34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Місто // Чи справді в.о.мера Кузнецовська керував містом через Facebook і що обіцяє новий мер

Чи справді в.о.мера Кузнецовська керував містом через Facebook і що обіцяє новий мер

16.11.2015

3

2201

Чи справді в.о.мера Кузнецовська керував містом через Facebook і що обіцяє новий мер.

 

Джерело: Портал «Четверта влада». http://4vlada.com.

 

Колаж 4vlada.com

 

«Четверта влада», через неуважність редактора, на початку жовтня 2015 року перепостила матеріал Світлани Фединчик для dou.ua «Кузнецовськ − українська ІТ-утопія. Мер керує містом через Facebook, а жителі керують мером», який, на нашу думку, був написаний з порушенням професійних стандартів. Просимо вибачення у своїх читачів за цю помилку. Ми підготували з цього приводу інший матеріал.

 

Щоб зрозуміти про що був матеріал, пропонуємо коротко почути харків’янку Світлану Фединчик, яка поділилася своїми враженнями (якщо це справді враження) від Кузнецовська:

 

«Уявіть собі українське провінційне містечко, зі своєю атомною електростанцією, в якому жителі об`єдналися з владою для реалізації реформ. Уявіть собі місто, де місцевий житель для чиновника – це клієнт, а не прохач. Де особисте відвідування держустанови зведено до мінімуму – будь-який житель може отримати частину державних послуг (виписати довідку або стати в чергу на квартиру), не встаючи з дивана». «Місто, в якому про будь-яку міську / соціальну проблему можна писати першим особам влади в Фейсбук або записатися на особистий прийом через чат / електронні пошти. Де жителі фотографують на смартфон ЖКГ-дефекти, і на протязі години заявка вже потрапляє до директора комунального підприємства, а ще через годину вона з електронною резолюцією надходить в чергу на обробку ЖЕКом.

 

Місто, в якому будь-який житель може взяти участь у засіданнях Міської ради віртуально в режимі реального часу і задати питання або винести пропозиції. Місто в якому загальні питання, які потребують капітальних витрат, виносяться у вигляді петицій на народне голосування». Далі авторка запитує: «Віриться насилу, правда?». Ми не надто повірили, оскільки попередньо маємо інформацію не про такого ідеального керівника, яким його описала харків’янка.

 

Слова авторки:

 

«Після перемоги Майдану в.о. мера, Ігор Куц, опинився в новому кабінеті зі старими проблемами і порядком пошарпаною скарбницею».

 

Уточнення:

 

В.о. мера і секретар Кузнецовської міськради зайняв кабінет ще до подій Євромайдану, скинувши діючого мера у непередбачений законом спосіб. І ще до подій встиг стати корупціонером. Апеляційний суд Рівненської області визнав в.о. міського голови Кузнецовська винним в корупційних діях через те, що чиновник сприяв виділенню приміщення для своєї матері.

 

У Європі, чиї цінності на словах підтримує в.о.мера Кузнецовська, після такого його політична кар’єра закінчилася б. Навіть в Україні законом передбачено звільнення посадової особи після корупційного правопорушення. Але звільнити його могли лише депутати міськради.

 

Депутати ж лишили корупціонера далі керувати.

 

Після Майдану Ігор Куц відзначився знову. І знову не по-європейськи – тиском на редакторку комунального ЗМІ.

 

Редакторка, яка опублікувала звернення депутатів, опозиційних до керівника міської ради – позбулася посади. Але перед тим керівник міста зателефонував їй з вказівками як їй слід було відмовитись від публікації.

 

Деталі цієї історії згадали журналісти проекту журналістських розслідувань Громадського телебачення «Слідство.Інфо» у розслідуванні: Чому українська влада витрачає мільярд на власні ЗМІ (ВІДЕО).

 

Після виходу телепрограми на Першому Національному в.о.мера відповів: Як в.о. мера Кузнецовська реагує на викриття його «наїзду» на комунального редактора.

 

Далі в статті харків’янки йде перелік нібито досягнень в.о.мера Ігоря Куця. Власне цей перелік схожий на звіт в.о.мера, який він перед виборами поширив на своїй Фейсбук-сторінці.

 

Ще в жовтні ми попросили громадських активістів проаналізувати першоджерело – звіт в.о.мера: наскільки заявлені успіхи дійсно відносяться до компетенції очільника міста.

 

– Мені це більше виглядає як агітаційна листівка, – каже член координаційної ради Громадянської мережі «Опора» Андрій Токарський. – Але все що там написано, було б не реально зробити без волі керівництва Тому тут дійсно є заслуга мера. Член координаційної ради Громадянської мережі «Опора» Андрій Токарський підтверджує, що заявлені здобутки було б не реально зробити без волі керівництва

 

Член координаційної ради Громадянської мережі «Опора» Андрій Токарський підтверджує, що заявлені здобутки було б не реально зробити без волі керівництва, фото 4vlada.com

 

Координатор з енергоефективності громадської організації «Екоклуб» Ілля Єременко, з наявної у нього інформації підтверджує, що заходи з енергоефективності, якими хвалиться в.о. мера Ігор Куц, в Кузнецовську дійсно впроваджуються.

 

– Вони зараз вибирають систему для моніторингу споживання енергоносіїв в будівлях бюджетної сфери, – додає Ілля. – Тобто в них в тестовому режимі працює система «Енергоплан».

 

На жаль, нам не вдалося знайти повністю неупереджених експертів безпосередньо у Кузнецовську, оскільки, за словами нашої колеги з цього міста Вікторії Гордієнко, практично всі місцеві громадські активісти намагалися стати депутатами від тієї чи іншої політсили.

 

Тож ще у жовтні ми поспілкувалися про заявлені успіхи команди в.о.мера з його опонентом Сергієм Анощенком, якого протиправно позбавили посади мера, але навіть з рішенням суду він так і не зміг поновитися на посаді. Сергій Анощенко підтверджує, що заявлені здобутки існують, але багато з них –на початковій стадії реалізації

 

Сергій Анощенко підтверджує, що заявлені здобутки існують, але багато з них –на початковій стадії реалізації, фото 4vlada.com

 

– Технічно там дійсно це зроблено, але воно переважно ще не працює, – каже Сергій Анощенко. – Це розхвалили курку, яка ще не знесла яйце. Ну от, скажімо, муніципальна варта дійсно створена. Але місто там виділило доволі непогані кошти. Спочатку 100 тисяч гривень, потім ще, здається, виділяли. Муніципальна варта ходила, вже другий рік як вона існує. Але зараз, коли вийшов Правий сектор на патрулювання, за місяць вони закрили гральний бізнес. Муніципальна варта зробити цього сама не могла. Спільно з Правим сектором закрили.

 

– Щодо ОСББ. Наскільки мені відомо, за останні кілька років жодного ОСББ у нас не створено. Так що це вже брехня.

 

– Щодо ІТ-технологій і народних петицій. Так, дійсно був підрядник, який це зробив. Але немає жодної реклами про цю можливість. Я, при тому що багато цікавлюся міськими новинами, на сайті міської ради довго не міг цього знайти. Ледве-ледве вкінці знайшов ті народні петиції. Як люди можуть голосувати за них, якщо вони не знають, що існує таке.

 

 

Ми спробували перевірити це. Наразі в розділ «народних петицій» можна перейти за два кліки, зайшовши спершу знизу головної сторінки на новину про це.

 

 

Але ніди правди діти – назвати популярним цей інструмент, судічи з кількості підписантів, наразі важко:

 

 

Сьогодні, 16 листопада, у Кузнецовську відбулася перша сесія новообраної міськради. Сергій Анощенко, який раніше був усунений з посади, а тепер знову виграв вибори міського голови, підписав присягу міського голови. Він запевняє, що продовжить розвивати заявлені ініціативи. Одним з перших кроків у цьому напрямку бачить за необхідне розрекламувати інстурмент електронних петицій.

 

На жаль, нам не вдалося поспілкуватися про заявлені успіхи та ініціативи власне з колишнім уже в.о.мера Ігорем Куцем. Його номер мобільного був поза зоною досяжності.

 

Звернулися до нього через Фейсбук, але вже протягом майже чотирьох днів, як пан Куц прочитав наше повідомлення, надіслане на його ФБ-профіль, однак жодного відгуку ми досі не отримали.

Всього коментарів: 3
1
sir_the_dragon | 17.11.2015 | 18:31
+ (-2) -
Ти за яку дорогу говориш? Якщо по набережній, то яке відношення РАЕС має до ТзОВ "Ідея"?
ЗІ. Куц ніколи не був мером, лише в.о.
3
57656568576 | 06.12.2015 | 03:00
+ (0) -
Сергію Івановичу ваш правий сектор зробив стільки як з носа та в рот. Хіба тільки бурштин він копати добре вміє більше нічого. То, як вони такі роботяги, то чого досі процвітає гральний бізнес у підвалі будинку 43 по Варашу. Хай підуть закриють, спеціалісти. Хвали мене моя губонько.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1056
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9199

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів