34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Безпритульні тварини в місті: хто винний і що робити?

Безпритульні тварини в місті: хто винний і що робити?

31.10.2011

37

4771

Про те, що в нашому місті існує проблема безпритульних тварин не відомо хіба лиш тим, хто пересувається Кузнецовськом виключно автотранспортом. Неконтрольована чисельність бродячих собак в нашому місті створює велику проблему для нас, його жителів. Групи бездомних собак нападають на людей, розносять інфекції і просто лякають наших дітей…

В світлі останніх подій не може не радувати той факт, що цією проблемою врешті-решт зацікавились наші обранці – депутати Кузнецовської міськради і міський голова. На останній, 12 сесії міськради, яка відбулась 28 жовтня, серед інших проблем нашого міста була озвучена і проблема існування в місті бродячих собак.

Як виявилось, ще депутатами попереднього (п’ятого) скликання було прийняте рішення Кузнецовської міської ради (від 12.05.2010 № 699 «Про бюджет м. Кузнецовськ на 2010 рік») щодо створення в місті Кузнецовськ притулку для бродячих тварин, на будівництво якого депутати планували виділити 300 тисяч гривень. Утримання такого закладу коштувало б місту також 300 тисяч гривень на рік (харчування собак, їх утримання та обслуговування, ветеринарні послуги).

В результаті на будівництво притулку (місцерозташування – місцеве сміттєзвалище) було витрачено 50 000 гривень, збудовано 9 вольєрів для собак (їх ви можете побачити на фото) – і на цьому наразі все.


Від редакції 34400.net:

У період з 2006 по 2010р. міська рада була представлена такими політичними силами :
- Блок Юлії Тимошенко – 19 чол. (63% від складу ради);
- Наша Україна – 7 чол. (23 %);
- Партія Регіонів – 2 чол. (7%);
- УНП – 2 чол. (7%)

Як зазначив на 12 сесії міський голова Сергій Анощенко: «Була перевірка Контрольно-ревізійного управління, яке визнало, що дані кошти (50 000 гривень) були використані нераціонально. На добудову притулку необхідно ще 250 000 гривень плюс 300 тисяч щороку на його утримання. В той час, коли ми не маємо за що утримувати дітей, інвалідів, пенсіонерів - тратити такі гроші на собак я вважаю злочином.».


Даним питанням також давно цікавиться Олег Андрощук, депутат Кузнецовської міськради від ПП «Фронт Змін»: «Проблема безпритульних тварин наразі в нашому місті стоїть дуже гостро. Я звертався до керівництва СМСЧ №3 з запитанням щодо уточнення кількості звернень до них мешканців міста у звязку із нападами (укусами) бродячих тварин протягом 2009, 2010, 2011 років.

Відповідь отримав таку: в 2009 році було 9 звернень (7 укусів собаками і 2 укуси котами), в 2010 році – 8 звернень (всі 8 укусів були здійснені собаками), і за 8 місяців 2011 року – 10 звернень (9 укусів собаками і 1 укус котом).Звісно, ми повинні розуміти, що вищенаведена статистика не відображає в повній мірі ситуацію, яка склалась на сьогоднішній день в місті, адже далеко не всі мешканці Кузнецовська після укусів бродячими тваринами звертаються до лікарні за допомогою.  

Однак, я впевнений, що якщо існує проблема, то повинні існувати й шляхи її вирішення. 

Наразі я вважаю, що просто необхідно зібрати за круглим столом переговорів депутатів, громаду міста, представників влади, представників релігійних та громадських об'єднань міста та спільними зусиллями шукати шляхи вирішення проблеми бродячих тварин в Кузнецовську».
На сьогоднішній день вже не таким важливим видається запитання, хто винний в ситуації, що склалась в місті з бродячими тваринами, як запитання: «Що ж з усім цим робити?»


Здається, найоптимальнішим варіантом було б шукати гроші на добудову притулку, який міг би поєднувати в собі і стерилізаційний пункт, і ідентифікаційний центр, і підприємство по відлову і транспотуванню тварин, готель і пансіон для тварин, реабілітаціхних центр для тварин, пункт для утримування і лікування тварин? Але ж на це потрібен час, якого в нас фактично немає. А собаки ж не чекають – вони швидко розмножуються, об’єднуються в зграї.


І ще - де взяти кошти на їх утримання в притулку, лікування? Стерилізація й кастрація – теж не вихід, бо це дозволить лише через кілька років зменшити кількість тварин, при цьому вони не припинять кусатися, бути переносниками різноманітних інфекцій, серед яких і смертельна – сказ.

Тому на майбутнє, схоже, необхідно шукати інші методи... Гуманне ставлення до тварин, безумовно, потрібне, але чи не буде воно на шкоду здоров’ю кузнецовців?

І насамкінець. Безпритульні тварини не беруться бозна-звідки.

Колись їх або їхніх батьків викинув на вулицю хтось із нас. Тому, якщо ви вже вирішили завести вдома тварину, спочатку сто разів подумайте, чи зможете ви її утримувати, чи готові до труднощів, які із цим пов’язані.

Всього коментарів: 37
1
sriberko | 02.11.2011 | 00:57
+ (2) -
Велика кількість безпритульних тварин свідчить про бідну країну із злодійською,брехливою, безграмотною владою та із хворим населенням..
2
nepal | 07.11.2011 | 14:29
+ (0) -
Що вже казати про про країну, в якій багато обдурених пенсіонерів...
3
Novice | 08.11.2011 | 01:47
+ (2) -
Олег Андрощук, депутат міської ради від ПП "ФРОНТ ЗМІН" :

Хочу зауважити, що офіційна статистика, надана СМСЧ № 3 щодо укусів бродячих тварин, не відображає у повному обсязі масштаби проблеми бездомних тварин у м. Кузнецовськ. По-перше, не всі мешканці звертаються до лікарів у разі укусів. По-друге, не ведеться статистика, скільки дітей було перелякано бродячими тваринами та які наслідки в майбутньому будуть для цих дітей. А місто у нас молоде, дітвора по вулиці завжди гуляє.
Яким же чином все-таки вирішити проблему із надмірною кількістю бродячих тварин у нашому місті?
Думка моя така. Якщо є проблема, її треба вирішувати. Однозначно. Можливо вийде, можливо-ні. Але якщо її замовчувати, тоді, без сумнівів, не вийде нічого.
Якщо всі ми дотримуємось певних правових норм та встановлених законом «правил гри», тоді давайте спробуємо знайти шляхи вирішення цієї проблеми у встановленому чинним законодавством порядку.
Закон України «Про захист тварин від жорсткого поводження» (http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=3447-15), зокрема, стаття 17, встановлює вичерпний перелік випадків, коли здійснюється умертвіння тварин.
В усіх інших випадках тварини повинні утримуватись у спеціальному притулку, положення про який вже розроблено та затверджено Державним комітетом ветеринарної медицини (http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z1016-10)
Звичайно, що за рахунок коштів міського бюджету утримувати цей притулок буде неможливо, оскільки витрати будуть чималі, тому потрібно шукати інші шляхи фінансування. При цьому варто пам’ятати, що це проблема не виключно міської ради чи міського виконавчого комітету, а усього міста та кожного його мешканця, зокрема.
А тому, виходячи з цього, шляхи можуть бути такі.
Вважаю, що слід зібратись за круглим столом представникам місцевої влади, депутатам міської ради, представникам релігійних громад, громадських організацій,підприємців для пошуку шляхів та розробки відповідної стратегії.
Як релігійні громади, так і громадські організації, окремі підприємці, зможуть взяти участь у співфінансуванні притулку для бродячих тварин як грошовими коштами, так і натуральною допомогою (наприклад, продуктами харчування).
Вважаю, що через місцеві засоби масової інформації слід звернутись до мешканців міста щодо надання допомоги для цього притулку. Не секрет, що як у суспільстві, так і в нашому місті, є «чудаки», які у будь-яку мить згодні надати допомогу тваринам, які щодня підгодовують бродячих «тузиків» та «мурок». Можливо, хтось з цих «чудаків» захоче працювати у притулку волонтером, не отримуючи за це заробітну плату.
До речі, було звернення голови профкому ВП «РАЕС» щодо вирішення проблеми бродячих тварин. Тому, профком РАЕС хай також долучається до цієї справи та надає благодійну допомогу для притулку. Адже у місті проживає майже 8 тисяч працівників, які працюють на ВП «Рівненська АЕС».
У цьому ж притулку тварин необхідно стерилізувати.
Слід вивчити і досвід інших міст України із вирішення проблеми безпритульних тварин.
Ось, наприклад, у Черкасах створили притулок, проте, цікаво, що з майже 800 собак, які було відловлено в 2009 році, для 500 із них – вдалося знайти нову домівку (http://moicherkasy.at.ua/news/u_cherkasakh_stvorili_pritulok_dlja_bezdomnikh_sobak_a_nezabarom_oblashtujut_majd anchiki_dlja_vigulu_tvarin/2010-04-07-6).
А, можливо, є інші шляхи, які підкажуть читачі сайту?
Одне зрозуміло. Для чого слід було депутатам міської ради попереднього скликання (до речі, багато з яких зараз також представлені у міській раді), приймати рішення про виділення коштів в сумі 50 тис.грн., якщо немає логічного завершення. Притулок не функціонує, кількість безпритульних тварин меншою не стає…
akapella | 15.04.2012 | 10:33
+ (0) -
Знав би майбутнє, не робив би нічого в минулому.Шановний не займайся самовдоволенням.
4
Анонім | 27.11.2011 | 16:39
+ (0) -
ото й постріляли собачок...
5
roker | 07.12.2011 | 21:13
+ (0) -
всіх стріляти
6
energiya | 07.12.2011 | 22:23
+ (0) -
якщо стріляти тварин, то скоро будете стріляти і бомжів!?
7
СонЯ | 08.12.2011 | 01:53
+ (0) -
Я вибачаюсь, а яким боком собаки до бомжів? Останні, наскільки мені відомо, не кусають наших дітей.
8
energiya | 08.12.2011 | 10:38
+ (0) -
Ви мене напевно не зрозуміли говориться в приказці,якщо підняв руку вбити на тварину, то піднімеш руку й на людину.А за дітьми треба дивитися.А тваринкам треба збудувати притулок
9
СонЯ | 08.12.2011 | 16:08
+ (1) -
За які гроші його утримувати? Запитайте в своїх сусідів, чи готові вони давати кошти на утримання притулку для собак, в той час як за утримання свого житла не всі здатні платити.
energiya | 08.12.2011 | 23:48
+ (0) -
Моя сусідка непроти.
Володимир | 06.01.2012 | 00:33
+ (2) -
Всіх собак по квартирах поставити на облік і здирати податок, а більшість хазяїв, що тримають собак поставити на облік до психіатра. Подивіться навкруги: вся трава, газони в місті загажені, дітям ніде ступити на траву, тому що там собачі фекалії. А якщо ми ставимо собак вище людини, то гріш нам ціна. Давайте захищати свиней, мишей, тарганів -чому ж тільки собак. Проявімо гуманність до "друзів наших менших". До речі "собака" в українській мові було одне з найобразливіших лайливих слів. Поки наші "друзі"-кацапи не навчили нас матюків. В першу чергу людей треба захищати. А коли люди будуть жити краще, то і на собак можна потратитись, але тільки добровільно, а не з міського бюджету. А грошами допомогли б хворим, які не маючи копійки збирають милостиню, та дають об'яви в газети, ставлять скриньки в маркетах! Ви такі добрі, що допомагаєте собакам - гордіться: в цей час хтось помирає без медичної допомоги, тому що на операцію людині нема грошей в держави. Собачу проблему роздувають аферисти, які роблять на цьому гроші, а стадо дурнів, які рахують себе добрими підтримують. Людям допомагайте, а собак треба винищити, як будь-яку антисанітарну живність!
shkinder2012 | 08.01.2012 | 21:53
+ (5) -
відстрілювати гадів.Одного разу зранку на дружину з сином напали, які прямували в садочок, добре що люди добрі допомогли.
KotSN | 26.03.2012 | 09:48
+ (2) -
А воз і нині там...Адже навіть якщо буде фінансування на достройку притулку - не буде коштів на утримання і так далі... Якщо стерилізувати - не позбудемось хворих на сказ і всяке інше тварин..
А чому б міській владі не провести референдум і виконати волю більшості мешканців міста?Що сказуть юристи? Чи можливо таке?
chert | 13.04.2012 | 21:40
+ (2) -
Ніяких грошей не вистачить на утримання такої кількості собак! Відстрілювати та й годі.
Володимир | 22.04.2012 | 21:47
+ (0) -
Всіх собак відстрілювати, як це завжди робилось. А то чомусь собака друг людини, а дикі тварини які дійсно не приносять шкоди - мисливська здобич. Чому ми не захищаємо корів, свиней, дуже між іншим гарних кроликів. Я думаю, що захисники собак також полюбляють м'яско і не думають про тих кого вони зжерли. А хто такий правильний то хай і за свій кошт тримає тих собак. Тому що добре кричати про свою доброту за чужий рахунок.
Go | 09.05.2012 | 14:05
+ (-2) -
Знайти волонтерів. В місті є багато людей, які люблять і підгодовують тварин. Можна, наприклад, дати їм якийсь бонус, зменшити квартплату, це дешевше ніж платити з/п. А для початку собак треба почати хоча б стерилізувати.
vitamin1981 | 26.05.2012 | 10:24
+ (4) -
У нас в дворе сучка прибилась, дети ее прикармливают, она никого не трогает и ее никто не трогает. Началась у ее течка, на собиралось дофига кобелей и кидаются на людей. Вчера я с палкой бегал розганял собак а то детям не было где играться, собаки как бешеные грызутся. Говорят что одного ребенка покусали, вчера я сам был свидетелем как накинулись на женщину, мимо проходящие мужики разогнали собак. Так что если тем людям которым жалко собачек ничего не делают, и правоохранительным органам пофиг, я сегодня беру воздушку и буду заганять свинец под шкуру собакам. Я не хочу чтобы собаки кусали детей!
фак... | 26.05.2012 | 17:45
+ (0) -
Где то стараются спасти ,помочь , решить проблему, а в этом колхозе только что и стараются, УБИТЬ!!! Там где то, кто то сказал, и это повод для убийства.
А своих детей тоже будете этому учить? Где то собака не так гавкнула, ни так посмотрела, и бери сынок винтовку и давай стреляй.ТЫ ЖЕ ЦАРЬ В ЭТОМ ЖИВОТНОМ МИРЕ.
jarema | 26.05.2012 | 22:39
+ (3) -
Наявність бродячих собак на вулицях країни , свідчить про те, що в країні дуже погана влада, яка займається тільки дерибаном на користь своєї родини. В "української" влади грошей не вистачає: Ні на зарплати,ні на пенсії громадян,ні на страшні хвороби, ні на школи, ні на українську культуру,кіно, книжки, ні на медицину..
зате у владних партіях збільшуються у млрдах їхні статки. Ми самі обрали таку владу- обираючи до влади і менше і більше зло!!! А тепер ми схожі на тих нещасних. бездомних, голодних псів,для яких бездушні українці знають тільки один варварський спосіб: ЗАСТРЕЛИТИ!!!!
tasya | 27.05.2012 | 14:30
+ (1) -
help Біля мого будинку щоранку зчиняється такий галас!!! Гавкати починає ціла свора!! Кому там сильно шкода песиків??? Прийдіть і порозбирайте їх собі по домах! А то я як і vitamin1981 візьму в руки рушницю! ДОСТАЛИ! cry
факты города | 27.05.2012 | 16:37
+ (-1) -
tasya...
ти правильно пишеш. ось візьміть разом з вітаміном 1981 по рушнице і ЗАСТРІЛИТЕСЯ.
tasya | 28.05.2012 | 22:58
+ (-1) -
Так, правильно! так що не тявкай angry
WEST | 24.08.2012 | 00:24
+ (-2) -
факты города...
ТО ЗАБЕРИ ДОДОМУ ТИХ МИЛИХ СОБАЧОК! wink
факUA | 26.07.2012 | 16:22
+ (1) -
скажу сразу.
если кто из вас будет тонуть про наводнении , то я лучше спасу того кто в жизни ничего не сделал плохого.
вы под эту категорию не попадаете.
WEST | 24.08.2012 | 00:40
+ (-1) -
як можна співставити життя маленької дитини з житям блохастої шавки? долучаюсь до коментів vitamin1981 і tasya, а кому не подобається то забирайте цих "гарних" песиків собі додому бо скоро візьму рушницю!
Tasya | 30.08.2012 | 11:20
+ (2) -
Вчора, йдучи додому, стостерігала картину. Свора собак (5-6 шт.) розгулювала на дитячому майданчику і парочка з них вирішила "предаться утехам". На все це дивилися діти, сміялися, приказуючи - А подивись, "який" у нього, а у нього!
Блііііін! Скільки ще буде тривати цей бардак??? Ну раніше ж якось вирішували це питання! Чому зараз нікому до цього немає діла??
ау | 30.08.2012 | 11:31
+ (1) -
а ты спроси у мера. приют для бездомных собак построили, а он один хрен пустой, и деньги которые остались после его постройки, тоже куда то ку ку.
kram | 30.08.2012 | 11:59
+ (2) -
сегодня наблюдала картину. за домом бегает стая собак, здоровых таких, как бычки, молодая мама ведет свою доцю красотульку в садик, ребенок весело прыгает, тут эта стая, срывается и бежит к маленькой девочке, мама кидается к ней, хватает на руки, а они (собаки), с диким лаем бегают вокруг мамы с ребеночком и лают так, что самой стоя на балконе было страшно. Ребенок плачет от перепуга, мама как может не подпускает к себе близко собак, уворачивается отних.УЖАССССС!!!!!!!!!!!!!!!!! Слава Богу ВОХРовцы шли на работу, помогли отогнать. Девченочка маленькая до самых дверей садика кричала от перепуга.
Ы | 05.09.2012 | 03:26
+ (1) -
Реальное предложение:
Всем любителям (и нелюбителям) собачек - подкармливать четвероногих исключительно возле мэрского дома. После десятка надкушенных гламурных депутатских и чиновьичьих жоп - у данной проблемы есть шанс сдвинуться с точки равноденствия.
Tasya | 05.09.2012 | 13:01
+ (2) -
Ы, гламурні депутатські і чиновницькі жопи пішки не ходять, їхні Ж возять! так що їм всі ці проблеми..., собачки....
Tasya | 14.09.2012 | 12:03
+ (0) -
Є інша ідея - відкрити точку продажу шаурми! Вирішиться питання собак + робочі місця, податки і т.п. і т.д.
налл | 10.10.2012 | 22:06
+ (0) -
я за притулок
Умка | 28.12.2012 | 21:07
+ (1) -
Незнала що людина яка підкормлює бідного голодного собачку "чудік". А от з балкону стріляти по собаках, то це дійсно чудно)))) так і по людях потім стріляти будеш ВІТАМІН 1981 падло, бо спати мішатимуть, чи діти голосно гратимуться на вулиці. Сволочі ви люди а не собачки!!!!
den | 26.01.2013 | 20:25
+ (0) -
Ось у чому проблема. Коли любителі собачок їх пригодовують, то собачки думають, що їм кожна людина повинна щось кинути поїсти. І коли йде мама з дитиною рано в садочок -  песики голодні і чекають від них щось смачненького. От і кидаються на маму, бо та нічого не кинула поїсти.
А проблемо можна вирішити трішки гуманніше, як відстріл - це приспати тваринок. А надалі контролювати власників  песиків, щоб не виганяли їх на вулицю.
Умка | 28.12.2012 | 21:08
+ (0) -
і ще... яка проблема що людина підкормлює собаку чи кота в дворі??? Вона що з вашого карману на це гроші витрачає??????
adin | 20.04.2013 | 18:13
+ (-1) -
подскажите- чем лучше травить собак??? на даче уже зае....... в колбасу и -пусть хавают.....
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 583
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 8678

Останні новини

34400.net © 2011-2016

Кузнецовськ - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів