34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Дороги, тротуар і газони вам не продадуть

Дороги, тротуар і газони вам не продадуть

17.09.2015

6

2576

Право комунальної власності - право територіальної громади володіти, доцільно, економно, ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном,

що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування

Стаття 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

 

 

Альтернативна назва статті: «Як придбати Вашу власність?». І Вашу, і Вашу, і Вашу, шановні читачі, як членів територіальної громади міста Кузнецовськ. Одним словом – комунальну власність.

 

Адже мало кому з мешканців міста відомо, що йому, як члену територіальної громади і жителю міста належить і те, що в законодавчому полі трактується як комунальна власність, власність, яка перебуває у віданні територіальної громади.

 

Наведу простий приклад. У комунальній власності перебуває об’єкт нерухомості загальною площею 1000 кв.м. У місті проживає 20 тисяч жителів. Оці 20 тисяч жителів є територіальною громадою. Кожен з цих 20 тисяч мешканців, як член територіальної громади, має свою одну двадцятисячну частку у цих 1000 кв.м. об’єкта комунального майна.

 

В одній із моїх публікацій «Хто купує землю в Кузнецовську?» (за посиланням - http://34400.net/news/khto_kupue_zemlju_v_kuznecovsku/2012-04-26-932) було наведено інформацію щодо продажу земельних ділянок комунальної форми власності міста фізичним та юридичним особам.

 

У цій статті, як Ви вірно зрозуміли, маєте змогу ознайомитись із тим, як придбати нерухоме майно, що перебуває в комунальній власності.

 

Проте, не усі об’єкти можливо придбати. Рішенням міської ради від 25.06.2011р. № 151 затверджено Перелік об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації (http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/normaktu.aspx?id=1328). До них, зокрема, належать: центр дозвілля «Лісова пісня», приміщення музичної школи, адміністративна будівля управління освіти, громадські приміщення в будинку по мікрорайону Будівельників, 25/1 та 25/2 (магазин «Тканини», приміщення магазину «Одяг») тощо. Ніяким чином не вийде у Вас приватизувати дороги, тротуар та газони, оскільки вони також включені до даного переліку.

 

От мені цікаво, а чи надходили від когось пропозиції приватизувати тротуар та газони?

 

Статтею 3 Закону України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)» визначено три способи приватизації:

 

- викуп;

- продаж на аукціоні (в тому числі за методом зниження ціни, без оголошення ціни);

- продаж за конкурсом з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону (далі - конкурс).

 

Згідно відповідей на мої депутатські звернення усього за період з 2004 рік і по сьогоднішній час у Кузнецовську продано 16 об’єктів нерухомого майна комунальної форми власності, з них:

 

- шляхом викупу – 13;

 

- продаж на аукціоні – 1;

 

- за конкурсом -2.

 

Крім того, рішенням міської ради від 14.08.2015р. за № 2099 (http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/normaktu.aspx?id=11655) також вирішено продати шляхом викупу торгові ряди вбудованих приміщень офісу «Київстар».

 

 

Моє бачення продажу (або приватизації) об’єктів нерухомого майна комунальної форми власності:

 

Для початку треба знати, чим ти володієш, а тому:

 

- створення реєстру об’єктів нерухомого майна, що перебуває в комунальній власності та підтримання його в актуальному стані;

 

- оприлюднення реєстру на офіційному сайті міської ради;

 

- визначення, на підставі даних реєстру, переліку об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації.

 

До переліку об’єктів, які не підлягають приватизації, на мою думку, обов’язково необхідно включити допоміжні приміщення в усіх житлових будинках, в тому числі у гуртожитках. Чому? А тому, що кожен власник квартири у будинку (чи кімнати у гуртожитку) володіє не тільки власне квартирою, але й частиною тих же допоміжних приміщень. Визначення спільного майна багатоквартирного будинку надано у Законі «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Визначення переліку об’єктів комунальної власності, які не здаються в оренду та включення їх до переліку, які підлягають приватизації шляхом аукціону.

 

Так, саме продаж, а не здача в оренду, у разі, якщо цей об’єкт взагалі не планується використовуватись для потреб громади. Підприємець буде вкладати в гроші тільки в те, що належить йому на праві власності. Ви будете робити ремонт в орендованій квартирі, усвідомлюючи, що їх Вам ніхто ніколи не поверне, а договір оренди після закінчення терміну можуть не продовжити ? Отож.

 

 

Олег Андрощук, депутат міської ради

Всього коментарів: 6
1
Правда | 20.09.2015 | 00:44
+ (1) -
Бюджет нашому місту держава скоротила а зарплати бюджетникам платити треба тому що в кожного є сімї , дітки які кожного дня хочуть їсти , таким чином наповнюєм бюджет . все правиль ! прозоро і чесно згідно законодавства України
2
sir_the_dragon | 21.09.2015 | 01:09
+ (1) -
Цікава ідея: тротуар, газон. А дитячі, спортивні майданчики?  Їх хоча б у оренду взяти можна? Для чого? Все дуже просто, тоді автовласники не будуть ставити свої колеса там де їм заманеться, бо за це вже буде відповідальність.
3
Гоша | 21.09.2015 | 16:19
+ (0) -
А чому Андрощук звернув увагу на це "неподобство", за яке він сам і голосував, саме перед виборами? Що вже треба піаритись, бо земля горить під ногами, може не процти, а так "голосуйте за мене я такий справедливий", а хіба ригонали бувають справедливими, хіба підлабузники бувають чесними, хіба люди які у всьому шукають вигоду собі, можуть далі нами керувати, а люди запитайте себе, чи ми вже не вміємо думати, боротися? Ганьба таким популістам!
4
Novice | 21.09.2015 | 17:47
+ (1) -
За продаж жодного,підкреслюю, жодного об"єкту шляхом викупу за моєї каденції  я не голосував і не збираюсь голосувати. Це перше.
Навпаки , коли ставилось питання про продаж об"єктів шляхом викупу, на сесії міської ради я виступив категорично проти, процитувавши у сесійній залі з книги " Як ошукати громаду. 50+1 спосіб", наступне (сторінка 74) :
"Інколи за бюджетний рахунок приміщення доводиться догарного стану, а потім за ціну явно нижчу вартості об'єкта потрапляє до необхідної структури у користування,або ж навпаки об'єкт що називається доводиться "до ручки" і тоді за безцінь викупається орендарем.
Тут можливі варіанти.  Наприклад, приміщення береться в оренду, орендар робить невід'ємні поліпшення, ці поліпшення оцінюються високими сумами, а приміщення низькою ціною і під час викупу приватизації об'єкт продається за безцінь."
Дану книгу, яка підготовлена екпертами Інституту політичної освіти, і яку варто всім прочитати, Ви маєте змогу скачати за посиланням -  http://ipo.org.ua/wp-content/uploads/2015/06/book_50-1.pdf
По-друге, до регіоналів ніколи не мав відношення.
По-третє, зовсім неважко завітати на сайт Кузнецовської міської ради і ознайомитись із складом діючого  депутатського корпусу, в тому числі їх кількістю за партійними фракціями.
Даю посилання -http://www.kuznetsovsk-rada.gov.ua/rada.aspx?id=frakciya

Тоді стане зрозуміло, ким взагалі у міській раді приймаються рішення і хто несе за все відповідальність.
Не коментар, а пусті балачки із серії звичайнісінького тролінгу   "Я плюнув, а ти витирайся!"

Довідково : "В інтернет-термінології, «троль» — це людина, яка розміщує брутальні або провокаційні повідомлення в Інтернеті, наприклад, у дискусійних форумах, перешкоджає обговоренню або ображає його учасників. Слово «тролінг» може характеризувати одне конкретне повідомлення, або розміщення таких повідомлень загалом. Поняття «тролінг» також використовується, щоб описати діяльність тролів взагалі.
Найхарактернішою рисою тролінгу є те, що його постійна кінцева мета — привернути увагу до власної персони. Троль хоче відчувати свою значущість і популярність, справити незабутнє враження, і для цього застосовує будь-які засоби. Існує думка, що це люди, які страждають комплексом меншовартості, розчаровані чи стомлені повсякденною рутиною "

Олег Андрощук.
5
trol | 22.09.2015 | 12:01
+ (0) -
Андрощук ти молодець достойно відповідаєшь.Я тебе на жаль не знаю,но бачу що тебе кусає як раз та істота що сама належить до регіонв мабудь регіонал Анощенко,або його прихильники.Бо у вас там в виконкомі якась драчка була...
6
санька | 22.09.2015 | 19:53
+ (0) -
<видалено>
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1098
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9240

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів