34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Місто // ЧИ потрібна міській раді відкритість у роботі ?

ЧИ потрібна міській раді відкритість у роботі ?

08.09.2015

0

1272

Усі ми звикли до того, що рішення приймаються на сесіях міської ради. Воно так і є. Але до того, як проект рішення буде розглянутий на сесії, він підлягає обговоренню у профільній депутатській комісії, яка дає висновки і рекомендації щодо підтримки або відхилення даного проекту рішення.

 

Відповідно до підпункту 2 статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради зобов’язаний брати участь у роботі постійної депутатської комісії, до складу якої він був обраний.

 

Більш детально права та обов’язки постійних комісій міських рад передбачено статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, а вони досить вагомі:

 

- розгляд кандидатур осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою (заступники міського голови, секретар ради, керівники комунальних підприємств);

 

- розгляд проектів програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звітів про виконання програм і бюджету;

 

- розробка проектів рішень ради та висновків з цих питань, виступи на сесіях ради з доповідями і співдоповідями;

 

- право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи;

 

- рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані.

 

Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк. Наше місто приєдналось до інтернет-проекту «Відкрите місто». Дуже шкода, що немає проекту «Відкрита та прозора рада», до якого нам також обов’язково було б приєднатись.

 

Адже саме такою має бути у своїй діяльності – відкритою та прозорою, як, власне, сама міська рада, так і постійна депутатська комісія, яка цією радою утворена. Щодо міської ради, то із запровадженням онлайн-трансляції пленарних засідань у режимі реального часу – це крок уперед до відкритості у її роботі, про що мною було викладено у статті «Про партії, громаду та трансляцію засідань міської ради» за посиланням - http://34400.net/news/pro_partiji_gromadu_ta_transljaciji_zasidan_miskoji_radi/2015-08-18-3105

 

Які ж ознаки відкритої та прозорої депутатської комісії?

 

1. Справедливо сформована (без порушення права депутата вільно обирати постійну комісію).

 

2. Своєчасні та розумні строки звітування комісії перед радою, оприлюднення звітів.

 

3. Дотримання графіку та своєчасне сповіщення ЗМІ, всіх мешканців громади про час засідання комісії та надання порядку денного, проектів та матеріалів.

 

4. Своєчасне та повноцінне повідомлення мешканців громади про засідання комісії та порядок денний на сайті ради та ЗМІ.

 

5. Вільна присутність усіх бажаючих на засіданні комісії (окрім випадків прямо встановлених законом).

 

6. Реалізація права членів комісії на участь в обговоренні та прийнятті рішень, в т.ч. право на подання документів, право на виступ протягом розумного часу, участь в голосуванні.

 

7. Вільна реалізація права депутатів, що не є членами комісії свого права дорадчого голосу, в т.ч. права брати участь в голосуванні та право голосувати із правом дорадчого голосу.

 

8. Можливість надання пропозицій мешканцями громади та їх участі в обговоренні питань, які розглядає постійна комісія.

 

9. Ведення протоколу та звукозапису (відеозапису) засідання, а також збереження та оприлюднення на сайті цих матеріалів та записів.

 

10. Безперешкодний доступ засобів масової інформації на засідання постійних комісій із правом відео- або звукозапису.

 

11. Повноцінне оприлюднення протоколів засідань, висновків, рекомендацій та рішень комісії на офіційному веб-сайті міської ради. Ще у далекому грудні 2011р., на початку депутатської каденції, мною був поданий проект рішення Кузнецовської міської ради «Про забезпечення відкритості та прозорості у роботі Кузнецовської міської ради та утворених нею органів».

 

Даним проектом рішення, зокрема, передбачалось наступне:

 

- інформування головами постійних комісій акредитованих міською радою засобів масової інформації та Інтернет-видань про дату та час засідання комісії;

 

- право ЗМІ проводити відео- та фотозйомку на засіданнях постійних комісій міської ради та при попередньому розгляді порядку денного сесії міської ради («дня депутата»);

 

- інформування секретарем ради представників акредитованих ЗМІ та Інтернет-видань про дату, час та місце проведення попереднього розгляду порядку денного сесії ради («дня депутата») за три робочі дня до дня проведення.

 

 

Слід зазначити, що даний проект рішення був підтриманий усіма представниками представлених в інформаційному просторі на той час ЗМІ. Свою підтримку цього проекту рішення вони висловили при моїй особистій зустрічі з ними, скріпивши її власним підписом.

 

Усіма місцевими ЗМІ даний проект рішення було підтримано, а от міською радою – ні.

 

 

Сподіваюсь, усім зрозуміла відповідь на заголовок статті.

 

 

Олег Андрощук, депутат міської ради

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 947
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9073

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів