34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Чверть віку по тому...

Чверть віку по тому...

26.04.2011

0

805

Наближається 25 річниця з дня аварії на Чорнобильській АЕС, але не вгамовується біль, якого завдала нашому народові одна з найбільших у світі техногенних радіаційних катастроф. Незважаючи на значний час, що минув від трагічного 26 квітня 1986 року, чорнобильські проблеми не втрачають своєї гостроти й актуальності. А увага до них, насамперед до тих, хто постраждав, не стає менш пильною.

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов’язаний із використанням високих, і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне — найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалось зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити — як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, їхній патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. 

Неймовірних людських зусиль і невимірних витрат коштувала ліквідація наслідків аварії на ЧАЕС. Усі, хто так чи інакше брав у ній участь, перебороли немало труднощів, винесли гору проблем, виконали безліч складних і відповідальних завдань ризикуючи своїм здоров’ям. 
Тому давайте згадаємо і вшануємо усіх наших ліквідаторів-вогнеборців, які заслонили собою не лише Україну, а й усе людство. Згадаймо всіх, кому вкоротило віку це рукотворне лихо, і щиро вибачимося перед постраждалими, яким держава поки що не може повною повною мірою допомогти, як це передбачено чинним законодавством.

Проблемами чорнобильців в місті займається багато установ та організацій, зокрема, міське управління праці та соціального захисту населення, одним з основних завдань якого є організація та координація роботи, пов'язаної з визначенням статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Сьогодні в Кузнецовську проживає 28 876 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 195 осіб евакуйованих із зони відчуження та 875 ліквідаторів, серед яких ліквідаторів 1 категорії - 61, 2 категорії – 762 та ліквідаторів 3 категорії – 52 громадянина.

Основними бюджетними програмами передбачені такі види пільг, компенсацій та допомог громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

1. Доплата за роботу на забруднених територіях, виплата заробітної плати при переведенні на нижчеоплачувану роботу, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

2. Компенсація сім'ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

3. Щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

4. Компенсації за шкоду заподіяну здоров’ю та допомоги на оздоровлення, у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

5. Оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Санаторно-курортне лікування і оздоровлення постраждалого від аварії на ЧАЕС населення міста залишається одним із важливих заходів відновлення їх здоров’я.

На даний час проводиться прийом заяв на санаторно – курортне лікування та оздоровлення дорослих та дітей, що бажають оздоровитись у поточному році.

Станом на 01.04.2011 року зареєстровано 313 заяв на санаторно – курортне лікування та оздоровлення дорослих та дітей, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 32 заяви від ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

Протягом 2010 року видано 1649 путівок на загальну суму 5 313 621,00 грн, з них 549 - для дорослих, зокрема 110 путівок для осіб 1 категорії, 55 путівок на оздоровлення ліквідаторів аварії на ЧАЕС, 115 – матері та дитини, 985 – на дітей шкільного віку у складі груп.  

Спеціалістами управління в 2010 року було прийнято 1258 заяв для одержання чорнобильських посвідчень та вкладок до них громадянами міста. 

Згідно з Законом України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС” протягом 2010 року за рахунок коштів державного бюджету через управління відшкодовано компенсаційних виплат підприємствам та установам міста на загальну суму 18 334 946,00 грн. 

З метою вшанування пам’яті учасників ліквідації та потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС завдяки активному сприянню міської та обласної влади у Кузнецовську в 2006 році було встановлено пам’ятний знак «Жертвам Чорнобиля». 

Щорічно в місті організовується відзначення роковин Чорнобильської катастрофи та вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Розроблені та затверджені відповідні заходи з відзначення в місті цих днів і в поточному році. 

Відповідно до розпорядження міського голови С.Анощенка та зусиль працівників міської влади вперше за 25 років в місті буде виплачена матеріальна винагорода 862 ліквідаторам аварії на ЧАЕС 1, 2 та 3 категорії в сумі 92 300 грн.

26 квітня 2011 року о 16:00 мітинг-реквієм біля пам’ятного знака «Жертвам Чорнобильської катастрофи» з покладанням квітів за участю ВП «РАЕС», керівників міста, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, після якого буде проведено вечір пам’яті до 25-х роковин Чорнобильської катастрофи в Палаці культури ВП «РАЕС», тому користуючись нагодою хочу запросити всіх ліквідаторів на урочистості пов’язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи.

Крім того у навчальних закладах міста, відбудуться тематичні освітньо-виховні години уроки пам’яті «Пам’ятай Чорнобиль»; конкурси малюнків «Чорнобиль очима дітей», фотовиставка «Рівненська АЕС – будні та перспективи», комплексні медичні огляди учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Наше життя біжить немов бурхлива гірська річка. Минає рік за роком після найстрашнішої в світовій історії техногенної катастрофи, а в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій. Тому ми не маємо права забувати про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя і здоров’я прийдешніх поколінь. Будьмо ж гідними їх, згадаймо поіменно загиблих, шануймо усіх, хто сьогодні поряд з нами. Наш спільний обов’язок оточити їх належною турботою та увагою. 

Я переконана, що наші серця ніколи не збідніють на вдячність та чуйність, а гуманізм і доброчинність стануть підґрунтям для якісних змін у ставленні до рятівників сучасної цивілізації.

Начальник управління Т.Сич, www.kuznetsovsk-rada.gov.ua
Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1051
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9195

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів