34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // У міській раді створили комісію з питань міжнародного співробітництва

У міській раді створили комісію з питань міжнародного співробітництва

06.02.2014

1

836

Під час 39 сесії (31.01.2014) рішенням «Про утворення постійних комісій міської ради, затвердження їх складу та обрання голів постійних комісій» депутати переформатували склад постійних депутатських комісій. Зокрема, було створено нову комісію - з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій, до складу якої включили 5 позафракційних депутатів (Н.Грохольську, С.Пашко, І.Чернецького, Ю.Нестерчука та Л.Сусь). 


Втім, самі депутати, члени новоствореної комісії, заявили про небажання працювати у складі новоствореної постійної депутатської комісії та повідомили про бажання залишатись у складі тих комісій, в яких працювали до цього часу. Окрім того, депутат Наталія Грохольська у своєму зверненні до в.о. міського голови зазначила, що за 5 попередніх скликань Кузнецовської міської ради ще не було випадків, коли депутата без його на те згоди включали до складу певної комісії чи виключали із неї, а персональний склад нової комісії дозволяє констатувати той факт, що здійснюється усунення окремих депутатів від роботи в профільних комісіях (земельній та бюджетній), членство в яких кожен з них обирав на початку роботи міської ради 6 скликання відповідно до своїх бажань, намірів та знань.


Текст звернення:

"На розгляд тридцять дев’ятої сесії міської ради винесений проект рішення від 30 грудня 2013 № 1341 «Про утворення постійних комісій міської ради, затвердження їх складу та обрання голів постійних комісій», згідно з яким утворюється нова комісія Кузнецовської міської ради: з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій у складі наступних депутатів: 

- Грохольська Наталія Олександрівна – депутат позафракційний, 
- голова комісії Пашко Світлана Леонідівна - депутат позафракційний; 
- Чернецький Ігор Володимирович - депутат позафракційний; 
- Нестерчук Юрій Леонідович – депутат від партії „Зелена планета”;
- Сусь Любов Улянівна - депутат позафракційний. 

Ми, депутати, які увійшли до складу комісії, акцентуємо вашу увагу на кількох моментах щодо створення як самого документа, так і комісії. На проекті рішення не було зазначено прізвище автора, що порушує положення п.4 ст.9 Регламенту Кузнецовської міської ради VІ скликання, згідно з яким «проекти рішень, які подаються на розгляд ради, повинні містити у правому верхньому куті аркуша напис «Проект», ім’я автора-розробника даного проекту, дату розробки проекту, контактний телефон автора-розробника». Таким чином відсутність авторства позбавило нас можливості з’ясувати підґрунтя виникнення даного рішення та його необхідність. Хоча згідно з пунктом 7 ст. 9 Регламенту «проект рішення має містити преамбулу, в якій подаються обґрунтування, мета і доцільність рішення», її також вмотивованої не було. 

Також був порушений пункт 3 ст. 9, згідно з яким «документи, що виносяться на розгляд ради, попередньо розглядаються в профільній постійній комісії». А доцільність створення даної комісії мала б розглядатись усіма депутатськими комісіями, яких стосуються зміни складу у зв’язку із виведенням окремих їх членів. 

Персональний склад нової комісії дозволяє констатувати той факт, що здійснюється усунення окремих депутатів від роботи в профільних комісіях (земельній та бюджетній), членство в яких кожен з них обирав на початку роботи міської ради 6 скликання відповідно до своїх бажань, намірів та знань. За 5 попередніх скликань міської ради не було випадків, коли депутата без його на те згоди включали до складу певної комісії чи виключали із неї. Подібними діями наша міська рада уподібнюється до Верховної Ради України, діяльність якої критикується нашими партійними фракціями. 

Крім того, у такому складі робота комісії, на нашу думку, заздалегідь приречена, оскільки можна передбачити, що рішення її не підтримуватимуться депутатською більшістю, бо в її складі немає жодного депутата домінуючої фракції. 

Про яку участь громадян м. Кузнецовськ у діяльності Кузнецовської міської ради, як органу місцевого самоврядування, може йтися, якщо депутат місцевої ради, який є представником інтересів територіальної громади міста, який користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить ( ч.1 статті 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»), зухвало та грубо позбавляється права обирати і бути обраним до органів відповідної ради, як це визначає пункт 1 частини 2 статті 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». 

Ми впевнені, що більшість депутатів міської ради вперше побачили цей проект рішення безпосередньо перед «днем депутата» і нічого не знали про створення такої вкрай «важливої» для нашого міста комісії, рішення про створення якої ухвалила анонімна купка депутатів. 

Виходячи із зазначеного вище, просимо надати відповіді на такі запитання: 

- Які доцільність та мета створення комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій? 
- Який підхід ліг в основу формування персонального складу комісії і за чиєю ініціативою він підбирався? 
- На яких підставах саме названі депутати вилучались зі складу комісій, до яких входили? 
- Чи надавали згоду голови тих профільних комісій, з яких вилучались депутати, на зміну складу комісії? 

Незважаючи на те, якими будуть відповіді на поставлені запитання, ми повідомляємо, що бажаємо залишатись у складі тих комісій, в яких працювали до цього часу, і категорично заявляємо про небажання працювати у складі новоствореної постійної депутатської комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій. Відповідь на депутатське запитання просимо оголосити на сесії Кузнецовської міської ради".

Депутати звернення Наталії Грохольської заслухали, втім, за переформатування комісій таки проголосували, тож відтепер у міській раді будуть діяти такі комісії: 

- з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства (голова – З.Матвієнко); 

- з питань розвитку підприємництва, торгівлі, послуг, регуляторної політики та захисту прав споживачів (голова - В.Магдич); 

- з питань духовності, освіти та культури (голова - Й.Шарко); 

- з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та (голова - Н.Петрович); 

- з питань земельних відносин, планування територій, будівництва, архітектури, охорони навколишнього природного середовища та благоустрою (голова - Н.Волощук); 

- з питань інформаційної політики, сім’ї, молоді, спорту та туризму (голова - О.Макоєдов); 

- з питань житлово-комунального господарства, комунального майна, приватизації, транспорту, зв’язку та енергозбереження (голова - С.Макарук); 

- з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів (голова - В.Москалик); 

- з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій (голова - Н.Грохольська).
Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1096
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів