34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Думку громади врахують

Думку громади врахують

28.11.2016

23

2540

На офіційному сайті Кузнецовської міської ради оприлюднено проект рішення «Про проведення міського консультативного референдуму, про створення комісії з вивчення й узагальнення результатів опитування».

 

 

"Керуючись Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Законом України «Про географічні назви», Статутом територіальної громади міста Кузнецовська Рівненської області, які в свою чергу передбачають право територіальних громад, жителів села, селища, міста на місцеве самоврядування – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів України, що не вилучені зі сфери їхньої компетенції й вирішення яких не доручене жодному іншому органу влади, за пропозицією мітингу від 07.06.2016 р. з 1500 підписів мешканців міста, Кузнецовська міська рада вирішила провести міський консультативний референдум щодо обговорення назви міста 29 січня 2017 року з 08-00 до 20-00 у великій залі міської ради, за адресою: майдан Незалежності,1", – йдеться у проекті рішення.

 

Відповідно до опублікованого проекту рішення, робочій групі пропонується до 20 грудня 2016 року:

 

- розробити план підготовки та проведення міського консультативного референдуму щодо обговорення назви міста і подати на затвердження міському голові;

- провести рейтингове голосування серед жителів міста з теми: “Включення назви міста в бюлетень для консультативного референдуму для визначення назви міста”, методом опитувального листа в загальноміській газеті «Вітрина міста»;

- скласти кошторис щодо проведення міського консультативного референдуму, та включити витрати на його проведення у видаткову частину бюджету міста на 2017 рік.

 

До 29 січня 2016 року планують завершити друк бюлетенів в типографії та підготовку до консультативного референдуму.

 

Окрім того, за голосуванням на міському консультативному референдумі планують організувати відеонагляд, а в якості спостерігачів та членів лічильної комісії – залучити делегатів від підприємств, установ та організацій, які розташовані на території міста; делегатів від політичних партій, релігійних та громадських організацій, які зареєстровані на території міста; депутатів Кузнецовської міської ради Рівненської області; представників органів самоорганізації населення, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, членів територіальної громади.

 

Протокол результатів опитування буде подано на розгляд міської ради.

 

За проект рішення «Про проведення міського консультативного референдуму, про створення комісії з вивчення й узагальнення результатів опитування» депутати голосуватимуть, ймовірно, вже на одній з найближчих сесій міської ради.

 


Звернення з даного приводу від робочої групи «Запитай у мене»:

 

«Вже давно всім відомо, що наше місто в рамках «декомунізації» перейменували зі всіма можливими та неможливими порушеннями. Варто нагадати деякі з них:

 

- громада міста була відсторонена від участі врахування думки, щодо назви міста. Так як в нашій державі відсутні закони чи будь-які нормативні акти на проведення місцевого референдуму;

- створена робоча група з перейменування міста тодішнім в.о. міського голови І. Куцом успішно провалила громадські слухання, не провівши жодного офіційного засідання з написанням протоколу. Ніхто ж не хотів втрачати політичних дивідендів перед майбутніми місцевими виборами;

- купка депутатів на чолі з головним варашівцем С. Жданюком послала ганебний папірець в Український інститут національної пам’яті, що вони визначились з назвою міста і вибрали назву Вараш. Тому, що з слів «корінного» жителя села Вараш, так рахує його оточення.

 

І тому 19 травня 2016 року ВРУ проголосувала, а 1 червня 2016 року голова ВРУ А.Парубій підписав законопроект про перейменування міст та селищ, і рішення ВРУ не маючи на те законних підстав вступило в силу. Перейменування новозбудованого міста на назву Вараш викликало збурення громадськості міста з однією думкою: «А чому нас не спитали?».

 

На стихійному мітингу невдоволеної громади, була створена робоча група «Запитай у мене», яка взяла на себе зобов’язання підготовку щодо проведення міського опитування (громадських слухань). Не опускаючи рук, завдяки постійній роботі з міським головою та небайдужим депутатським корпусом міської ради робоча група «Запитай у мене» все ж таки добилась того, що Статут міста був переглянутий та в нього були включені статті щодо проведення громадських слухань та консультативного референдуму.

 

11 жовтня 2016 року на одинадцятій позачерговій сесії рішення «Про затвердження Статуту територіальної громади міста Кузнецовськ Рівненської області» було прийнято міськими депутатами. Тепер ми зможемо розпочати підготовку до проведення загальноміського консультативного референдуму. Так що, шановна громадо нашого міста: НАС ВСЕ-ТАКИ ПОЧУЮТЬ ТА ДУМАЮ, ЩО ВРАХУЮТЬ НАШУ ДУМКУ».

 


 

ТОЖ ЯКЩО ПРОЕКТ РІШЕННЯ «Про проведення міського консультативного референдуму, про створення комісії з вивчення й узагальнення результатів опитування» СТАНЕ РІШЕННЯМ МІСЬКОЇ РАДИ, ПРОЦЕДУРА, ЙМОВІРНО, БУДЕ НАСТУПНОЮ:

 

- Серед жителів міста буде проведено опитування щодо нової назви нашого міста. Опитувальний лист, куди ви зможете вписати своє бачення нової назви міста, буде розміщено в газеті «Вітрина міста». Лист із зазначеною назвою ви зможете вкинути до скриньок, про місце розміщення яких буде повідомлено додатково.

 

- Таким чином із запропонованих жителями назв буде визначено декілька найбільш популярних (поширених) варіантів. За один з них ви зможете проголосувати 29 січня 2016 року на міському консультативному референдумі, який проходитиме з 08.00 до 20.00 у великій залі міської ради, за адресою: майдан Незалежності,1.

 

Якщо депутати на сесії проголосують за проект рішення «Про проведення міського консультативного референдуму, про створення комісії з вивчення й узагальнення результатів опитування» – у кожного мешканця з'явиться можливість висловити свою точку зору й своє бачення нової назви нашого міста. Відтак, й суперечки, які вже тривалий час точаться навколо перейменування – вщухнуть.

Всього коментарів: 23
1
Злий | 28.11.2016 | 14:25
+ (-2) -
О... передвиборча кампанія почалася... Много шуму, мало толку... Головне народ завести, збудоражити... Ще попів з РПЦ не забудьте запростити, щоб взагалі "скрєпно" все було...
2
Злий | 28.11.2016 | 17:12
+ (-4) -
Відповідно до ПОЛОЖЕННЯ про державну реєстрацію статутів територіальних громад, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів від 27 липня 1998р. №1150 - Реєстрація статутів територіальних громад сіл, селищ, міст (крім м. Києва) здійснюється відповідними територіальними управліннями юстиції, статуту територіальної громади м. Києва - Мін"юстом за заявою встановленого зразка. Головне територіальне управління юстиції в місті Рівне. Там статут Кузнецовська не реєстрували. Так що рехверендум - це лише піар акція
3
Злий | 28.11.2016 | 17:28
+ (-3) -
Головне,що робочій групі пропонується скласти кошторис та включити витрати на проведення референдуму в видатки з бюджету міста на 2017 рік. 
Бравіссімо... Отак треба капусту стригти... В місті ж більше нема на що потратитись бюджету.
4
живіт | 28.11.2016 | 20:11
+ (-3) -
Да коли ви вже знайдете собі заняття???
Запитай мене - я не хочу, щоб мої гроші, як платника податків тратились на нікому не потрібний референдум.
Я живу в чудовому місті ВАРАШІ, і дайте мені спокій!!!!
5
Masliuk | 28.11.2016 | 20:29
+ (-5) -
Історія з перемейнуванням Кузнецовська у Вараш дуже-предуже схожа на історію перейменування Комсомольська у Горішні Плавні, втім як і історії виникнення цих населених пунктів. 
Порівняйте самі:
- на місці хутора Горішні Плавні побудували місто-супутник радянського металургійного гіганта в 1960-му.
- на місці села Вараш побудували місто-супутник РАЕС в 1974-му.  
- обидва міста були перейменовані в 2016-му в рамках декомунізації постановою ВР України.
- в червні 2016-го в Горішніх Плавнях проводились "слухання", "опитування", "голосування" серед мешканців про назву.
- 22 листопада 2016-го Вищий адмінсуд України підтвердив законність перейменування Комсомольска у Горішні Плавні.
- в січні 2017-го в Вараші будуть проводити "слухання", "опитування", "голосування" серед мешканців про назву.

Вгадайте яким буде вердикт суду?

Я вважаю що не варто витрачати кошти з міського бюджету на безглузді "референдуми" (кошти на перейменування виділяються з дербюджету) - чомусь про дурнувате виділення коштів на "референдум" у мене ніхто не хоче запитати.
P.S.Доречі, офіційний сайт Горішньоплавнівської міскради вже городо носить нову назву.
6
Алекс | 28.11.2016 | 22:57
+ (3) -
Ви як дiти малi.....безглуздi референдуми кажете.....А ВИТРАЧАТИ КОШТИ на замiну документацii,паспортiв i т.д., пiсля БЕЗГЛУЗДОГО перейменування (ще й морока всiм мiсцевим жителям), то це нормально! РЕФЕРЕНДУМУ БУТИ!!
Masliuk | 29.11.2016 | 22:16
+ (-1) -
Та я ж не проти щоб ви проводили той свій референдум.
Я проти щоб ви це робили за мій рахунок.
7
kovalets | 29.11.2016 | 08:36
+ (2) -
Злий - очень осведомлен, что есть проблемы в регистрации Статута, но умалчивает, что эти проблемы создали все те же депутаты, которые провернули Варашскую аферу:
- переименовать город в 2015 году, без Статута можно было только нарушив Закон
- поняв это, депутаты после переименования города в срочном порядке в 2015 г. принимают Статут
- Статут 2015 г. депутаты "забывают" зарегистрировать - они уверены, что он не понадобится и народ не сможет уже ничего сделать...
- поскольку новый Статут это отредактированная версия 2015 г. - приходится делать работу за депутатов предыдущего созыва - чтобы все было по Закону...

P.S. Надеюсь, что депутаты этого созыва не пойдут против своих избирателей и дадут право жителям города самим выбрать название городу на консультативном Референдуме...
8
Вася | 29.11.2016 | 11:58
+ (1) -
Алекс | Вчора | 22:57

Ти дибіл.... Хто тобі говорив що потрібно все міняти?
9
Злий | 29.11.2016 | 13:52
+ (-1) -
Таваріщ Kovalets, це для вас  smile

Стосовно намірів проведення референдуму у м. Вараші.
Згідно зі ст. 19 Конституціїї України правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. У свою чергу, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 92 Конституціїї України встановлено, що організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України.
Однак на сьогодні закон, який повинен визначати організацію та порядок проведення місцевого референдуму, відсутній, оскільки Закон України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" згідно з пунктом 4 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про всеукраїнський референдум" від 6 листопада 2012 року № 5475-VI визнано таким, що втратив чинність.
Відтак підготовка проведення місцевих референдумів на території України можлива лише після прийняття Верховною Радою України, відповідного закону, яким будуть врегульовані всі організаційно-правові механізми реалізації народного волевиявлення в такій формі, як місцевий референдум.
Натомість до законодавчого врегулювання Верховною Радою України проведення місцевих референдумів будь-які спроби їх проведення є незаконними.
kovalets | 29.11.2016 | 23:08
+ (2) -
Длятех юристов, которые не присутствовали на таком предмете как «Правознавство»и для тех, кто их повторяет - хочуобъяснить, чем отличается місцевий референдумот консультативного:Залежно від тих читих ознак референдуми поділяються на певні види. Розрізняють імперативний і
консультативний, конституційний і законодавчий, обов'язковий і факультативний
референдуми.
Імперативний і консультативний референдумирозрізняються за їхніми юридичними наслідками. Рішення, винесене імперативним
референдумом, має загальнообов'язкове значення і не потребує ніякого
затвердження. Результати
консультативного референдуму юридичної сили не мають. Його призначення полягає
в установленні думки виборців щодо певного питання. Ця думка може бути
врахована, але не е обов'язковою для вирішення державними органами відповідної
проблеми.
P.S. Консультативныйреферендум еще называют «всенародным обсуждением» и задача его, в нашем случае:
определить название города, которое затем наши депутаты оформят в виде предложения
ВР  и после утверждения ВР наш город будет иметь законное название…
ккку | 30.11.2016 | 10:27
+ (-1) -
анощ ти краще організуй наприклад прибирання міста, вивіз сміття. 
в районі заправки олас (біля арки) скоро купа мусору перекриє дорогу. а ти хочеш тринькати гроші на безперспективні референдуми (дивись новини по Горішніх Плавнях). 

p.s.: як можна настільки зневажати  свою власну історію?????!!!!!!!!!!
Злий | 30.11.2016 | 16:32
+ (-1) -
Таваріщ Kovalets!

    Раз ви такий могутній юрист, скажіть будь-ласка, навіщо тоді проводити КОНСУЛЬТАТИВНИЙ референдум і витрачати на нього гроші з бюджету міста, якщо заздалегідь зрозуміло, що ніякого результату крім соцопитування він не дасть? У нас все так у місті чудово, що немає більше куди грошей дівати?

    А керівник головного територіального управління юстиції в Рівненській області, на мою думку знає, що говорить і на уроки "Правознавства" вона ходила частіше і уважніше слухала вчителя ніж ви, таваріщ kovalets
Алекс | 30.11.2016 | 20:22
+ (2) -
Таварищ Злий  От як ви розпереживалися як почули за той референдум!Про гроши тут розказуете...да ви поняли шо будете в прольоте,бiльшисть людей проти перейменування!Ти шо екстрасенс,заздалегiдь бачити результати?)))У нас все так в мiстi чудово,що немае бiльше куди грошей дiвати як перейменовувати мiсто?? Таварищ Злий,не форсуй подii,все буде в свiй час.
Лавр | 30.11.2016 | 22:51
+ (-1) -
Яке перейменування!? Поїзд давно пішов, Коли можна було щось робити ви чи то спали чи ждали московських танків, щоб цьому завадити. Не тягніть людей в "русскій мір"!
Злий | 30.11.2016 | 23:46
+ (0) -
Алекс, подивись вище. Там Вася тобі вже написав. Тому повторюватись не буду  biggrin
kovalets | 01.12.2016 | 00:18
+ (1) -
Консультативный референдум необходимо проводить только потому, чтовсе другие виды выражения мнения горожан будут обжалованны депутатами,
провернувшими аферу с названием города. На консультативный  референдум, в отличии от выборов,  деньги нужны только на распечатку
бюллетней  (по 2 шт на формате А-4) – примерно
10 пачек бумаги, наблюдателями и регистраторами будут волонтеры – представители
общественности. Ящики для голосования и подсчет голосов будут под онлайн-видеонабдюдением.
 Количество пришедших на голосование и результаты
голосования будут подсчитаны в присутствии наблюдателей.  А результаты поименного голосования - это
мнение  жителей города, которое оспорить
уже будет трудно…
Лавр | 01.12.2016 | 12:26
+ (-1) -
Господін "kovalets" ніяк не заспокоїться. Засіла чоловіку в душу злоба на аборигенів. Але це ми вже проходили.
kovalets | 02.12.2016 | 08:24
+ (0) -
Лавр!
Аборигены - это те, кто хочет жить по законам каменного века и боится услышать мнение своих избирателей...

А боятся они потому, что после ответа на вопрос: "Почему нас не спрашивают по важным для города вопросам?", у избирателей возникнет следующий законный вопрос: "А зачем нам депутаты, которые не хотят слушать мнение горожан и пришли к власти чтобы отстаивать только свои личные или партийные интересы?"
Добрий | 02.12.2016 | 14:13
+ (-1) -
Дивлюсь на Митяя й Ковальця  і не можу допетрати хто з них старша "консерва" zhdst
Коваль | 02.12.2016 | 19:38
+ (1) -
Стьопааааа zhdst, ти спалився  biggrin
Йеттi | 02.12.2016 | 15:46
+ (0) -
Добрий      Попий кавiнтончику,помiчне)
Лавр | 02.12.2016 | 16:52
+ (0) -
Пане  kovalets,  не вішайте "лапшу" на вуха аборигенів. Вони не такі дурні, як ви їх виставляєте.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1095
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9237

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів