34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Безпідставні рішення чи відновлення справедливості ???

Безпідставні рішення чи відновлення справедливості ???

12.12.2012

12

1910

Напевно, мешканцям міста відомо про те, що в листопаді минулого року обласною радою було прийнято рішення про передачу комплексу соціально-медичної реабілітації інвалідів з дитинства у власність громади м.Кузнецовськ. А в жовтні 2012 року розпорядженням голови ОДА В.Берташом ліквідовано Рівненський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який розміщувався в будівлях комплексу. 

Ці рішення були прийняті у відповідь на чисельні звернення батьків дітей-інвалідів м. Кузнецовськ та Кузнецовської міської ради про те, що обласний цетр працює неефективно, в той час коли інваліди та діти-інваліди міста потребують значного переліку послуг, не маючи доступу до реабілітаційної бази центру, розміщеного на території міста.

Але ці рішення опротестовує директор Центру В. Омельянець, вважаючи їх несправедливими та такими, що позбавляють дітей області допомоги.

Працівники центру пишуть в усі можливі інстанції з вимогою відмінити неправильні, на їх думку, рішення. В тому числі такі звернення надійшли і до редакції газети профкому НАЕК « Енергоатом» - « Атомник України».

Батьки Асоціації «Надія», прочитавши коментарі та звернення редактора до міського голови і до голови ОДА виклали свою точку зору на цю ситуацію, яка пропонується Вашій увазі.  


"Батьки дітей-інвалідів м.Кузнецовськ висловлюють подяку за турботу про працівників Рівненського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (надалі – РОЦСРДІ), яких, на їх думку, безпідставно позбавлено робочих місць, а хворих дітей – можливості реабілітації. 

Історія будівництва і діяльності РОЦСРДІ дуже складна і давня, тому потребує пояснення.

Почалася вона у 1988 році. Тоді батьки дітей-інвалідів міста Кузнецовськ, об`єднані в громадську організацію, обрали шлях боротьби з системою за гідне життя в суспільстві своїх дітей, їх право жити в сім`ях, а не в інтернаті, і при цьому отримувати необхідні послуги. Саме цей принцип в організації допомоги дітям-інвалідам ліг в основу Концепції «Замкнений цикл реабілітації», розробленої батьками, яка мала реалізуватися в новому типі реабілітаційного закладу «Комплекс соціально-медичної реабілітації інвалідів з дитинства».

Активна частина батьків громадської організації «Асоціація захисту прав інвалідів з дитинства «Надія» була активним учасником і рушійною силою всіх процесів, пов`язаних з будівництвом нової моделі реабілітаційного закладу (як за архітектурними рішеннями, так і за концепцією організації реабілітаційного процесу).

А це численні поїздки батьків до посадовців Москви, Києва і нижчих рівнів з метою відстоювання запропонованої Концепції, отримання дозволів на її реалізацію, розробку технічного завдання для індивідуального проекту, пошук проектної організації, моніторинг проектних робіт, відвід земельної ділянки, тощо. Це була неймовірно тяжка праця! Особливо, якщо врахувати, що кожна із мам, задіяних в цьому процесі, мала тяжкохвору дитину, яка потребувала уваги та часу. Кожна з матерів буквально «розривалася» між сім`єю та громадською роботою. 

Ціною неймовірних зусиль були отримані необхідні дозволи, досягнуто домовленості, що проектно-вишукувальні та будівельні роботи будуть фінансуватися Мінатоменергопромом СРСР. Та з розпадом радянської держави у 1991 році, довелося розпочинати все спочатку. І знову на плечі батьків ліг весь тягар цієї роботи.

В пошуку фінансових ресурсів для будівництва вони зверталися в усі можливі відомства, в т.ч. і до містоутворюючого підприємства – Рівненської АЕС.

У 1993 році було прийнято рішення про початок будівництва реабілітаційного центру за кошти із власного прибутку. Центр будувався з 1993 по 2007 рік, оскільки це були роки важкої економічної кризи в Україні та тотального бартеру. На будівництво РАЕС витратила 4,5 млн. гривень. Пізніше ці кошти були повернуті підприємству на його вимогу шляхом списання Рівненській АЕС боргу перед Фондом соціального захисту інвалідів. Будівництво завершилося у 2007 році за кошти супроводу 4-го енергоблоку.

Свою діяльність РОЦСРДІ розпочав у 2008 році. На жаль, на момент відкриття центру досягли повноліття багато дітей, чиї батьки були ініціаторами та рушійною силою цього будівництва. Батьків заспокоювало те, що було обіцяно владою за кілька місяців відкрити в центрі відділення для реабілітації дітей після 18 років.

Але радість батьків була передчасною. Директор центру В.С. Омельянець чинила шалений опір тому, щоб до центру на реабілітацію потрапили дорослі. Специфічність поведінки директора зумовлена специфічністю її призначення. Цю посаду Валентина Сергіївна отримала на знак подяки за участь у передвиборній кампанії одного високопосадовця, хоча конкурсною комісією її кандидатура була відхилена. І нині ця пані залишається директором виключно завдяки протежуванню. Тому вона почувається впевнено і вважає центр власною резиденцією та господарює там на свій розсуд. Валентина Сергіївна не може уявити себе в іншій іпостасі тому шукає всі можливості зберегти посаду, прикриваючись турботою про нещасних дітей. 

А для батьків Кузнецовська з 2008 року розпочався новий етап боротьби за права свої дітей! За їх право отримувати послуги в центрі, який ледь заповнений на третину, оскільки специфічність його розташування викликає фобії у мешканців області і ажіотаж навколо нього спав. Батькам довелося знову проводити публічні акції, збирати підписи на свою підтримку, тощо. Їх активно підтримувала міська рада, яка надсилала листи та звернення до відповідних структур з обґрунтуваннями щодо необхідності вирішення піднятого громадською організацією питання.

Тому асоціація «Надія» вважає, що рішення про ліквідацію РОЦСРДІ є не «безпідставним», як пишуть працівники центру, а цілком логічним відновленням справедливості по відношенню до інвалідів та дітей-інвалідів Кузнецовська. Насправді ж, до ліквідації центру призвели непрофесійні дії директора, внаслідок яких він в останні два роки був ледь заповнений та було зміщено акценти в його реабілітаційній політиці. А те, наскільки кваліфікованими та компетентними є працівники центру, наскільки добросовісно вони виконують свої обов`язки, мають оцінювати користувачі послуг. І самооцінка далеко не всіх працівників збігається з оцінкою їх діяльності користувачами послуг . Особливо це стосується директора центру, яку деякі працівники характеризують як «мудра жінка», «чуйний керівник».

Звичайно, можна зрозуміти працівників центру, які з його ліквідацією втратять роботу. Не всі вони будуть працевлаштовані в міському центрі, створеному замість обласного, штат якого занадто «роздутий». Але, щоб «не проливати сльози» за працівниками, до звільнення яких приведе ліквідація центру, потрібно правильно розставити акценти в даному питанні. Реабілітаційний центр для інвалідів – це засіб для вирішення проблем працевлаштування незайнятого населення міста чи засіб організації допомоги інвалідам та дітям-інвалідам??? Якщо в пріоритеті інваліди, то питання працевлаштування здорових людей не повинні бути визначальними у прийнятті рішень щодо людей з обмеженими можливостями.

Звісно, питання працевлаштування працівників ліквідованого центру турбує міську владу і вона сприятиме його вирішенню. А якщо дане питання турбує і редакцію, то вона теж може посприяти тому, щоб частина працівників центру була працевлаштована на якомусь із підрозділів РАЕС. 

Асоціація «НАДІЯ» направляє редакції деякі публікації щодо проблеми, яка існувала в місті весь період діяльності РОЦСРДІ, та деякі звернення громадської організації до посадових осіб щодо її вирішення. Можливо це допоможе зрозуміти, наскільки обґрунтованим було рішення про зміну статусу центру.

Асоціація «Надія» сподівається, що редакція знайде можливість опублічнити і думку батьків дітей-інвалідів міста Кузнецовськ щодо питання ліквідації РОЦСРДІ, як закладу, якому неправомірно було надано статус обласної дитячої установи, розміщеної в радіаційно небезпечній зоні."

З повагою, голова асоціації «Надія» - Зоя Андріївна Матвієнко.
Кузнецовськ, м-н Будівельників, 31/1 – 68
Телефон: 097-944-65-26

Всього коментарів: 12
1
Лорд | 12.12.2012 | 17:11
+ (0) -
Ото діла, а як піарили цей центр, які заходи по міському телебаченні транслювали, як гарно директриса говорила. А це уявляється мильна бульбашка. Ото все у нас так
2
БРАТ | 12.12.2012 | 17:18
+ (-2) -
БУДЕ МЕРОМ КУЦ СКОРО - ТО РОЗБЕРЕТЬСЯ!
3
МММ | 12.12.2012 | 19:25
+ (0) -
На посаду було призначено керівників котрі не влаштовували асоціацію "Надія":
-Подик В.І.;
- Ладік ??;
-Омельянець ??. Перечитайте газету "Вісті" від часу призначення першого директора і по теперішній час. Жодного хорошого слова про директора. Робіть висновки, хто є хто?
4
вольт | 13.12.2012 | 01:32
+ (0) -
МММ керівники центру не влаштовують батьків дітей - інвалідів а не асоціацію "Надія". Отож давайте будемо чесними до кінця , якщо такий добрий керівник, то чому багато людей звідти розрахувалося, бо не витримали тиску директора центру. Чомусь за них Валентина Сергіївна не хвилювалася куди вони влаштуються на роботу, адже в них також діти і їх треба годувати.
5
Надійка | 13.12.2012 | 12:44
+ (3) -
Брату. Буде Куц не мером, а розгрібати кримінальну справу у суді, за присвоєння печатки і на основі цього складе повноваження. Який з нього керівник???
6
БРАТ | 13.12.2012 | 17:15
+ (-2) -
Надійка і не надійся!!! Крим.справу не відкрито. ТОМУ ПЕРЕМОГА НАША!
7
вольт | 14.12.2012 | 01:13
+ (0) -
Надійка я спілкуюся з багатьма секретарями рад як міських так і сільських і скрізь печатка у секретарів рад. От тільки чогось нашому мерові забажалося печатки цікаво для чого.
8
БРАТ | 14.12.2012 | 02:39
+ (-1) -
Ура 14 число!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Прощай, мер!!!
9
Надійка | 14.12.2012 | 10:06
+ (1) -
Вольт, погодьтеся, що печатка має бути у керівника, бо так правильно і безпечніше, адже за печатку на документі в першу чергу відповідає мер!
Як | 14.12.2012 | 14:43
+ (1) -
Ну шо, брат?? сьогодні 14! обламався?
БРАТ | 14.12.2012 | 21:35
+ (-2) -
читай новини!!!!!!!!!!!! ТАК ХТО ОБЛАМАВСЯ?????
1 | 16.12.2012 | 06:09
+ (0) -
Як ....ак
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1095
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів