34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Місто // Боротьба за справедливість чи передвиборчий піар?

Боротьба за справедливість чи передвиборчий піар?

11.09.2015

11

2251

Під час 58 позачергової сесії Кузнецовської міської ради, котра пройшла 4 вересня 2015 року, присутні у залі члени громадської організації "Ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни" звинуватили кузнецовських підприємців та волонтерів у відсутності бажання допомагати своїм землякам, котрі перебувають у АТО.

 

 

"Ми збирали допомогу по селах, бо у Кузнецовську нам ніхто допомагати не хотів. А тепер всі піаряться на нас, фото порозвішували по місту. Добре ми знаємо, хто їздив, а хто ні. З Кузнецовська ми там волонтерів може раз бачили", - пролунало з боку членів ГО "Ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни".

 

Деталі у відео:

 

 

 

Натомість через декілька днів у місцевій пресі вийшло одразу дві статті, у котрих членів ГО "Ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни" називали "новоспеченими політиками", "деякими вояками у "хакі"" та звинувачували у тому, що під час сесії "атошники" нецензурно лаялись, поводились агресивно, до того ж абсолютно безпідставно "звинувачували депутатів в непрозорості щодо розподілу землі і благодійних грошових внесків".

 

 

Стаття Вероніки Пилипчук, журналіста газети Вараш

("Вітрина міста" від 10 вересня 2015 року):

 

Чи справедливо боремось за справедливість?

 

Кілька днів тому, зайшовши у справах в міську раду, була шокована побаченим там і почутим. Чоловіки у військовій формі щось бурхливо обговорювали, поводились агресивно, лаялись. У даний час я перебуваю в декретній відпустці, але журналістика в мені перемогла, тому й вирішила дізнатися: у чому справа?

 

Як виявилося, усі ці вояки у «хакі» прийшли на сесію Кузнецовської міської ради для того, щоб, цитую, боротися за справедливість. Я також виступаю за справедливість, тому й пишу цю статтю, звертаюсь до громадськості із закликом розібратись у ситуації, не піддаватись на провокації псевдо активістів. Хай навіть серед них є ті, хто пройшов АТО.

 

Усі ми дуже поважаємо хлопців, які залишають свої сім’ї і йдуть на передову, щоб захищати нас та наших дітей. Та навіть виявлена ними відвага і мужність не дають їм жодного морального права поводитись недостойно в громаді, відправляти на три матюкливі букви священика-депутата. Можливо, це грубо звучить і в це важко повірити, але один із вояків вчинив саме так під час сесійного засідання…

 

Повернуся у сесійну залу. Робота депутатів розпочалася ніби тихо, однак, за якийсь час перетворилась на справжній цирк. Незрозумілі викрики та образи з боку так званих активістів роздратували як депутатськй корпус, так і звичайних громадян, які були присутні в залі. Єдиний, хто зберігав «імператорський» спокій - це в.о. міського голови Ігор Куц, але й він у найнапруженіший момент змушений був оголосити перерву у роботі сесії, запросив колег до себе в кабінет. Не знаю, що саме там відбувалося, оскільки не була присутньою, але до роботи депутати повернулись значно врівноваженішими.

 

Під час перерви я мала змогу спостерігати за тими депутатами, які з якихось причин проігнорували запрошення головуючого. Один із них тільки те й робив, що «бігав» від одного вояка до другого, розповідав якісь «байки Крилова». Розумію, що для таких людей як пан Нестерчук та його друзі, швидше за все, уже розпочалися передвиборчі перегони. Але ж не усі такі дурні у Кузнецовську, щоб вірити байкам…

 

Після перерви спроби дестабілізувати ситуацію продовжувались, причому з боку одних і тих самих людей. Однак, завдяки злагодженим діям головуючого Ігоря Куца та більшості депутатів, кожне із запитань порядку денного обговорювалось додатково, а тоді почергово ставилось на голосування. Якщо виникали розбіжності у розумінні, то такі питання відразу відправляли на доопрацювання. В результаті сесія таки завершилась, зірвати її провокаціями не вдалось, важливі питання життя міста було вирішено, зокрема – фінансування лікарні, КМКП, програми допомоги учасникам АТО (виділено ділянки під гаражі), процедури гемодіалізу і т.д.

 

Хочу через пресу звернутися до наших воїнів, яких я бачила в цей день у сесійній залі. Скажіть мені, жительці міста, мамі двох дітей, на яких підставах ви брутально звинувачуєте людей, котрі в цей важкий для України час допомагають фронту хто як може і хто чим може? Можливо, наша, кузнецовська допомога не була доставлена персонально вам, можливо, її отримали хлопці з Дніпропетровська чи з Чернігова, але ж ми усі українці, Україна у нас одна, тому й допомагаємо всім однаково щиро. Скажіть, як може мер чи депутати відповідати за використання коштів, відрахованих із заробітної плати кузнецовців? Усім адекватним людям відомо: ці кошти надходять не на рахунки міської ради, а на спецрахунки міністерства оборони, волонтерських організацій ( у нашому місті це, зокрема, спілка афганців під керуванням П. Ширка), Рівненського госпіталю тощо. Якщо б ви хоча б поцікавились, то отримали б правдиву інформацію, а не пішли на повідку у тих, хто вас «накрутив» і «натравив» на депутатів та персонально на в.о. міського голови.

 

Я ще більше скажу: не з тими людьми ви, шановні вояки АТО, боретесь за справедливість. Перш за все маю на увазі вельмишановного пана Нестерчука. Вибори на носі, хто як може, так і воює за майбутню владу. Прикро, що у цій боротьбі задіяли та використали наших найкращих земляків – захисників Батьківщини.

 

Скажіть, хіба може людина, яка з’являється на сесії лише інколи, і то для того, щоб влаштувати «цирк», щось толком розуміти в управлінні містом чи державою? Невже громада забула, як він ходив по ринку та «збивав» гроші із підприємців, не маючи на те права? А людина, яка на той час сиділа у кріслі мера, покривала його (через це та людина і втратила владу, бо не дружила із справедливістю). Хоч на вулиці давно не 90-ті роки, пройдисвіти хочуть дурити нас далі, певно, для них це велике задоволення. Чи вигода. А де честь, де совість?

 

P.S. Уявіть ситуацію: хтось із вас є мером міста. До вас звертається мама дитини-інваліда за допомогою. Суть допомоги полягає в тому, що у садочку, який відвідує шестеро таких діток, потрібно поміняти столики, за якими малята обідають, бо старі меблі уже розвалюються. Ціна питання - 400 гривень. Як ви діятимите? А от пан Анощенко, будучи мером, навіть пальцем не ворухнув…

 

 

Стаття Світлани Федонюк, екс-директорки Прес-центру

("Вітрина міста" від 10 вересня 2015 року):

 

Вояк АТО Олег Абрамович: «Не треба «воювати» вдома»

 

У вихідні телефонує Олег Абрамович, працівник виконкому міської ради, який з початку червня служить в зоні бойових дій, на Луганщині. Олег просить викласти у пресі його думки з приводу подій, що мали місце 4 вересня, на останній сесії Кузнецовської міськради, коли деякі вояки АТО безпідставно звинуватили депутатів в непрозорості щодо розподілу землі і благодійних грошових внесків. Пояснюю, що якраз у цей день закінчився термін дії мого контракту як директора прес-центру. «Зате термін дії дружби ніколи не закінчується, еге ж?», - відказує мій співрозмовник. Ну що тут вдієш? Довелось взяти інтерв’ю телефоном, просто з передової.

 

-​ Олеже, що змусило тебе просити слова?

 

-​ Щойно закінчилась навчальна тривога, є півгодини вільного часу і безлімітний зв'язок, тому маю намір за допомогою журналістів достукатись до свідомості кузнецовців. Як житель міста і вояк АТО, хочу висловити свою думку щодо дій деяких моїх побратимів на сесії міськради, 4 вересня. Хлопці прийшли на засідання і мали претензії до депутатського корпусу, мовляв, де поділись благодійні внески, як саме проходить розподіл земельних ділянок під гаражі. Про цей інцидент я дізнався від рідних та друзів, телефоном. Я, м’яко кажучи, здивований учинком вояків, ніколи б не подумав, що таке може статись. Адже кожному у Кузнецовську відомо про те, як багато роблять волонтери, влада і громада для армії, заради перемоги над загарбником. Мені здається, що хтось з корисливих людей, можливо – політиків, неправдиво інформував моїх побратимів. Хлопці явно погарячкували…

 

-​ Що ж тепер робити? Як владнати ситуацію?

 

-​ Найкраще було б у неї не потрапляти… Вихід один: треба сісти за стіл перемовин, почути один одного без емоцій та провокацій, потиснути руку. Тобто, треба вчинити як справжні чоловіки. Люди, які ризикували життям, захищаючи Україну, не повинні опускатись на рівень пліток, навіть, політичних, не повинні перетворюватись на біологічну зброю напередодні виборів. Тим більше, коли йдеться про святу справу – благодійництво. Упевнений, де-де, а в Кузнецовську гроші, зібрані воякам АТО, використовують за призначенням.

 

-​ Наприклад?..

 

-​ От, наприклад, мені особисто форму купили ветерани-афганці на чолі з Петром Ширком. Колеги з виконкому придбали берці, тактичні рукавиці, окуляри, налокітники, зібравши гроші на благодійному ярмарку. Був у нашому секторі АТО і волонтер Степан Жданюк з командою, привозив мильно-брийні засоби, дав мені бінокль та наплічник. Народний хор «Передзвін» надав мені кошти на військові витрати, як і чоловічий колектив виконкому. Тут, на Луганщині, спілкуюся з мобілізованими з різних областей України, тому й можу оцінити рівень допомоги армії чи не у кожному регіоні. Наше місто – одне з найпрогресивніших у цьому питанні. Заслуга тут як громади, так і депутатів на чолі з виконувачем обов’язків міського голови Ігорем Куцом. Адже, поки ми воюємо, наші рідні через Центр надання адміністративних послуг можуть оформити документи, отримати дорожню карту учасника АТО, кошти на рахунок. Це 5000 гривень одноразової допомоги і 250 – щомісячної.

 

-​ Що побажаєш кузнецовцям у День міста?

 

-​ Мудрості, виваженості, єдності. У єдності громади, нації наша основна міць, то ж не перетворюймось на лебедя, рака і щуку, що тягнуть комунальний і державний віз у різні боки. Не вірте корисливим політикам, брехливій інформації. Не йдіть за тими, хто «косить» від служби у війську за допомогою міфічних хвороб. Це стосується і деяких депутатів, котрі на період чергової хвилі мобілізації то оселедцями труяться, то медогляд затягують, то ще щось вигадують. А потім на сесії, здорові-здоровісінькі, замість ворога морально нищать своїх колег, своїми вчинками вводять в оману громаду.

 

-​ Когось бачиш на фронті із земляків?

 

-​ Постійно на телефонному зв’язку із Сергієм Кривошеєвим, працівником РАЕС, він служить на Донеччині. Вчора ми обговорювали події на сесії міськради. Сергій поділяє мою точку зору, одночасно дякує працівникам атомної станції за постійну і дієву увагу. Тут, на війні, нам допомагає уся Україна. Ми не маємо права ділити волонтерську допомогу на привезену з дому чи з іншого краю. Ми раді усім, хто допомагає нам вижити у цьому пеклі. Вижити заради перемоги. От тільки вдома, друзі, воювати не треба!

 

-​ Сподіваюсь, Олеже, завдяки цьому інтерв’ю тебе дійсно почують у Кузнецовську.

 Повертайся з миром! 

 

 

Ситуацію коментує Степан Жданюк, волонтер Фонду допомоги військовим:

 

"Чесно кажучи, мені дивно було чути такі звинувачення на адресу кузнецовських волонтерів загалом і на мою, зокрема. Адже про всі свої поїздки ми регулярно звітуємо перед мешканцями міста, по можливості розповідаємо детально про кожні відвідини нами земляків, які зараз захищають країну у зоні АТО. Неодноразово були ми й у батальйонах, де тоді воювали Володимир Назарчук і Борис Бірук, члени громадської організації "Ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни". Організації, від імені якої зовсім нещодавно, 24 серпня 2015 року, кузнецовським волонтерам, зокрема, мені та Василю Хвальку, на майдані Незалежності Кузнецовська вручали подяки за волонтерську допомогу армії. А вже 4 вересня від цієї ж громадської організації ми почули звинувачення на адресу усіх волонтерів і підприємців Кузнецовська у бездіяльності і відсутності допомоги нашій армії. До слова, Василь Хвалько свою подяку повернув членам цієї ГО просто після сесії.

 

Причини такої нелогічної поведінки хлопців я не можу пояснити, хоча складається враження, що у декого вже розпочалися передвиборчі перегони. Але не буду їх засуджувати. Хто б що не говорив, та насправді я знаю, що кузнецовці завжди в міру своїх можливостей чим могли, тим допомагали нашій армії. А кузнецовські волонтери як возили, так і будуть возити допомогу нашим хлопцям у АТО."

 

 

Ситуацію коментує Борис Бірук, голова ГО "Ветеранська спілка учасників АТО та захисників Вітчизни":

 

"З приводу статтей, які вийшли в "Вітрині"... Я знаю, хто це все пише і навіщо. Мене брудом обливати не треба, я смерті не боявся, а їх і тим більше не боюсь. Хай подивляться на себе. Що вони мають і що я маю, живучи 25 років у гуртожитку.

 

З приводу сесії - я сказав правду. Те, що було... Я всіх не звинувачував, лише сказав, що бачив, хто допомагав, а хто ні. І коли я в АТО був, я знаю, хто до мене їздив. І коли ми потім машини допомоги грузили і відправляли в АТО, то теж бачили, які підприємці допомагали, а які ні. Допомагали переважно з сіл, з Кузнецовська мало. І коли я це говорив - я говорив за себе. На рахунок дерибану землі - то ми прийшли просто подивитись, як працюють депутати. Бо ж це образливо, коли бігаєш збираєш ту допомогу, просиш у підприємців, а тут в міській раді таке робиться."

Всього коментарів: 11
1
Жданюк | 12.09.2015 | 08:30
+ (0) -
Переглянув відео з виступами. В.Назарчук звинувачує в тому, що хтось робить собі піар на їхніх фото виставлених в магазинах міста. Повідомляю шановного В. Назарчука, що фото про які він говорить, розмістив один з засновників Вашої спілки Володимир Рожко ще в минулому році. А ще мене здивувало, що в першому ряду в військовій формі сидять люди, які до війни не мають жодного відношення.
3
karnayh | 12.09.2015 | 11:07
+ (0) -
Підтрумую Жданюка. А ще, при всій повазі до всіх учасниківАТО, декілька чоловік, наголошую - декілька з них, виступають лише інструментом
в чужій передвиборній грі. А ще навколо них, зокрема біля засновників Спілки,
 "труться" досить сумнівні суб'єкти, які з їх допомогою
намагаються вирішувати свої шкурні інтереси, далекі від волонтерства та
допомоги армії. П.Рожко та п.Бірук - такі "друзі" і
"помічники" тільки шкодять вашій Спілці і тій ідеї, яка закладена в
вашому прагненні до справедливості. Подумайте, адже люди не сліпі, не глухі, і
тим паче, не дурні, всі добре розуміють, що відбувається, а такими своїми
виступами, які супроводжуються хамством, безцеремонністю, відчуттям своєї
зверхнорсті над оточуючими, ви можете тільки негативно настроїти людей проти
себе, що може не дуже добре відгукнутись на інших вояках. Надіюсь, люди
розберуться, хто є хто.

P.S. Я ні в якому разі не прихильник місцевої влади, далекийвід якихось партій, спілок, і т.п., поважаю всіх бійців за їх ратний труд, по
можливості перераховую кошти  Феніксу, і вірю, що ми переможемо. Але
прикро, що нас роз'дають внутрішні чвари, і на темі війни хтось намагається
віришити свої інтереси. Події під ВР 31 серпня це вже показали
2
Роман | 12.09.2015 | 09:52
+ (0) -
той у формі перевдітий провокатор
4
сеня! | 14.09.2015 | 12:25
+ (0) -
,А яке відношення до учасників АТО має Сірожа Присяжнюк (Адесса),два брата Глущики
обидва працівники ВПРАЕС??????????????
5
zarik | 14.09.2015 | 15:58
+ (0) -
Реально Глущики в камуфляжі сидять..)) жесть..а що вони там роблять??Більш ніж впевнений якщо б будь-якому з двох прийшла б повістка - "морозились" би різними способами 100%
6
цейтнон | 14.09.2015 | 18:14
+ (0) -
Жданюк повір, я тебе задовбаю, допоки ти такий красавець публічно не прокоментуєш закинуті тобі звинувачення по магазину Явір, підняті  в одній із попередніх публікацій. Знай, ухилятися від відповіді це прояв слабкості, а ти косиш під мужнього. Давай, я чекаю.

14 цейтнот
| 11.09.2015 | 12:11
(0) Стьопка може тільки в магазинах на фото красуватися,який він класний
волонтер. Він же в мери преться. А відповісти на звинувачення
по магазину Явір  СЛАБО
7
karnayh | 14.09.2015 | 20:55
+ (1) -
І навіщо тут ці особисті "розборки"? Стаття зовсім про інше. Якщо, Цейтнот, так хочеться справедливості, то визивай Жданюка на публічну дуель, а не влаштовуй тут с...ч
8
Жданюк | 14.09.2015 | 21:54
+ (0) -
Я не знаю хто такий "цейтнот" щоб відповідати. Але якщо"цейтноте" маєш бажання я тобі покажу всі документи за умови, що ти прокоментуєш на сайт іїх зміст. телефонуй 0673622588.
9
цейтнон | 14.09.2015 | 22:40
+ (0) -
Не важливо хто я, важливо що я напишу. Це буде по суті та справедливо. Зрештою яка різниця знаєш ти мене чи ні. Ти вказав призвище бо піаришся, мені піар не потрібен. Ти мені документи покажеш дозволивши розмістити. Не сміши. Пів міста їх має, або знає де знайти. Мене цікавить твоє пояснення. Як ти публічно будеш викручуватися та доводити що магазин придбав законно, по обгрунтованій ціні. В випадку ігнорування з відповіддю означає одне, в тебе жодних аргументів у свій захист, а для читачів ти банальний злодій, ось і все.
Жданюк | 15.09.2015 | 08:05
+ (0) -
Цейтноту. На відміну від тебе я своє прізвище вказую завжди, бо відповідаю за свої слова. Навіть тоді коли ходив під статтею (від 8 років) перебуваючи в Самообороні Майдану) А стосовно придбання магазину "Явір" то скажу,  що  на час придбання  магазин не відносився до комунальної власності і міська рада до його продажу моїй дружині  наприкінці 2006 року не має жодного відношення. Це перевірено всіма можливими комісіями багато разів. Він був придбаний в час коли я не займав жодної посади бо був звільнений командою Ющенка яку  допомагав привести до влади. Тому заспокойся і шукай інший компромат.
Nfr | 22.09.2015 | 09:48
+ (0) -
Бросил машину на проезжей части и пошёл покупать себе гамбургер. Почему?

— А где мне её ставить? Иди в администрацию, скажи им, чтоб делали парковочные места!

Допил воду, бросил пластиковую бутылку на тротуар. Почему?

— А куда её девать? Пусть это долбаное правительство больше урн поставит!

Вывел выгуливать собаку без поводка на детскую площадку. Почему?

— Так там же всё равно сейчас детей нет, а говно должно ЖКХ убрать, за что я деньги плачу?

Притащил из офиса домой новую пачку бумаги. Зачем?

— Ты лучше у этих идиотов чиновников спроси, зачем они страну разворовали!

Тот же самый персонаж прилетает, скажем, в Дубай. Мусорит, пытается стащить из отеля полотенце, хамит, ни на секунду не задумывается о том, что своими действиями может кому-то причинять неудобства. Почему же это происходит? Неужто и здесь во всем виноват Чубайс? Да нет, дружище, не во всём. Ты являешься чмом не потому, что чиновники наши такие плохие, не потому, что Ленин империю развалил и парковки с урнами не сделал. Ты чмо, потому что ты чмо. А гадить людям ты перестаёшь, только когда штрафом или другими возможными для тебя неприятностями запахнет. Будь честен хотя бы перед собой.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1096
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів