34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Міська рада 6 // Чи буде міська влада відкритою до громади?

Чи буде міська влада відкритою до громади?

11.08.2015

0

1338

На чергову сесію Кузнецовської міської ради, що відбудеться 14 серпня ц.р. буде винесено питання затвердження «Статуту територіальної громади міста Кузнецовськ».

 

Статут міста – Конституція міста, фундаментальний документ, що регламентує та врегульовує права та обов’язки громади, участь громадськості у прийнятті важливих рішень для міста, відповідні механізми залучення мешканців до життєдіяльності міста, визначає порядок звітування перед громадою депутатів міської ради та міського голови, тому цей документ є дуже важливим саме для громадськості, мешканців нашого міста.

 

Члени Кузнецовської громадської організації «Всі разом!» та Кузнецовської міської організації політичної партії «СИЛА ЛЮДЕЙ», проаналізувавши запропонований міської владою проект Статуту, направили колективне звернення зі своїми пропозиціями та зауваженнями стосовно деяких статей Статуту.

 

Зокрема, в Кузнецовській міській раді склалась негативна практика ігнорування депутатським корпусом та міським головою вимог законів України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування України» в частині періодичних звітів про свою роботу перед громадою. Тому нами було запропоновано включити в Статут міста конкретний порядок щорічного звітування міського голови та депутатів міської ради перед громадою. Порядок звіту депутатів Кузнецовської міської ради (подана пропозиція):

 

Депутати міської ради періодично, але не рідше одного разу на рік, звітують про свою роботу перед територіальною громадою. Звітування депутатів міської ради відбуваються до 31 березня року наступного за звітним.

 

Депутати міської ради не пізніше як за 7 днів до дня звітування повідомляють про час і місце проведення звіту через розміщення відповідної інформації на офіційному веб-сайті міської ради та в інших засобах масової інформації. Не пізніше як за 7 днів до дня звітування, звіти оприлюднюються на офіційному веб-сайті міської ради.

 

Звіт депутатів міської ради повинен містити наступні відомості:

 

- про їх діяльність у міській раді та в її органах;

- про присутність на пленарних засіданнях і засіданнях постійних комісій;

- про прийняті міською радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про їхню участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень міської ради;

- про роботу депутата з виборцями тощо.

 

Звіти депутатів відбуваються у приміщенні міської ради, або в інших приміщеннях згідно попередньо затвердженого графіку.

 

Порядок звіту Кузнецовського міського голови перед громадою (подана пропозиція):

 

Міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами, яка відбувається у приміщенні міської ради, або іншому, придатному для зустрічі, приміщенні.

 

Звітування міського голови відбувається до 31 березня року наступного за звітним. Звіт міського голови перед територіальною громадою повинен містити інформацію про його діяльність як міського голови та відомостей про виконання передвиборчої програми.

 

Порядок звіту міського голови перед територіальною громадою включає:

 

- оприлюднення звіту на офіційному веб-сайті міської ради не пізніше ніж за 7 днів до дня звітування;

- оприлюднення повідомлення про час та місце звіту на сайті міської ради та в інших засобах масової інформації не пізніше ніж за 7 днів до дня звітування;

- відкриту публічну зустріч з учасниками територіальної громади у приміщенні міської ради, або іншому, придатному для зустрічі, приміщенні.

 

Члени територіальної громади мають право задавати питання міському голові, на які міський голова зобов’язаний надати відповіді.

 

Крім того, запропоновано зменшити кількість членів громади міста або його частини, необхідної для ініціювання громадських слухань. Запропонована в проекті «Статуту» необхідна кількість підписів (250 та 50), зважаючи на структуру міста та кількість населення, на нашу думку, є завищеною.

 

Наприклад, розгляд петиції міською владою передбачає збір лише 100 підписів, які збираються в електронному вигляді. До того ж, структура міста така, що в зв’язку з незначною кількістю жителів, які проживають на окремих вулицях або в п’ятиповерхових будинках з малою кількістю під’їздів, збір 50 підписів буде просто неможливим, а тому позбавить частину територіальної громади можливості ініціювання громадських слухань в окремій частині міста чи окремому будинку.

 

Наприклад, для порівняння, в Івано-Франківську з населенням бл. 228 тис. чол (в 5,5 разів більше за м.Кузнецовськ), необхідно не менше 75 членів територіальної громади для ініціювання міських громадських слухань та лише 7 членів – для територіальних.

 

Очікуємо крок назустріч громаді від міської влади.

 

vsirazom.com.ua

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 953
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9087

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів