34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Чи хвилюють когось проблеми батьків кузнецовських дітей-інвалідів?

Чи хвилюють когось проблеми батьків кузнецовських дітей-інвалідів?

18.05.2012

0

3128

Про дітей-інвалідів зазвичай говорять: діти з обмеженими можливостями. А тим часом, це просто діти, які більше, ніж будь-які інші діти, мають потребу в спілкуванні, увазі, турботі. Але інвалідність ізолювала їх від суспільства, унеможлививши повноцінний фізичний, психічний і особистісний розвиток та забезпечивши вкрай вузьке коло друзів, з якими спілкуються такі діти, у той час як поруч існує великий світ - незнайомий і малодоступний для них.

Нещодавно в Кузнецовській міській раді пройшла прес-конференція на тему «Співпраця громадських організацій та органів державної влади – запорука ефективності у вирішенні проблем інвалідів». В залі, окрім організатора прес-конференції, Зої Андріївни Матвієнко та представників місцевих ЗМІ, були присутні декілька працівників управлінь та відділів виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, члени асоціації захисту прав інвалідів з дитинства «Надія», міський голова Сергій Іванович Анощенко та директор міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Світлана Леонідівна Пашко.


Зоя Матвієнко зачитала звернення Асоціації «Надія» до голови обласної державної адміністрації Василя Берташа, в якому члени Асоціації дякують за всі кроки, які робить влада у вирішенні проблем інвалідів та вважають за необхідне створення обласного базового, реабілітаційно-методичного та консультативного центру, який здійснюватиме медично-консультаційне забезпечення установ, що надаватимуть соціальні послуги на місцях.

Також голова асоціації захисту прав інвалідів з дитинства "Надія” Зоя Матвієнко в черговий раз зачепила проблемну ситуацію, яка склалася навколо передачі Рівненського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів на баланс міста Кузнецовськ: 

"Соціально-реабілітаційний центр у Кузнецовську вирішили будувати ще у 1988 році. Концепція закладу із самого початку була така, що дитину з особливими потребами не потрібно вилучати з сім’ї, а у центрі реабілітації вона могла б перебувати лише в денний час, проходити реабілітацію, навчатися. Заклад планувався не як дитяча установа, а як заклад для надання комплексу соціальних послуг інвалідам усіх вікових категорій та груп. Бо ж батьки прив’язані до дитини-інваліда, а якби було б таке відділення, то деякий час дитина мала б змогу перебувати у цьому закладі, а дорослі в цей час могли б зайнятись вирішенням власних проблем. 

В цивілізованих країнах, організовуючи допомогу інвалідам, особливо тим, кого ця проблема торкнулась з дитинства, працюючі з ними люди розуміють, що це проблема не лише дитини. 
Це проблема сім’ї і, в першу чергу, матері. Тому послуги цим сім’ям спрямовують на розв’язання кризових ситуацій, тимчасово вилучаючи хвору дитину до соціальної установи, даючи таким чином сім’ям можливість психологічного відпочинку.

Ми стільки років йшли до створення в Кузнецовську закладу для надання комплексу соціальних послуг інвалідам усіх вікових категорій та груп... А що ми маємо в результаті?"

Керівник гуртка "Умілі руки” підліткового клубу "Обрій” для дітей та молоді з особливими потребами при Кузнецовському центрі соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Тетяна Тарасюк, зауважила: "У нас розвинена рання реабілітація. А що робити далі? Моїй доньці Катерині вже більше 20 років. Вона навчалася в школі, має знання, а зараз сидить вдома, бо не має можливості себе реалізувати. На гуртку в клубі "Обрій" ми займаємося з дітьми-інвалідами, вони із величезним задоволенням опановують нові знання та навички, вчаться робити різні цікавинки своїми руками. Але, знову ж таки, цього вкрай мало, приміщення в нас дуже маленьке і ця молодь спілкується лише між собою, не маючи можливості розширити і так вкрай вузьке коло друзів." 
Роботи вихованців гуртка "Умілі руки” підліткового клубу "Обрій” для дітей та молоді з особливими потребами при Кузнецовському центрі соціальних служб сім’ї, дітей та молоді

Батьки дорослих дітей-інвалідів переконані, якби центр реабілітації, в якому їхні діти могли б перебувати в денний час, існував, то дітям і молоді з особливими потребами та їхнім батькам було б набагато легше. Вдень їхні діти могли б спілкуватися між собою, перебуваючи в центрі, а увечері повертатися додому. 


"Мене дитина постійно запитувала, коли ж уже відкриється цей заклад, а зараз вже й перестав питати - каже Любов Степанівна, мама 22-річного Миколи. — Усі наші діти з величезним нетерпінням чекали відкриття реабілітаційного центру, бо змогли б там не лише проходити реабілітацію, вони могли б, що для них найважливіше — спілкуватися. Однак зараз, через стільки років очікування, наші надії на те, що реабілітаційний центр таки відчинить свої двері для наших дітей, зменшуються з кожним днем..."Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів