34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Медицина // ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України": досягнення, проблеми та перспективи розвитку

ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України": досягнення, проблеми та перспективи розвитку

27.02.2014

6

1784

ДЗ "СМСЧ №3 МОЗ України": досягнення, проблеми та перспективи розвитку. 

До державного закладу «СМСЧ №3 МОЗ України», яка обслуговує наше місто, нині входять поліклініка, стаціонар на 295 ліжок, лікувально-діагностичні підрозділи, відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, здоровпункти РАЕС, транспортного цеху, ПТУ. 

Здоров’я населення, в тому числі й персоналу АЕС та його сімей, постійно оберігає 143 лікарі, 360 осіб середнього медичного персоналу, 157 молодшого та 140 інших працівників. Серед них 60 лікарів з вищою категорією, 21 з першою та 15 з другою. Кваліфікаційні категорії мають і 258 працівників середнього медичного персоналу. 

Фінансування медсанчастини відбувається за рахунок державного бюджету, який складається з загального та спеціального фондів. У минулому році цей показник сягнув 44 551 237 гривень (в більшості це заробітна плата медичного персоналу), чого все одно недостатньо, оскільки не всі необхідні витратні статті профінансовано повністю. 

Так, видатки на утримання господарського комплексу з державного бюджету профінансовано лише на 20%. Не вистачало коштів на ремонт і сервісне обслуговування діагностичної й лікувальної апаратур. Оновлення лікувально-діагностичного обладнання здійснювалось за рахунок коштів спеціального фонду та коштів, отриманих від інших власних надходжень. 

Щодо забезпечення хворих харчуванням, то у 2013 році в СМСЧ на це було виділено 649 100 гривень. Середня вартість харчування в стаціонарі становила 5 грн. 58 копійок (на один ліжко/день, для ветеранів – 23,76 грн.). Медикаментозне забезпечення кожного хворого становило 15,86 грн. на добу (у ветеранів – 38,2 грн), в стаціонарі денного перебування – 3,4 гривні в день. 

Бракувало коштів на придбання предметів довгострокового користування та паливно-мастильних матеріалів, проведення капітальних ремонтів і реконструкцій. І тут нас «рятував» спеціальний фонд. 

Водночас проплати за тепло-, водопостачання, водовідведення та використання електроенергії здійснювались нормально. 

Фінансування закладу відбувалось згідно з доведеним МОЗ України щомісячним планом асигнувань. Виконання плану спеціального фонду бюджету здійснювалось за рахунок надходжень від плати за послуги, які надавав заклад у межах своїх функціональних обов’язків та за оренду майна. 

І все ж, попри жорсткий режим економії та недостатнє фінансування, у 2013 році в СМСЧ проведено ремонт декількох відділень, продовжувалась реконструкція в інфекційному відділенні (під бак- лабораторію) та в молочній кухні (під амбулаторію сімейної медицини й денний стаціонар). 

Придбано і деяке медичне обладнання, зокрема, апарат штучної вентиляції легень, електричний аспіраційний відсмоктувач, компресорний інгалятор для терапевтичного відділення, аналізатор сечі, механічні дозатори для лабораторії; медичний термоконтейнер для перевезення вакцин. 

В якості благодійної та гуманітарної допомоги було отримано дві стоматологічні установки CINETICA, повітряний компресор WERK-50л, кімнатний кондиціонер для стоматологічного відділення, кондиціонер мобільний для харчоблоку тощо. 

Щодо співпраці з базовим підприємством міста – атомною електростанцією, то ці відносини базуються на міцній договірній основі. І це допомагає нашій роботі, в тому числі й в питаннях забезпечення функціонування нашого закладу. У свою чергу ми сприяємо роботі здоровпунктів як на станції, так і в ПТУ та в транспортному цеху. Тісно ми співпрацюємо і з відділом охорони здоров'я РАЕС. Значну роль у наданні медичної допомоги населенню відіграє Чорнобильський фонд, який виділяє певні суми для лікування хворих, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Реалізовано й проект відшкодування вартості лікарських засобів, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2012 року №907 «Про затвердження порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» та аналогічним розпорядженням управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації від 29 жовтня 2012 року №312. У результаті цього в минулому році виписано 12 385 рецептів, за якими хворим відшкодовано 120 998 тис. гривень. 

Разом з тим нас турбує затримка фінансування з місцевого бюджету таких важливих медичних програм як «Цукровий діабет», «Запобігання та захист населення від ВІЛ-інфекції та СНІД», «Попередження та зниження захворюваності населення міста на туберкульоз», «Онкологічні хвороби», «Серцево-судинні…», «Вакцинування»… Поки що забезпечення антирабічними вакцинами, частково діагностику на ВІЛ, донорство, обстеження на Тtorch- інфекції наш заклад бере на себе. 

У 2013 році відмічено зростання чисельності населення. Дещо зменшилась народжуваність. Досягнуто зниження смертності малюків, не було допущено й материнської смертності. 

Знизився в минулому році рівень захворюваності населення, в тому числі й на туберкульоз. Водночас відмічено зростання кількості злоякісних новоутворень (з 182,8 до 190,8 на 100 тисяч населення). 

Також відмічено зменшення рівня первинної інвалідності осіб працездатного віку (з 48,1 до 43,8 на 10 тисяч населення). 

Охоплення профоглядами працівників основних підприємств складає 100%. За рейтинговими показниками, відповідно до наказу управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації "Про перелік показників, які відображають ефективність роботи закладів охорони здоров'я районів, рай- та міськадміністрацій", за 2013 рік наш заклад зайняв І рейтингове місце із 16 можливих в області. 

Для подальшого розвитку медицини, впровадження нових методик лікування та діагностики нашому закладу вкрай потрібна нова апаратура, перелік якої сформовано й направлено як до Мінітерства охорони здоров’я України, так і на адресу Управління охорони здоров’я обласної держадміністрації та «НАЕК «Енергоатом». Медпрацівники ДЗ "СМСЧ №З МОЗ України" готові й надалі на належному рівні забезпечувати надання медичної допомоги нашому населенню, поліпшувати її. Однак для цього нам потрібні розуміння та допомога міської влади у визначенні пріоритетності значення медицини для розвитку нашого міста. 

Турбує медиків і щорічне невиконання постанови Кабміну "Про затвердження порядку та умов надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження" (у 2012 році – постанова КМУ від 15.02.2012 року №91), де чітко зазначено, що певні суми звідти повинні виділятися й для потреб закладів охорони здоров'я, зазначених в розподілі міст та областей. 

У 2013 році ДЗ "СМСЧ №З МОЗ України" таких коштів не отримував. Олександр КОЦЮБИНСЬКИЙ, начальник ДЗ "СМСЧ №З МОЗ України",
газета "Енергія" №9 (від 27.02.2014)
Всього коментарів: 6
1
trek | 28.02.2014 | 15:15
+ (0) -
А разом з Коцюбинським провести люстрацію його особистому казначею-головній хабарниці лікарні Грохольський
2
Сява | 01.03.2014 | 00:33
+ (0) -
А по моєму Коцюбинський-хороший лікар,а от кого треба гнати в шию,то це Кузнецовську невропатологію в особі хабарника Хлібовича та бича Зінкевича,які відфутболюють нещасних пацієнтів подалі від себе,а також продажну Васьковець,яка оспарює діагнози,які поставлені навіть у Рівному/мабуть в звязку зі своєю некомпетентністю)
3
aReX | 01.03.2014 | 12:16
+ (0) -
Наша больница это просто феерический рассадник коррупции и некомпетентности.
4
Фаїна | 21.01.2015 | 01:09
+ (0) -
Шановний панКоцюбинський розкажіть будь-ласка людям, який бюджет лікарні в 2015 році, і
чому ви заставляєте працівників писати за свій рахунок?  Коли ви зробите госпророзрахункову
стоматологію , платну медицину офіційно. Коли можна оплатити в касу за талон на
УЗД і прийти і пройти діагностику. Що вас навчили в Польші ? Не дарма здавали
ваші працівники на поїздку вам туди?  Я
знаю , що у Польші ургентну  стоматологію
надають приватні кабінети, їм міський бюджет за це платить гроші. А у вас
ургентні стоматологи мають право відмовляти людям в допомозі. Не хочуть
працювати - домовляйтеся з приватними. Робіть платне харчування в лікарні, може
хтось не їсть вашу балду, а комусь і не має кому принести їсти.  А харчування - це є кому вкрасти, давно
провірений факт. Що ви зробите для свого колективу в період кризи?
5
Фаїна | 22.01.2015 | 01:27
+ (0) -
Шановні медики змушуйте ваших депутатів рахуватися з вашими зарплатами
і робочими місцями, якщо вони приймуть такий бюджет у такому вигляді - чверть
персоналу буде звільнена. У вас є представники в міській раді,
змушуйте їх шукати гроші на ваші зарплати, змушуйте їх відстоювати
ваші інтереси. Нехай прийдуть і покажуть вам бюджет міста. Щоб з вами
обговорили це бюджет. Якщо ви цього не зробите - опинитеся на вулиці. В
нашому містечку була така ж історія, нас просто попросили спочатку в
відпустку за свій рахунок, а зараз ми висимо в повітрі. Не давайте вас умовити,
женіть їх і всіх переговірників в шию, поки не принесуть результат своїх
зусиль вам в зубах, будьте вимогливими. В іншому випадку є два
виходу або на майдан або на панель.
6
Фаїна | 23.01.2015 | 23:14
+ (0) -
Шкода працівників медсанчастини, вони злякалися або їхзалякали, і вони здалися і пишуть засвій рахунок,Але відсутність грошей не їхні проблеми. Хай начальник разом з
мером шукають гроші в бюджеті. Замість 35млн Куц виділив 25млн, в той час ті
гроші яких не хватає виділяють на Бурштиновий шлях, на розвиток соціальної
інфраструктури, на спортмайданчик біля першої школи 500тис. , на туалет 200тис,
на розвиток паркової зони 500тис, чомусь на освіту дали повністю гроші, на
міськвиконком також. На ремонт доріг 11млн., якраз ваші гроші закатають в
асфальт, а більшу частину вкрадуть. А вас можна залякати, принизити і сидіть
помовчуйте.Люди нездавайтеся. На інших станціях ситуація була така ж, але там викрутилися з
ситуації. Навіть колись, коли  Україна
тільки починала ставати самостійна, грошей також не було, то були
заборгованості, були бартери, була надія що люди зароблять на проживання. А це
реформи в медицині ще не провели, медицина ще не вміє заробляти самостійно, а
до людей як до свиней - ідіть пастися самостійно.Якщо вимовчатимете, то так і буде….143 лікаря опустили на рівеньмедсестри, 360 осіб середнього медичногоперсоналуопустили на рівень санітарки, 157молодшого та 140 інших працівників - на нижчий рівень мінімальної зарплати. А панв.о.мера буде будувати дороги, розвивати соціальну інфраструктуру, парк,
спортивні майданчики і казати "я це зробив". Я думаю після
дворазового отримання зарплати 75% , народ повстане. То ви мер або будуйте
дорогу швидше, або наоборот притримайте ті гроші, щоб вийти корольом з ситуації
" я знайшов вам гроші! Ура , товариші, Ура!!!"
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1093
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9236

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів