34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Місто // Чим займалась громадська рада впродовж двох років?

Чим займалась громадська рада впродовж двох років?

20.02.2017

0

1164

Громадська рада при виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради оприлюднила звіт про свою роботу за 2015-2016 роки.

 

Голова громадської ради Ігор Саворона (2015-2016 рр)

 

ЗВІТ

 

Громадська рада при виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради ІІІ скликання у кількості 22 чоловік була створена на установчих зборах 23 січня 2015 року, на виконання постанови Кабінету міністрів України від 03.11.2010р. №996 на підставі відповідних чинних нормативно-правових актів. До неї увійшли представники інститутів громадянського суспільства, які здійснюють свою діяльність в місті.

 

На першому засіданні, яке відбулося 30 січня 2015 року, було обрано голову громадської ради (Ігор Саворона – громадська організація «Всі разом!»), заступників голови (Віталій Боднар - релігійна громада Української Православної церкви – Київський патріархат у м.Кузнецовськ (Свято-Покровська парафія),Павло Олещук – Кузнецовська міська федерація спортивного більярду), секретаря (Віктор Босик – начальник відділу гуманітарної і внутрішньої політики міськвиконкому, член громадської ради з правом дорадчого голосу). Виконавчий комітет Кузнецовської міської ради рішенням від 24.02.2015 року №31 затвердив, утворений установчими зборами, склад громадської ради.

 

Протягом звітного періоду громадська рада працювала відповідно до Положення та Регламенту.

 

Крім установчих зборів, протягом 2015/2016 років було ініційовано 13 засідань громадської ради, офіційний статус мали 10 засідань, непротокольні – 2 засідання, 1 засідання не відбулось через відсутність кворуму. Троє членів громадської ради були обрані депутатами міської ради на місцевих виборах 2015 року.

 

Зважаючи на досвід попередніх двох скликань, членами громадської ради було вирішено відмовитись від створення постійних комісій, а,за необхідності, створювати відповідні тимчасові комісії для вирішення тих чи інших питань.

 

Одним з перших питань, які розглянула громадська рада, було питання включення голови громадської ради до складу виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.Це б дало можливість, за необхідності, донесення позиції громадської ради до членів виконавчого комітету, при прийнятті відповідних рішень, та певного впливу на ті чи інші рішення. До того ж, питання включення голови громадської ради до складу виконавчого комітету піднімалось громадською радою ще попереднього скликання і тоді не було позитивно вирішене. В лютому місяці 2015 р. був надісланий відповідний лист на адресу в. о. міського голови та керівників депутатських фракцій в міській раді,з проханням розглянути можливість включення голови громадської ради до складу виконавчого комітету. Проект рішення міської ради, яким би вносились відповідні зміни до рішення «Про утворення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради VI скликання» з включенням Ігоря Саворони до складу виконавчого комітету, був зареєстрований 19 березня 2015 року. Але, реально голова громадської ради був включений до складу виконавчого комітету лише рішенням міської ради від 14 серпня 2015 р. №2113, наприкінці каденції виконавчого комітету VI скликання, взамін іншого члена, який склав повноваження. Варто зазначити, що необхідність включення голови громадської ради до складу виконавчого комітету, знайшла підтримку в обраного на виборах 25 жовтня 2015 року міського голови Сергія Анощенка. Таким чином, Ігор Саворона був запропонований міським головою до складу виконавчого комітету VII скликання і став членом виконкому згідно рішення Кузнецовської міської ради від 15 грудня 2015 року № 21. Але, вже за рік, за поданням міського голови, рішенням міської ради від 20 грудня 2016 року № 487 голову громадської ради було виключено зі складу виконавчого комітету без пояснення причин.

 

Протягом своєї каденції на адресу громадської ради надходили скарги від мешканців міста стосовно вирішення тих чи інших питань. Розглядались конфліктні питання з функціонування магазинів «Білий лебідь» та «Вкусняшка», роботи фітнес клубу «JoyFitness».

 

На засіданні 13.09.2016 р. громадською радою розглядалось питання про резонансні події, які відбулись біля магазину «Світ взуття» в зв'язку з демонтажем торгового павільйону. Для недопущення подібних ситуацій в майбутньому та можливого налагодження співпраці між представниками підприємців та міської влади, було запропоновано провести зустріч за участю міського голови, підприємців міста та представників правоохоронних органів, яка відбулась 27.10.2016 р.

 

До громадської ради звертались сім’ї-позичальники, майбутні власники квартир багатоквартирного недобудованого будинку по м-ну Будівельників, будівництво якого припинилось в зв’язку з відсутністю коштів у «Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву». Громадською радою було ініційоване проведення наради, за участі представників виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, Рівненської ОДА, державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», ВП «Рівненська АЕС» та можливих забудовників, для пошуку шляхів продовження будівництва будинку.

 

В травні 2015 року члени громадської ради звернулись з колективним зверненням до в.о.міського голови І.Куца з пропозицією впровадження в місті проекту «Відкритий бюджет», що дозволило б в зручній формі мешканцям міста отримувати інформацію про надходження та видатки міського бюджету та мати певні можливості для участі в бюджетному процесі. Незважаючи на те, що спочатку не було позитивної відповіді щодо вирішення цього питання, в 2016 р. проект все ж запрацював на сайті міської ради.

 

Громадською радою було надано рекомендації до міської ради щодо присвоєння імені Зої Матвієнко Кузнецовському міському центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів та імені Сергія Тарасюка Кузнецовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 та присвоєнню Сергію Тарасюку звання почесного громадянина міста Кузнецовськ.

 

В лютому 2016 р. було розглянуто звернення ГО «Кузнецовська муніципальна варта» та ГО «Культурний центр» щодо включення представників вказаних організацій до складу громадської ради. Оскільки процедура доповнення складу громадської ради не передбачена діючими нормативними документами, було запропоновано зазначеним представникам приєднатись до складу громадської ради у вигляді асоційованих членів з правом дорадчого голосу. В подальшому представник ГО «Культурний центр» Лідія Сніжко брала активну участь в роботі громадської ради.

 

Протягом літа 2016 р. створеною робочою групою була проведена робота по розробці нової редакції «Положення про громадську раду при виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради», яке було схвалено на засіданні 13.09.2016 р. Нова редакція передбачає врегулювання деяких організаційних питань, з якими стикалась громадська рада ІІІ скликання в своїй роботі, а також врахування деяких статей «Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації». Але, зазначена нова редакція не вступила в силу, оскільки потребує затвердження виконавчим комітетом, чого на закінчення 2016 року зроблено не було, через необхідність юридичного роз'яснення на відповідність схваленого «Положення…» нормам постанови Кабінету міністрів України від 03.11.2010р. №996.

 

Висвітлення діяльності громадської ради забезпечував секретар Віктор Босик. На офіційному веб-сайті Кузнецовської міської ради та її виконавчого комітету у розділі "Громадська рада" розміщена наступна інформація: Положення про громадську раду, Регламент громадської ради, склад ради, протоколи проведення засідань ради, звіт про роботу громадської ради. Крім того, робота громадської ради висвітлювалась на новинних інтернет-ресурсах міста.

 

 

Голова громадської ради І. В. Саворона

 

 


 

Нагадаємо, що  2 лютого 2017 року відбулися установчі збори з формування нового складу громадської ради при виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради. Головою громадської ради IV скликання став Сергій Макарук, висуванець від ГО «Громадське формування з охорони громадського порядку «Кузнецовська муніципальна варта». Наступне засідання, під час якого визначатимуться з річним планом діяльності ради, відбудеться 23 лютого.

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9239

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів