної кризи. Незалежність України сьогодні як ніколи у небезпеці. Тому протестна акція має особливе значення, ми боремося за майбутнє України, боремося зі свавіллям чиновників, які доводять до критичного стану не лише атомну енергетику, економіку України у цілому.

 

Усі розуміють, що затримка в оплаті багатьох рахунків державного підприємства НАЕК «Енергоатом», пов’язаних з обслуговуванням узятих кредитів, лягає на плечі народу України. Україна несе збитки у зв’язку з несвоєчасною оплатою відсотків по кредитам Європейського банку реконструкції та розвитку. Це величезні збитки не тільки для нашої компанії окремо, яка несвоєчасно оплачує свіже ядерне паливо, вивіз відпрацьованого ядерного палива тощо – у цілому для народу України».

 

Олексій Лич зазначив, що мета акції – добитись безпосередньої зустрічі з Прем’єр-міністром та Президентом України для вирішення проблем галузі.

 

«Наші звернення до Прем’єр-міністра та Президента України зазвичай рухаються за тим самим колом: за підписом голови Адміністрації Президента України – до Кабінету Міністрів України. а Кабінет Міністрів відписує Міністерству енергетики, Міністерство дасть вказівку керівникам. Ми це коло проходили неодноразово». Олексій Лич також розповів, що новим міністром енергетики було розіслано по усім відомствам і міністерствам проект розпорядження Кабінету Міністрів України щодо корпоратизації НАЕК «Енергоатом». При цьому адресу компанії було указано попередню – Вєтрова, а сьогодні це – вул. Назарівська.

 

«Тому зрозуміло, що це старі документи, які готувалися ще до того, як ми досягли домовленості з Урядом, з нашим міністерством щодо нашої участі у підготовці закону «Про особливості корпоратизації НАЕК «Енергоатом». На жаль, на сьогодні проект розпорядження Кабінету Міністрів вказує, зокрема, на наступне: «корпоратизувати НАЕК «Енергоатом» зі збереженням 100 відсотків акцій за державою, і тут найцікавіше – за умови збереження профілю(!)».

 

Що це означає? Що «профіль» можна зберегти лише для оперативного персоналу. Увесь інший персонал – можна виділити. А що далі, ми розуміємо, що нас з вами може очікувати. Тому ми категорично наполягаємо на проведенні переговорів безпосередньо з Прем’єр-міністром України та Президентом України, як гарантом Конституції України, конституційних прав усього населення України, безпеки нашого життя».

 

Того ж дня відбулася зустріч з заступником міністра енергетики та вугільної промисловості Олександром Светеліком. Участь від профспілкової сторони взяли голова Атомпрофспілки Валерій Матов, голови ППО Хмельницької, Рівненської атомних станцій, заступник голови Южно-Української атомної станції та голова об’єднаної профспілкової організації Східного гірничо-збагачувального комбінату. У переговорах також брали участь керівник департаменту атомно-промислового комплексу Кабінету Міністрів і консультант секретаріату Кабінету Міністрів.

 

Як прокоментував голова Атомпрофспілки Валерій Матов, розмова виявилася складною.

 

«Для вирішення питання розблокування рахунків ДП НАЕК «Енергоатом». необхідна зустріч з Прем’єр-міністром. На жаль, його не було. Був керівник департаменту, який говорив з помічниками Прем’єра. Маємо надію, що на плановому засіданні Уряду, яке зазвичай відбувається у середу, Прем’єром буде підписано відповідне доручення… після трьох попередніх доручень Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка – щодо розблокування рахунків ДП НАЕК «Енергоатом». Очікуємо також на безпосередню зустріч з Прем’єром. Нами було заявлено, що останній термін щодо вирішення усіх проблемних питань – до кінця тижня, і це максимум. У разі негативного сценарію, приймається рішення щодо реалізації нашого протестного плану. Дуже зацікавив їх план, етапи, дії, процедура, але ми промовчали і відповіли – це залежатиме від дій з боку Уряду, відповідно й розвиватиметься план наших дій, дій профспілки з метою вирішення проблемних питань атомної галузі. Чесно кажучи, ми не побачили зацікавленості і не почули конкретики, хоча я вважаю, що у ситуації з ДП НАЕК «Енергоатом», це питання надзвичайної державницької ваги, і воно має вирішуватися, можливо й вольовим, але рішенням Прем’єр-міністра України.

 

Атомна енергетика – це основа основ нашої державності, і вочевидь, економічного стану нашої держави. Щодо зустрічі з Міністром енергетики та вугільної промисловості, на момент акції він перебував у Верховній Раді, доповідав з питання проекту закону «Про електроенергетику».

 

Ми домовилися з заступником міністра Олександром Светеліком, що він узгодить формат і час нашої зустрічі безпосередньо з міністром. Ми обговорювали також проблеми і ситуацію в галузі, галузевих підприємств. І зокрема ті документи, що нишком готувало до розгляду наше галузеве міністерство щодо проведення корпоратизації НАЕК. Нам була дана обіцянка, що ми сідаємо як соціальні партнери, і починаємо знову готувати ці документи. У цьому плані ще є якесь порозуміння і якась надія.

 

Головне наше завдання – аби процес корпоратизації проходив у зрозумілий для всіх спосіб, відкрито, зі зрозумінням для кожного працівника атомної галузі кінцевого результату»."

 

 

Фото facebook.com/atom.gov.ua:

Всього коментарів: 7
1
Evil | 02.06.2016 | 01:09
+ (0) -
Видалено
2
Masliuk | 02.06.2016 | 11:09
+ (-1) -
Інформація до роздумів:

Рівненська АЕС (Україна) - 4 енергоблока, чисельність персоналу близько 8000 осіб.

Калінінська АЕС (Росія) - 4 енергоблока, чисельність персоналу близько 3500 осіб (до кінця року Путін звелів скоротити ще 10-15% http://tver24.com/2016....-person ala/ )

АЕС Бельвиль (Франція) - 4 енергоблока, чисельність персоналу близько 620 осіб.
3
Василь | 02.06.2016 | 18:36
+ (2) -
Популізм та маніпуляція як керівництва НАЕК у так і фірм прокладок що довели до такого стану компанію.Персонал використовують для досягнення своїх корисливо-мафіозних цілей, ми були уже в подібній ситуації! чим це скінчилося? створили банк ''ЗЕВС'' здерли з персоналу по 10-ть окладів і т.д. а що робила генеральна прокуратура на РАЕС???? усі мовчать.Аж гидко від такого підлабузництва та лицемірства.
4
Віталій | 02.06.2016 | 18:51
+ (1) -
а ось тепер вдумайтесь в свої коментарі..... і задайте собі питання хто там працює???   один оперативний персеонал а решта..???   буде місто безробітніх ще краще???
Ось тому і акції протесту не відстояти когось а за себе.
5
Masliuk | 02.06.2016 | 20:05
+ (-2) -
Дайте просту відповідь на прості питання: чим займаєть САБ і що робить ОГТ?
Яка від них користь?
Коли виникають технічні проблеми на блоках відповідь мають давати технологічні цехи а "висококваліфіковані спеціалісти" з контор в Білому домі лише пишуть служебки і вимагають негайної відповіді...
6
Masliuk | 02.06.2016 | 20:46
+ (0) -
Цікаво, а у нас на РАЕС таке можливо? 
http://www.novayagazeta.ru/news/1703961.html
Адміністрацфя причепитись ні до чого не зможе - адже буде виконуватись кожен пункт всіх правил... але для цього потрібна справжня профспілка...
7
Працівник РАЕС | 05.06.2016 | 12:21
+ (0) -
На порядку денному стояло 2 питання, арештовані рахунки та майбутнякорпоратизація галузі. Ці дві речі однозначно потрібно розділити. Те в якій
формі це організовано говорить тільки про одне. Дві банди поклали око на ласий
шматок державного майна, створеного потом та кров’ю декількох поколінь. Одні,
це ті що багато років грабують галузь, інші це ті що прийшли до влади та за
останній час набули політичної ваги. Одні в своїх розборах використовують  довірливих працівників та профспілковихшісток, інші владу. В тих і інших мета одна, на державу та працівників їм
начхати. Один із активних учасників заходу, що красується на фото №7, голова
профкому РАЕС  шістка  керівників компанії, Іван Мельник нещодавнопублічно, на конференції трудового колективу декілька місяців потому запевняв,
що питання корпоратизації на порядку денному не стоїть. Хто був це пам’ятає! Що
змінилося за декілька місяців? Вже раптово питання стало, чи договорняк тих, в
кого він шісткою не «удалса»? Ми усі разом маємо затямити одне, не гуртуватися навколо
шісток та керівників підрозділів, а навколо ідеї, що так просто створене силами
всієї країни, в тому числі і Радянського Союзу не віддамо. Практика земельних
та майнових сертифікатів на цей раз не пройде. Кожний із нас не має бути
байдужим, інакше повірте - їм це вдасться. Це люди мають обговорити в бригадах,
колективах. Зрозуміти реальну суть питання, а не ту, яку їм доносять шістки.
Дружно, більшістю дати від пір тим шісткам на всіх рівнях, від бригади і вище, інакше
нам нічого не світить.  Давайте не будемобидлом, електоратом!Питання рахунків зовсім ізіншої площини. Те що нинішня банда та теперішні смотрящі компанії, ще пока не
віддали свій вплив іншим групам, це очевидно. Зараз відбувається процес, хто кого.
Те що весь цей період енергетичну галузь грабували та продовжують грабувати
знають всі. Коли з перевірками в ДП НАЕК «Енергоатом» не пускали слідчих
Генеральної прокуратури. Коли від однієї тільки оборудки ділки поклали до
кишені 700 млн. доларів, про що неодноразово заявляли М. Саакашвілі та члени
комісії Верховної Ради по боротьбі із корупцією по всіх телеканалах. Де тоді
були ці ручні профспілки? Питання рахунків, це справа НАБУ із обов’язковими посадками
та конфіскацією, якщо НАБУ на щось спроможна, поживемо подивимося. Змішувати ці
два питання не потрібно, це маніпуляція.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів