34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Чотирьох депутатів міськради можуть позбавити депутатських повноважень

Чотирьох депутатів міськради можуть позбавити депутатських повноважень

24.03.2014

9

1503

Сьогодні, 24 березня 2014 року, в Рівненському окружному адміністративному суді розглядатимуть справу за позовом екс-міського голови Кузнецовська Сергія Анощенка до Кузнецовської виборчої комісії. 

Сергій Анощенко вимагає позбавити депутатських повноважень чотирьох депутатів Кузнецовської міської  ради (Кравця Юрія Михайловича, Магдича Віталія Юрійовича, Сич Тетяну Борисівну, Антипець Олену Демидівну) в зв"язку з зайняттям посад, несумісних з виконанням депутатських обовязків (членство в виконавчому комітеті).

Засідання суду розпочнеться сьогодні, о 16.15.


АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ 

На підставі ст.19 Конституції України, ст. ст.17,18,104,105,106, КАС України, статті 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 5 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", ст. 25, 81 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» прошу: - зобов’язати Кузнецовську міську виборчу комісію скасувати рішення про реєстрацію депутатів Кузнецовської міської ради Кравця Юрія Михайловича, Магдича Віталія Юрійовича, Сич Тетяну Борисівну, Антипець Олену Демидівну як таких, що достроково припинили повноваження депутатів місцевої ради без прийняття рішення відповідною радою.

4 січня 2013 року рішенням Кузнецовської міської ради №718 були затверджені членами виконавчого комітету Кузнецовської міської ради депутати Кузнецовської міської ради Кравець Юрій Михайлович, Магдич Віталій Юрійович, Сич Тетяна Борисівна, Антипець Олена Демидівна. Згідно ч.9 ст.51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - «До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради», отже Кравець Юрій Михайлович, Магдич Віталій Юрійович, Сич Тетяна Борисівна, Антипець Олена Демидівна з моменту затвердження їх членами виконавчого комітету втратили повноваження депутата Кузнецовської міської ради.

Дані особи давали згоду на включення їх до складу виконавчого комітету та були присутні на сесії де приймалось рішення про затвердження їх членами виконкому. Окрім того, повторно 26 лютого 2013 року депутати Кузнецовської міської ради Кравець Юрій Михайлович, Магдич Віталій Юрійович, Сич Тетяна Борисівна, Антипець Олена Демидівна рішенням Кузнецовської міської ради №725 були затверджені членами виконавчого комітету Кузнецовської міської ради. Тобто, 26 лютого дані особи вдруге втратили право називатись депутатами Кузнецовської міської ради.

За положеннями п.4 ч.1 ст. 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі, зокрема, обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і законом не сумісне з виконанням депутатських повноважень. Частина 3 цієї ж статті вказує, що спори щодо дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради вирішуються судом.

Я, як виборець, що проживає і голосує в м.Кузнецовськ не маю повноважень надати офіційні документи Кузнецовській міській виборчій комісії, тому змушений звернутись до суду для суворого дотримання законодавства про статус депутатів місцевих рад.

Законодавством не передбачено, хто, і в які строки повинен повідомити виборчу комісію про дострокове припинення повноважень депутатів місцевої ради без прийняття рішення відповідною радою, тому і строки звернення до суду не можуть бути пропущені, адже тільки суд може встановити, чи настав випадок, коли достроково припиняються повноваження депутатів, та з якого моменту ці повноваження припиняються!

На підставі п.22 ч.5 ст. 25 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» міська виборча комісія реєструє обраних депутатів міської, районної у місті ради, повідомляє населення про зареєстрованих депутатів відповідної місцевої ради та основні відомості про них, а отже, вона ж скасовує свої рішення про реєстрацію депутатів в разі дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради, та повідомляє про обрання депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати у виборчому списку місцевої організації партії.

Частинами 1, 3 статті 81 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» унормовано заміщення депутатів місцевих рад, у разі коли депутат, який обирався в багатомандатному окрузі, достроково припинив повноваження або його повноваження достроково припинені на підставах і в порядку передбачених Конституцією України та законами України, за рішенням територіальної виборчої комісії обраним депутатом визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у виборчому списку місцевої організації партії.

Проміжні вибори депутата в одномандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округах проводяться у порядку та строки, передбачені цим Законом Особа, яка була обрана депутатом місцевої ради і повноваження якої, як депутата місцевої ради були достроково припинені, може набути депутатських повноважень у встановленому законом порядку лише у разі обрання її депутатом цієї ради на проміжних, позачергових або чергових виборах відповідної місцевої ради.

15 січня 2014 року я подав адміністративний позов до Кузнецовського міського суду, 17 січня суд виніс ухвалу по справі №565/93/14-а, де вказав, що справа предметно підсудна Рівненському окружному адміністративному суду та повернув мені позовну заяву.

Я подав апеляційну скаргу на дану ухвалу, і 11 лютого 2014 р. Житомирський апеляційний адміністративний суд залишив мою апеляційну скаргу без задоволення, та визнав, що дана справа предметно підсудна Рівненському окружному адміністративному суду.


25 лютого 2014 року                                                                                        С.Анощенко

Всього коментарів: 9
1
Merikaniц | 24.03.2014 | 18:54
+ (0) -
Юля казав що усю раду трэба разогнать.
2
рр | 24.03.2014 | 20:30
+ (-2) -
ніяк не заспокоїться - ну вигнали з роботи то вигнали...
3
зброя | 24.03.2014 | 21:40
+ (0) -
У нас легітивний мер, такий , як і легитивний президент, як же нам везе.
4
оса | 24.03.2014 | 23:51
+ (0) -
Екс мер не вернеться це однозначно!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5
Сухомлинський | 25.03.2014 | 00:50
+ (1) -
Чим закінчилося засідання суду?
Невже рішення суду буде виконано? Вже Майдан переміг чи переможцям закони не писані? Як завжди.
6
ptbzXXI | 25.03.2014 | 01:43
+ (1) -
Принаймні, так вважають "примазані" до Майдану. Звідки стільки непотребу в нашій державі?!
7
щенко | 25.03.2014 | 02:34
+ (0) -
а че он с ружьем? хочет зайца застрелить Ковальчука безработного подкормить?
8
1 | 25.03.2014 | 02:35
+ (0) -
да Ковальчук без работы и денег...
9
2 | 25.03.2014 | 13:16
+ (0) -
На МАЙДАН ружжо придивляється. Зараз начне розказувати що він був в перших рядах. Воював, щей медальку попросить:)
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 585
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 8681

Останні новини

34400.net © 2011-2016

Кузнецовськ - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів