34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Політика // Берташ оголосив війну «кришам»

Берташ оголосив війну «кришам»

28.02.2012

14

2935

Робоча поїздка губернатора на Володимиреччину.

Із незаконним промислом бурштину та розкраданням лісу будуть нещадно боротися.

Ситуація з незаконним видобутком бурштину та діяльністю нелегальних пилорам на Володимиреччині вже давно болюча тема для місцевої влади. 

За словами начальника Володимирецького відділення Кузнецовської ОДПІ Наталії Десятник, в районі налічується 182 пилорами. Із них лише 89 зареєструвалися як СПД, ними сплачено до бюджету у минулому році 266 тис. грн.; всі інші працюють собі на кишеню.

А про справжні масштаби незаконного добування бурштину-сирцю навіть органи правопорядку не мають точних даних. Те ж стосується і підпільної скупки металів, масштаби якої вже стають реальною загрозою енергетичній безпеці краю. Тож не дивно, що ситуація набула обласного резонансу.


Відтак 24 лютого голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ провів нараду з питань забезпечення громадського порядку і взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та правоохоронних органів щодо організації і проведення заходів з профілактики правопорушень на території Володимирецького району.


Участь у ній взяли начальник обласного управління МВС Василь Лазутко, заступник обласного прокурора Руслан Мартиненко, начальник обласного КРУ Святослав Каблак, голова Володимирецької РДА Володимир Ткачук та голова районної ради Василь Ковенько, начальник Володимирецького райвідділу міліції Степан Рубель, районний прокурор Олександр Вадзіцький, керівники відповідних структурних підрозділів виконавчої влади, а також сільські та селищні голови, директори шкіл, приватні підприємці і журналісти.


– Ніхто не хоче бачити Україну сильною – ні Росія, ні Євросоюз, – відверто говорив губернатор області. – Для них ми цікаві насамперед як країна третього світу, сировинний придаток. Саме тому в цих умовах ми повинні консолідуватися. Якщо самі не наведемо у себе порядку, не вибудуємо сильну вертикаль влади, яка вирішує проблеми, а не створює їх, то нам ніхто не допоможе з-за кордону. Зрештою, нас поставив на державні посади народ. Люди нам вірять, але чекають дієвих і рішучих реформ, чекають ефективної роботи і уважного ставлення до всіх своїх запитів. Тому давайте разом виробимо сьогодні план спільних дій для охорони порядку, боротьби із пияцтвом, розкраданням лісу, незаконною скупкою металу та видобутком бурштину. У мене є чимало питань до органів виконавчої влади і МВС по бурштину, по лісу, металу, по взаємодії громадськості та міліції. Але, певне, і в підприємців є питання до влади. Давайте в режимі конструктивного діалогу їх будемо вирішувати.


Начальник обласної міліції Василь Лазутко охарактеризував ситуацію з охороною правопорядку в області та пообіцяв до 18 червня (День дільничних інспекторів міліції) відкрити на Рівненщині 16 пунктів дільничних інспекторів, зокрема у травні – в селищі Рафалівка.

У зв’язку із страшними аваріями з людськими жертвами в області останнім часом Василь Іванович акцентував роботу правоохоронців на перевірках пасажироперевізників, де виявлено чимало порушень. Але одних лише рейдів та перевірок замало для ефективної роботи. Потрібна тісна співпраця громадськості, сільських і селищних голів з органами правопорядку, інакше ситуацію не переламати.

Потім показали фільм про Володимиреччину кримінальну, де з усією гостротою постали проблеми і молодіжного пияцтва, і бурштинових «клондайків», рекультивація яких обійдеться в сотні тисяч гривень, і нелегальних пилорам, що переробляють сотні кубів у день, фурами відправляючи лісоматеріали за межі району і не сплачуючи при цьому ні копійки до бюджету.

Масштаби побаченого вражали. А коли мова зайшла про скупку бурштину, пункти прийому металів нелегального походження та діяльність незареєстрованих пилорам, вперше на такому високому рівні прозвучало: силові структури «кришують» цей надприбутковий бізнес.

Адже в селі знають і тих, хто скуповує бурштин та перепродує його полякам, німцям і прибалтам, і приймальників металобрухту, і браконьєрів, які промишляють краденим лісом або переробляють його на незареєстрованих пилорамах.

Але мовчать і сільські голови, і дільничні закривають очі. Бо спробуй зачепи когось із цих тіньовиків: завтра вони вийдуть сухими з води, а правдоборцю «намилять» шию зверху і запишуть до числа ворогів. 

За словами директора Володимирецького держлісгоспу Олександра Прохора, торік лісова охорона спрямувала 15 справ до РВ УМВС по незаконній порубці дуба, але по жодній не порушено кримінальну справу.

Щоправда, начальник Володимирецького райвідділу міліції Степан Рубель запевнив, що з початку нового року 1 кримінальну справу по крадіжці дуба таки порушили, вилучили 2 машини з деревиною і встановили причетних осіб. А по всіх фактах крадіжок лісу в минулому році ведеться перевірка. 

– Якщо «кришування» бурштину, лісу та металу не припиниться, постане питання про зміну керівництва в районі, – досить жорстко резюмував Василь Михайлович, губернатор Рівненщини. – На врегулювання ситуації даю 3 місяці і прошу це відмітити у протокольному дорученні. Після закінчення терміну ми знову зустрічаємось тим же складом на Володимиреччині й промоніторимо стан справ. Звичайно, з бурштином складніше: легалізація його видобутку виключно в компетенції держави. Ми спрямуємо відповідний лист у Кабінет міністрів і будемо сподіватися, що наш сонячний камінь виведуть із розряду дорогоцінних корисних копалин. Але з лісом та металом виконавчій владі посильно справитися самій. Бо це сором, коли під час рейдів на пунктах прийому знаходять побиті таблички державних установ чи надмогильні хрести, а масштаби незаконних порубок лісу вже видно й з космосу. Відповідальність за свої дії (чи бездіяльність) у державних чиновників та правоохоронців має бути якнайсуворішою. Інакше для чого нам люди довірили ці посади?


З приводу діяльності незареєстрованих пилорам висловлювалися і лісівники, і правоохоронці, і службовці органів місцевогосамоврядування, і підприємці-переробники. Думки були діаметрально протилежні: від повного закриття «тіньових» пилорам до легалізації їх діяльності з відповідними дозвільними документами. Однак і обласний губернатор Василь Берташ, і голова Володимирецької РДА Володимир Ткачук зайняли виважену позицію: закрити лісопильні силовими методами можна завжди.

Проте для держави вигідніше буде допомогти усім «нелегалам» перейти працювати в правове поле. Бо спільна вигода і для підприємців, і для бюджету працювати на внутрішньому ринку – очевидна. 

Володимирецький підприємець Роман Мечкало озвучив пропозиції по оптимізації схеми закупівель деревини на внутрішньому ринку по середньосторокових і довгострокових договорах, що дозволить планувати інвестиційну діяльність.

А голова Володимирекьої РДА Володимир Ткачук акцентував увагу членів наради на негативній практиці масових перевірок саме тих підприємств, які працюють успішно. За пропозицією В. Берташа, віднині про всі позапланові перевірки контролюючі служби та органи мають ставити до відома голову РДА, інакше підприємці матимуть повне право відмовити в доступі на підприємство.


Після наради голова облдержадміністрації Василь Берташ у супроводі голів райдержадміністрації В. Ткачука, В. Ковенька та начальника УМВС В.Лазутка відвідав магазин «Дарунок» місцевого підприємця Валерія Безушка, критий ринок «Нектар», ознайомився з асортиментом та скоштував на смак продукцію хлібопекарського підприємства «Борій» ПП Віталія та Анатолія Бортників.


У дозвільному центрі райдержадміністрації В. Берташ дав інтерв’ю засобам масової інформації, де, зокрема, відмітив, що в районі бізнес і влада - партнери. 

Завершився візит прийомом громадян.


Сергій СКІБЧИК. Фото автора.


У рамках робочої поїздки у Володимирецькому райвідділі міліції відкрито ізолятор тимчасового тримання, об лаштований відповідно до вимог Європейської комісії протидії тортурам.
Всього коментарів: 14
1
одесса | 28.02.2012 | 13:49
+ (2) -
хайби поїхавби на бишляк побачивби дорогу а не базар.
2
Tiuq | 28.02.2012 | 15:35
+ (0) -
!!!!!!!!!!!!А про справжні масштаби незаконного добування бурштину-сирцю навіть органи правопорядку не мають точних даних. Те ж стосується і підпільної скупки металів, масштаби якої вже стають реальною загрозою енергетичній безпеці краю.!!!!!!!!!!!!!!!!!

Аж читати смішно....
3
Tiuq | 28.02.2012 | 15:45
+ (0) -
В цій статі стільки "і" наставлено, що докінця не можна дочитати верне wacko ...
4
reks | 28.02.2012 | 16:39
+ (0) -
Очередна показуха що щось робиться.Берташ поїхав і все стало на свої місця.Галочка зароблена в пресі надрукували.(робота кипить) biggrin biggrin biggrin
Та любить губернатор області наш район особливо сало. http://34400.net/news....-05-519
5
komrad | 28.02.2012 | 18:08
+ (3) -
«Губернатор – Берташ Василь Михайлович, зловживаючи своїм службовим становищем, лобіює інтереси та сприяє монополізації бізнесу приватних структур, які належать його синові – Берташу Мирославу Васильовичу...». Таку інформацію можна прочитати у документі КРУ, який розмістив у своєму блозі відомий журналіст Мустафа Найем на сайті «Українська правда».
6
Чук и Гек | 28.02.2012 | 21:33
+ (1) -
Берташ оголосив війну «кришам», якi не належать йому.
7
Cordiak | 28.02.2012 | 22:05
+ (0) -
Берташ-януковський владний бандит. Приїхав у своїх справах, а разом і помиється...
8
українець | 28.02.2012 | 23:16
+ (0) -
берташ приїхав взяти долю в бурштині.
основний бурштиновий пацан-голова Володимирецької РДА Ткачук. Разом з Матчуком створили ТОВ "Сонячне ремесло" для добування бурштину. Самі собі виділили 96га. лісу і миють під охороною ментів. за 2010 рік намили (по звіту) аж 7кг., а скільки вкрали? Син Ткачука працює в СБУ, кришує батька і нищить конкурентів.
9
Патріот | 29.02.2012 | 03:23
+ (0) -
"Люди нам довіряють" аж читати смішно biggrin обрегочешся.
Скептик | 29.02.2012 | 11:21
+ (0) -
Про металобрухт перебільшили. Вже давно все потирив робочий народ, навіть собачі миски. Ліс як пиляли, так і будуть пиляти, це в СРСР за дуб могли посадити. Нині обов'язково не забувати про табличку ділення.
З бурштином так само. Особливо не нагліти і про служивих пам'ятати. І про тих, що по лісі шастають і головне про кабінетних.
"...в районі бізнес і влада - партнери".
Це історично так, народ і партія єдині. Словом відбулися легким переляком. cool
Валера | 29.02.2012 | 12:09
+ (0) -
Тут не все фото))) а де відео??
вуцв | 04.03.2012 | 22:23
+ (1) -
казли..
seruy18 | 05.03.2012 | 22:06
+ (0) -
Зїздивби <Берташ>Іпобачивби яка дорога на Володимирець Малі-елковичі Або Бишляк а не по Базарам та дарункам ходити.Вже кожна людина готова по 50гр дати на ремонт Але яка гарантія що вони не в карман підуть.
ЛЬОЛИК | 24.02.2014 | 22:14
+ (0) -
ЕЙ, РЕВОЛЮЦІОНЕРИ.... ДЕ ЗНАХОДИТЬСЯ БЕРТАШ ВАСИЛЬ ... СБУ йому давало дозвіл на виїзд за кордон.....
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1094
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів