34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Біле озеро (+карта глибин)

Біле озеро (+карта глибин)

16.03.2011

15

7298

Біле озеро розташоване поблизу села Рудка і має площу 453 га.

Це друге за величиною озеро в Рівненській області після озера Нобель (470 га). Воно складається з двох лійкоподібних улоговин карстової природи глибиною 22 і 26 м. 

За висновками вченого Павла Тутковського, під час найбільшого в історії Землі Дніпровського зледеніння місцина, де нині розміщене Біле озеро, була безпосередньою ареною діяльності льодовика, що й зумовило характерний рельєф: піщаники й болота, кінцево-моренні гряди та піщано-гравійні вали. Це — останці озових насипів, витвори уже вмираючого льодовика. В болотистому ареалі озера досі збереглися рідкісні рослинні релікти льодовикового періоду.


Карта глибин Білого озера


Дніпровське зледеніння залишило на берегах озера морену: уламковий матеріал, що переносився льодовиком. Піщана гряда з великою кількістю кременю — його слід, як і піщано-гравійні вали (ози) висотою 5-12 м та довжиною від 0,5 до 1,5 км, що простягаються довкола озера вздовж лінії руху льодовика.

Озеро знаходиться на 156,5 м (уріз води) над рівнем моря. Воно має овальну форму, трохи витягнуте із заходу на схід (довжина — 2,65 км, ширина — 2,10 км). Дно озера пологе, піщане. Живиться підземними водами, частково поверхневими від танення снігу та дощів. З дна б'ють холодні та теплі джерела, а на глибині 8 м температура постійна: +8 °C. Тому і в морози поверхня не повністю замерзає, товщина криги — 25-50 см, рідше 80 см. Середня глибина озера 10 м. До глибини 2-2,5 м вода прозора.Флора і фауна району Білого озера

В районі Білого озера є рідкісні й цікаві рослини. Це лікоподієла заплавна, цмин пісковий, росичка круглолиста; осоки (тонкокорневищна, багнова, дводомна). Біля могутніх ялин знайшла собі місце, корячка болотна — поліська орхідея з дуже красивою квіткою. Із сосною подружилась зелена кучерява коничка. У воді озера біля берега знайдено рідкісну рослину — молодильник озерний, який раніше був більш відомий у Воронківському озері.

З тварин зустрічаються вовк, лисиця, вужі, ящірки. На берегах озера гніздяться дикі качки, гуси, живуть бобри та ондатри. Ще в 60-х роках зробленим із лози кошем можна було зачерпнути з озера багато риби та раків. Цікавою в озері є риба вугор річковий європейський, тіло його змієвидне, довжиною 1,5 м, вагою до 8 кг. В озері серед риб водяться окуні, щуки, линки, йоржі, карасі, плітки.

Біле озеро — особливе. Тут унікальне поєднання болотних, озерних і лісових природних комплексів Західного Полісся. Безпосередньо до озера підходять лісові й болотні масиви, що разом утворює єдиний гідрологічний комплекс. Вода за складом гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва (типова для озер лісової зони). Вода містить фосфор, сірководень і до 6,37 мг/л гліцерину. Тому вода здається шовковистою на дотик. Біле озеро — єдине в Україні з підвищеним вмістом гліцерину у воді, через що має надзвичайні цілющі властивості.За Польщі до Білого озера було прокладено вузькоколійку, по якій воду з озера цистернами вивозили у Варшаву спеціально для лікування пані Пілсудської — дружини глави польської держави.

Партизани та вояки УПА, що воювали в цих болотах, також згадували про цілющу воду Білого озера. Нею заживлювали рани, виходжували підстрілених коней.

На озері розташований Рекреаційно Оздоровчий Ккомплекс "Біле Озеро". Щороку в кінці липня на його території проходить пісенний фестиваль для молоді.

В озері щорічно відмічається зниження рівня води, в тому числі й внаслідок інтенсивного рекреаційного використання.

Біле озеро знаходиться у складі Білоозерського заказника.

uk.wikipedia.org

Всього коментарів: 15
1
Алехандро | 20.03.2011 | 02:25
+ (0) -
Ага, озеро і справді чудове! Серце рветься коли бачиш як підприємець Саворон Віра там господарює на 40 Га у літку в районі "Вітерець". З такими темпами не тощо про цілющість забудемо, а взагалі на смітник приїздитимо відпочивати. Влада повинна заборонити віддавати землі заповіднику підприємцям, та ще таким "мудрим". Ех, куди дивиться прокуратура та елослужби.
9
Тарас | 11.04.2014 | 15:00
+ (0) -
blahblah
Перепрошую, давайте внесемо достовірні факти в наше з вами "бла, бла, бла".

Підприємець, ким би він там не був, господарює не на території заповідника, а на ділянці, що раніше належала місцевому піонерському осередку, там навіть де-не-де зосталися старі цементні доріжки піонерського табору.

При Незалежності ця земля була передана у місцеве господарство села Більська Воля. От до місцевої влади і виникає питання - чому вона разом з орендаторами не займається вихованням відпочиваючих?, а саме: не облаштовує територію туалетами, смітниками, переодягальнями, душом, табличками, огорожою, дорогами та іншими благами в достатній кількості та якісно. Бо все ж таки із року в рік зявляються нові блага та в більшій кількості.

А забороняти - це ми вміємо!, на це ми гаразд завжди!, скрізь! і усюди!, за часи комуністів так назаборонялися, що потім усю систему довелося міняти.
Питання треба вирішувати, а не втікати від них шляхом заборон та "запретов"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2
jrko | 20.03.2011 | 14:44
+ (0) -
туалети майже відсутні.
Тарас | 11.04.2014 | 15:11
+ (0) -
no Знайшов чим здивувать!
З туалетами у нас проблеми по всій державі, навіть у столиці. Якби не Макдональси з іхніми безкоштовними WC, то узагалі було б туго.  shy haha
3
Алехандро | 20.03.2011 | 19:56
+ (0) -
Зате, присутні пусті пляшки, окурки, засоби гігієни, пластмасовий посуд та багато, багато іншого сміття, що є наслідком торгівлі і надання в оренду земель Білого озера "талановитим" підприємцям, як Саворон Віра Федорівна!!! wacko
Тарас | 11.04.2014 | 15:35
+ (0) -
fool
СМІТЯТЬ І СРУТЬ ЛЮДИ, А НЕ ПІДПРИЄМЦІ !!!!!!!!!!

Ну добре, давай не будемо надавати землі в оренду і торгувати продуктами на озері Білому!, а яка з того користь?! Підприємці будуть торгувати біля дороги або при вїзді на Біле озеро (це ти ніяк не заборониш), люди будуть везти продукти з собою (потенційне сміття), а викидати будуть там де і раніше. А який вихід?! Заборонити відвідування озера??? Дак місцеві багатії і їх родичі тобі за це "дякую" скажуть, бо набудують елітних котеджів навколо озера для своїх діточок та для елітних відпочивальників. А нашим дітям, що? Знову зась? Як це вже було до 2001р. за часи Кучми. 

Тому вихід тільки один - виховання відпочивальників!!!

Чи ти може теж зацікавлена особа у тихому дерибані земель біля Білого озера?! angry
Тарас | 11.04.2014 | 15:53
+ (0) -
Ще раз повторюся, що 
ПОКИ БУДЕ ВИРУВАТИ ЖИТТЯ НАВКОЛО ОЗЕРА, ТО ДОПОКИ МИ І ЗМОЖЕМО ВІЛЬНО ВІДПОЧИВАТИ НА НЬОМУ!
4
reks | 21.03.2011 | 09:20
+ (1) -
----Алехандро----бачиш цей банер "БУХГАЛТЕР" - то ця людина, Роман, кажись, звати, того літа ВІДСУДИВ у фонд держави повністю весь ВЕТЕРОК. Саворон Віра Федорівна дуже багато потратилась на суді, це все стало причиною бардака навколо озера. Нового господаря нема, а старий намагався поскоріше відмити свої гроші. Я володіючи цією інфою НІРАЗУ, повторюю НІРАЗУ не заплатив за проїзд.
А для торгівлі там потрібно було взяти дозвіл у сел.раді Більської волі.І ніяких проблем.Історія ця цікава і дуже цікава, але подробиці я не можу викласти. smile
5
Алехандро | 21.03.2011 | 14:44
+ (0) -
Я все про це знаю бо сама частково була замішана в тій ситуації. reks , Ви вірно про суд кажете, але причина і мета позову була не така, як Ви виклали. Більська давала дозвіл на розміщення торгівельних точок бо оплата за такий дозвіл це поповнення селищного бюджету в якому навіть на опалення сільської ради коштів не було. Металеві кіоски підприємців було вивезено за межі території, а Саворони - залишили. Історія і справді дуже заплутана і цікава. Савороні право здійснювати діяльність не відібрали і на цей сезон вона буде і далі розводити бардак на землях чудового заповідника.
Тарас | 11.04.2014 | 15:42
+ (0) -
yes Я згодний з тобою, щодо металевих кіосків і тяжких конструкцій - їх там не повинно бути, а тільки легкі торгівельні намети, а не 20х20 і в висоту 20 та ще й з великою рекламою на пиво.
6
reks | 21.03.2011 | 16:02
+ (1) -
Просьба адміна ,якщо є джерела, написати статтю про цю історію,буде усім цікава,як пані Саворона вибила угрозою у місцевих депутатів оренду навколо озера на 90 років з правом вспадок.Як на її захист посадовці приїздили.
Тарас | 11.04.2014 | 15:47
+ (0) -
Так, це було б дуже цікаво.
7
reks | 21.03.2011 | 16:12
+ (1) -
Р.С, стоп я вибачаюсь перед Савороноу фамілію --Алехандро --- перепутав і я згадав Шелевицька Віра Федорівна це її заслуга по мусору навколо озера.
8
Алехандро | 22.03.2011 | 23:09
+ (1) -
Так, Шелевицька, а Саворон це її попереднє прізвище. Сорі. У літку газета "Вісті" друкувала статтю про те свавілля на Білому, але хай би люди ще почитали.
Тарас | 11.04.2014 | 15:07
+ (0) -
А ти, будь-ласка, дай посилання на статтю газетки, а ми ще раз почитаємо, може ми чого не второпали. book
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1098
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9240

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів