34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Чутки чи дійсність: прорив першого контуру Рівненської АЕС?

Чутки чи дійсність: прорив першого контуру Рівненської АЕС?

19.01.2011

5

1757

 Інтернетом шириться безліч інформації щодо  нинішньої  ситуації на РАЕС:

 Турбогенератор №1 первого энергоблока Ровенской  АЭС во вторник вечером был остановлен действием  электрической защиты из-за дефекта изолятора  токопровода генератора...

 "Прорвало первый контур, радиоактивная жидкость  вытекла в блок, о жертвах не сообщают...!!! Сейчас главное как наши профессионалы проведут откачку воды, дезактивацию зараженного объекта и последующий ремонт первого контура..." – такое сообщение оставил на форуме "Украинской правды" пользователь с ником sportsman.

Турбогенератор №1 энергоблока №1 Ровенской атомной электростанции (АЭС) во вторник автоматически отключился из-за микротрещины на опорном изоляторе токопровода, сообщает пресс-служба госпредприятия НАЭК Энергоатом.

По слухам, радиоактивная жидкость "вырвалась на свободу". "Прорвало первый контур, радиоактивная жидкость вытекла в блок, о жертвах не сообщают...!!!


Процитоване 18 січня цього року сайтом "Комсомольська правда в Україні" повідомлення, взяте із форуму сайту "Української правди", про те, що на Рівненській АЕС "прорвало перший контур, радіоактивна рідина витікла в блок", не відповідають дійсності. 

Про це йдеться у роз'ясненні Державного комітету ядерного регулювання України, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Як зазначає відомство, "18 січня 2011 року блок N 1 Рівненської АЕС (тип ВВЕР- 440) працював на номінальній потужності (100 відсотків), два його турбогенератори видавали в мережу проектне сумарне навантаження 440 МВт.

О 18 годині 32 хвилини відбулося автоматичне відключення турбогенератора N1 за сигналом "замикання на землю". При цьому режим експлуатації блока N1 не змінився, тому що видача потужності 220 МВт тривала від турбогенератора N2, і реакторна установка автоматично розвантажилася до 50 відсотків та залишилася в регламентному безпечному стані".

Після усунення несправності (заміни ізолятора) в турбінному залі 19 січня 2011 року о 08 годині 49 хвилин турбогенератор N1 включений у мережу і блок відновив номінальне навантаження у 440 Мвт.

"Оскільки замінене дефектне електроустаткування не належить до систем, важливих для безпеки, та не пов'язане з реакторною установкою, радіаційна обстановка на блоці N1 та майданчику Рівненської АЕС не змінювалася й залишається на рівні фонових значень", - йдеться в коментарі ДКЯР.

Спеціалісти Рівненської АЕС називають твердження, подані сайтами "Комсомольська правда в Україні" та "Українська правда", невиваженою видумкою, адже прорив першого контуру, де під тиском перебуває високорадіоактивний теплоносій, означав би, що трапилася серйозна аварія, якій негайно присвоїли б відповідний рівень за міжнародною шкалою INES. Згідно з існуючим в Україні законодавством, про це було б негайно повідомлено природоохоронні органи, державні структури, МАГАТЕ. Така ситуація змушувала б до вжиття контрзаходів, пов'язаних із захистом персоналу чи його евакуацією. Цього ж не трапилося.

Віктор Мазаний, РІВНЕ. 19 січня 2011 року.Всього коментарів: 5
1
Elenlaet | 21.01.2011 | 08:16
+ (0) -
Ми всі боїмося повторення Чорнобиля, тому народ так нервово реагує на будь-які новини, пов'язані з аваріями!
2
pywkarik | 22.01.2011 | 22:55
+ (0) -
Але ж Чорнобиль так само відбувся! І казали шо то неправда, чутки і тому подібне. Мені, наприклад, стає страшно після такого повідомлення...
3
Нателла | 24.01.2011 | 16:31
+ (0) -
А найстрашніше те, що ми, жителі Кузнецовська, як завжди погано проінформовані про те, що діється в нас в місті. Наприклад, я дізналась про цю аварію набагато пізніше, ніж моя сестра, яка живе в Рівному. Я думаю, що "краще гірка правда, ніж солодка брехня". Скоріш за все, цю проблему вирішать. Так як ми живемо біля атомної станції, то так чи інакше потерпаємо від її шкідливого впливу, але потрібно ж своєчасно повідомляти людей про можливі шкідливі викиди в повітря!
4
Alisa | 27.01.2011 | 12:25
+ (0) -
Я спокійно ставлюсь до таких чуток - усі чудово знають чим можуть скінчитись ігри із мирним атомом. На станції працюють батьки, брати, сестри, діти тих хто живе в місті, вони не підставлять своїх рідних під удар і не промочать. Мабуть коли все життя живеш поряд з атомною електростанцією вчишся довіряти людям що там працюють.
Та й взагалі мені як людині як знає як працює атомна станція навіть смішно чути "Прорвало первый контур, радиоактивная жидкость вытекла в блок ". Страшна рідина - це важка вода, людина яка хоч трохи розуміється на питанні знає що страшної небезпеки вона не становить, і це вже якщо не даватись у подробиці як вона могла витекти в блок коли вона власне там і знаходиться.
5
reks | 28.01.2011 | 09:42
+ (0) -
Такі чутки поширюють задля підвищення кількості читачів. Виключно.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1050
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів