34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Експрес-аналіз нового закону

Експрес-аналіз нового закону

16.01.2014

12

1463

Голова ТОВ "Назарець і партнери" Дмитро Назарець у своєму фейсбуку провів експрес-аналіз новоприйнятих змін до законодавства. texty.org.ua зібрали його пости докупи. 

 
Частина 1: наклепницько-кримінальна 
Стаття 1511. Наклеп 

1. Наклеп, тобто умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи, - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року. 

2. Наклеп у творі, що публічно демонструється, в засобах масової інформації або в мережі Інтернет, а так само вчинений особою, раніше судимою за наклеп, - карається штрафом від п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року. 

3. Наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, - карається виправними роботами на строк від одного до двох років або обмеженням волі на строк до двох років. 

Пояснення юриста: До прийняття цього закону наклеп не був кримінальним злочином взагалі. У совку був, потім скасували. Тепер, якщо ви напишете "в мережі Інтернет", що Ялинкович украв Межигір'я, а суддя Бурбела незаконно посадив когось або позбавив водійських прав необгрунтовно - це буде наклеп. Штраф або два роки. Подобається? 


Частина 2: про поїздку з понад 4 друзями машинами 
Статья 122 КУпАП 

Здійснення особою, яка керує транспортним засобом, руху у колонах в складі більше п’яти транспортних засобів без узгодження умов та порядку руху з відповідним підрозділом Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечує безпеку дорожнього руху, що спричинило створення перешкод для дорожнього руху, - тягнуть за собою накладення штрафу від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого. 

Коментар: Якщо їдете по дорозі більш, ніж на 5 авто, здалися колоною - позбавлення прав на рік-два (не на три місяці, як сьогодні позбавляють за інші порушення), а також вилучення авто з виплатою неясно ким визначеної суми. Раніше такого порушення не було взагалі передбачено. 


Частина 3, для розумних автомайданівців, що хочуть їздити, не взявши права 
Стаття 126 КУпАП 

Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, - тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого. 

Керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого. 

Коментар: Розмір штрафу збільшено, ще й конфіскація з компенсацією за нього неясної суми. 


Частина 4, для журналістів та новинних інтернет-сайтів 
КУпАП Стаття 164. 

Порушення порядку провадження господарської діяльності Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), а також ЗДІЙСНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ІНФОРМАЦІЙНОГО АГЕНТСТВА БЕЗ ЙОГО ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ, ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ ЙОГО ДІЯЛЬНОСТІ АБО З УХИЛЕННЯМ ВІД ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЇ ЗА НАЯВНОСТІ ПЕРЕДБАЧЕНИХ ДЛЯ ЦЬОГО ЗАКОНОМ ПІДСТАВ, - тягне за собою накладення штрафу від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої. 

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, або пов'язані з отриманням доходу у великих розмірах, - тягнуть за собою накладення штрафу від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення. 

Надання суб'єктом господарювання дозвільному органу або адміністратору недостовірної інформації щодо відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства - тягне за собою накладення штрафу від сорока до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Примітка. Отримання доходу у великих розмірах має місце, коли його сума у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. 

Коментар: Тепер уже новинки не попишеш без нагляду та реєстрації. 


Частина 5 - стосується всіх учасників мітингів і демонстрацій 
Знов КУпАП Стаття 185-1. 

Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій Порушення встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій їх учасником, в тому числі біля органів державної влади, місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій, житла чи іншого володіння осіб, - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до десяти діб. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення або організатором зборів, мітингу, вуличного походу, демонстрації, - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб. 

Участь в зборах, мітингу, вуличному поході, демонстрації, іншому масовому заході у масці, шоломі або з використанням інших засобів чи способів маскування з метою уникнення ідентифікації особи, або наявність у особи, яка бере участь у такому заході, відкритого вогню, піротехнічних засобів (освітлювальних, сигнальних, імітаційних), зброї, спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, вибухових чи легкозаймистих речовин, предметів, спеціально пристосованих чи заздалегідь заготовлених для вчинення протиправних дій, а також участь у такому заході без дозволу органів внутрішніх справ у форменому одязі, що повторює або схожий на формений одяг працівників правоохоронних органів чи військовослужбовців, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб. 

Встановлення без дозволу органів внутрішніх справ для проведення зборів, мітингів, вуличних походів чи демонстрацій або під час їх проведення конструкцій, палаток чи інших малих архітектурних форм, предметів чи конструкцій, що використовуються як сцена, звукопідсилюючої апаратури, - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб. 

Коментар: По-перше, немає ніякого встановленого порядку організації і проведення зборів, але наших Бурбел це ж ніколи не зупиняло. 
1. Тепер штрафи значно вищі. 
2. Є арешт на 10 діб за це. 
3. Носіння багатьох предметів карається окремо (наколінники, каски, шоломи і все, що суддя вважатиме пристосованим або заготовленим для протиправних дій - штраф або 15 діб. 4. Те саме за установку наметів чи звукопідсилюючої апаратури без дозволу міліції (!). 


Частина 6 - для партій та фірм, що надають сцени й апаратуру 
Стаття 185-2. 

Створення умов для організації і проведення з порушенням установленого порядку зборів, мітингів, вуличних походів або демонстрацій Надання для проведення з порушенням установленого порядку зборів, мітингів, вуличних походів або демонстрацій приміщень, транспорту, технічних засобів або створення інших умов для організації і проведення зазначених заходів - тягне за собою накладення штрафу від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до десяти діб. 

Без коментарів 


Частина 7 - стосується адвокатів із клієнтами 
Стаття 185-3. 

Прояв неповаги до суду Неповага до суду, що виразилась у злісному ухиленні від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача або в непідкоренні зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи в порушенні порядку під час судового засідання, а так само вчинення будь-ким дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил, - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб. 

Злісне ухилення експерта, перекладача від явки в суд - тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Коментар. А недовго музика грала й не садили на 15 діб за неповагу до суду. Тепер до суду зі зміною білизни, водою і запасом сигарет, колеги-адвокати. 


Частина 8 - про повістки при виклику для розгляду адмінсправ: 
Стаття 277-2. 

Повідомлення про розгляд справи Повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи. Інші особи, які беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення, повідомляються про день розгляду справи в той же строк. Належним підтвердженням сповіщення особи про місце і час розгляду справи (отримання особою повістки або ознайомлення з її змістом іншим шляхом) є розпис особи про отримання повістки, в тому числі на поштовому повідомленні, або відеозапис вручення особі повістки, або будь-які інші дані, які підтверджують факт вручення особі повістки про виклик або ознайомлення з її змістом. 

Коментар. А повістку можна вам і не вручати: Належним підтвердженням є __будь-які інші дані__, які підтверджують факт вручення особі повістки про виклик або ознайомлення з її змістом.


БІЛЬШЕ ПОКРАЩЕНЬ:

1. За рух у колонах більше 5 авто - вилучення прав і автомобіля на 2 роки. 
2. За діяльність інформагентства без держ.реєстрації - конфіскація техніки і продукції +штраф до 2000 неоподатковуваних податком мінімумів громадян, тобто сьогодні 17000 грн), інформагентством вважається будь-який сайт з новинами. Протягом трьох місяців сайти повинні пройти реєстрацію. Закон буде застосований для введення цензури.
3. Порушення порядку мирних зібрань - до 10 діб.  
4. Участь у мирних зібраннях у касці, форменому одязі, з вогнем - до 10 діб. А також участь в акції в одязі, схожому на форму військового або міліціонера (15 діб адмінарешту або штраф до 250 мінімумів, тобто 4250 грн на сьогодні ), для легкої ідентифікації протестувальників.
5. Встановлення наметів, сцени чи навіть звуку(!) без дозволу(!) міліції(!) - до 15 діб. 
6. Неповага до суду - 15 діб 
7. Невиконання вимог про обмеження доступу до інтернету - штраф 6800 грн. 
8. Невиконання "законних вимог" СБУшників - штраф понад 2 тис. грн. 
9. Протокол про адмін. правопорушення можна вже не вручати особі, яку вважають порушником (достатньо т.зв. "свідків"). 
10. Підтвердження вручення повістки особі тепер не лише її підпис, а "будь-які інші дані" (!) 11. Блокування доступу до житла (цілком нова кримінальна норма) - 6 РОКІВ. 
12. Наклеп (Повернуто до Кримінального Кодексу!!!!) - 2 РОКИ. 
13. Поширення екстремістських матеріалів (!!!!) - 3 РОКИ. Дано дуже широке поняття екстремістських матеріалів, під яке можна підвести будь-який критичний відгук про владу.
14. "групове порушення громадського порядку" - 2 РОКИ 
15. МАСОВІ ЗАВОРУШЕННЯ - 10 і навіть 15 РОКІВ (!) - будь-якого учасника Майдану можна садити за цією статтею, не кажучи вже про інші статті (!). 
16. Збирання інформації про беркутівців, суддів та інших подібних персонажів - 3 РОКИ. 
17. Погроза міліціонеру чи подібним персонажам - 7 РОКІВ. 
18. збирання інформації про суддю - 2 РОКИ 
19. НДО, які отримують кошти з-за кордону - тепер "іноземні агенти", мають платити податок на "прибуток" і офіційно називатися "іноземними агентами". 
20. НДО не можуть здійснювати "екстремістську діяльність". 
21. Церкви не можуть здійснювати "екстремістську діяльність" 
22. Держава може прийняти рішення про ЗАБОРОНУ ДОСТУПУ ДО ІНТЕРНЕТУ 
23. Громадське об'єднання вважається таким, що бере участь у політичній діяльності, якщо воно прагне впливати на рішення органів влади (тоді на таку діяльність і її фінансування треба просити завчасного дозволу держави). 
24. Людину можуть засудити (у т.ч. до багатьох років тюрми) ЗАОЧНО, тобто у її відсутність на суді. 
25. До відповідальність за порушення правил дорожнього руху тепер можна замість водія притягнути власники авто, якщо порушення зафіксовано автоматичним засобом. 
26. Народного депутата можуть позбавити недоторканності і дати згоду на його арешт без розгляду профільним комітетом - одразу на пленарному засіданні ВР. 
27. "Беркут" та посадовці, які вчинили злочини проти активістів майдану, звільняються від покарання.
28. Продаж телефонних SIM-карток тільки за паспортами, надання зв'язку тільки за договором . Абонента відключають від мережі, якщо він поширює незаконну інформацію .
Інтернет- провайдери будуть відключати від мережі клієнтів, які поширюють незаконну інформацію без рішення суду - за рішенням експерта. Оператори зв'язку повинні встановлювати соответсвующее обладнання за свій рахунок.

Це тільки частина норм цього законопроекту. Прийнятий він був з порушенням Регламенту Верховної Ради, без обговорення і очевидно порушує базові права та свободи громадян. Ряд організацій - Інститут "Республіка", Незалежна медіа-профспілка, НАЦСПІЛКИ журналістів, Комісія з журналістської етики та інші - вже закликали президента Віктора Януковича ветувати закон.

Але все більше громадян - судячи з розмов в соцмережах і на вулицях - втомилися чекати милості від Януковича і мають намір діяти більш рішуче. Одні - боротися за свої права, інші - пакувати валізи.

За матеріалами інтернет-видань
Всього коментарів: 12
1
Валентина | 16.01.2014 | 22:08
+ (2) -
"УРА Партії регіонів самій консолідованій партії України... Так тримати.
Дуже правильно робили громадяни, що голосували за депутатів від ПР"
2
Мартин | 16.01.2014 | 22:11
+ (1) -
Поки ці "зміни " непідпісяні рибачками і янеуками, гайда на загальноукраїнський майдан протесту і непокори!!!!!!!!!!! А взагалі, їх підписи і постанови, для свідомих представників суспільства, немають мати будь якої ваги, якщо вони пробують обмежити його гідність і свободу думки!!!
sir_the_dragon | 18.01.2014 | 01:44
+ (-1) -
Який майдан? Кому він потрібен? Як я казав раніше, іншого виходу немає, окрім .....!!!
3
Явшоці | 16.01.2014 | 22:34
+ (0) -
Мартин, ваш заклик до непокори вже є екстемізмом по новому закону.

Ласкаво просимо в Гондурас! це вже не Україна! Мовчіть далі! Вам же головне, щоб ковбасу було за що купити і в суботу на базар за що сходити чергову китайську тряпку купити.
6
Мартин | 16.01.2014 | 23:13
+ (-1) -
Тим що в якомусь "шоці" - "Es tut mir leid"... На відміну, мабуть від Вас, сучасну куплену "ковбасу" неспоживаю... Виготовляю своїми  руками з натурального м'яса вирощеного своїми  руками... А що таке китайські тряпки, маю туманну уяву... Але переживаю, що якщо ці бандюки додушать нашу націю, то прийдеться здихати по вищевказаному Вами рецепту... Так що вище хвост, і в наступ за свої права!!!...
4
Відродження | 16.01.2014 | 22:39
+ (1) -
ЗАЯВА МІЖНАРОДНОГО ФОНДУ «ВІДРОДЖЕННЯ» ЩОДО ЗГОРТАННЯ ДЕМОКРАТІЇ В УКРАЇНІ

Сьогодні в стінах Верховної Ради України відбулась безпрецедентна за своєю зухвалістю атака на базові права людини та громадські свободи, що ставить під сумнів демократичну природу української держави та відкриває шлях до масових репресій проти її громадян.
З грубим порушенням регламенту і без обговорення було ухвалено репресивний законопроект №3879 «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян».
30 листопада минулого року наказом виконавчої влади було криваво розігнано мирне зібрання Євромайдану. Суспільство відповіло на це наймасовішими за історію України мирними акціями протесту. У свою чергу, замість переговорів, пошуку консенсусу та врегулювання кризи цивілізованим шляхом за допомогою ухваленого закону влада сьогодні намагається легітимізувати прийдешні репресії, брутально позбавити людей фундаментальних прав та свобод, тим самим – розігнати громадянське суспільство і позбавитись протестів на всіх Майданах країни.
Закон суттєво обмежує свободу мирних зібрань, вимагаючи отримувати дозвіл у МВС як на порядок їх проведення, так і на створення елементарних умов для масових заходів (тенти, сцена тощо), повністю виводить за сферу відповідальності всіх, причетних до кривавих подій на Євромайдані, створює правові підстави для запровадження цензури, коли самі і прокурори вирішують щодо відкриття кримінального впровадження за критичні висловлення у бік влади. Можливість звинувачення в екстремізмі, поняття якого залишається у законі розмитим, повністю розв'язує владі руки для свавільних звинувачень та притягнення громадян до кримінальної відповідальності. Закон суттєво зменшує простір свободи слова, фактично забороняючи створення і діяльність незалежних інформаційних агенцій у мережі Інтернет.
Через ухвалений законопроект влада намагається скопіювати путінські технології дискредитації та встановлення тотального контролю над неурядовими організаціями, які отримують сприяння від демократичних країн і фондів, вимагаючи від них реєстрації у якості "іноземних агентів" та вводячи податкові механізми обмеження фінансової допомоги для громадської активності.
Закон атакує фундаментальні громадянські свободи -- свободу вираження поглядів, свободу мирних зібрань, свободу об'єднань. Саме тому його дійсне правове значення нікчемне, й він не має права на існування у незалежній Україні. Цей недолугий закон є ще одним свідченням антидемократичних намірів тих, хто його ухвалював.
Ми закликаємо всіх представників громадянського суспільства, всіх громадян, для яких права та свободи є цінністю, виступити проти закону, що утверджує авторитарний режим в Україні!
Прикрепленные файлы:
5
Ая | 16.01.2014 | 23:11
+ (1) -
Жесть!
Мартин | 17.01.2014 | 21:08
+ (0) -
Що таке "жесть" незнаю... Я віддалений від блотних жаргонів... Попитайте в ректора... Для мене головною є людська гідність, а не заклик підставляти наступнну щоку для удару, у відповідності до послань жидо-християнського "нового завіту"... Для мене багато років була актуальна ЗАПОВІДЬ - "ДУМАЙ І НЕБІЙСЯ", тобто непанікуй, коли бандюки пробують тебе поставити у безвихідь... В Україні є лише два міста, які офіційними діями своїх депутатських органів в день ГКЧП, провели сесії протесту і відправили документальні протести у вищі українські органи... В тому числі і Кравчуку... Це обласна Рада м. Львів  і Кузнецовська міська рада... Але на тій сесії під, час голосування, з залу "мягко кажучи" втікли всякі коровкіни і їм підлеглі станційні дермократи...
7
16061981 | 16.01.2014 | 23:52
+ (3) -
Ще б колючим дротом   загородили виродкі.
8
Кінець | 17.01.2014 | 00:46
+ (0) -
Президент України Віктор Янукович підписав п'ять законів, які 16 січня прийняла Верховна Рада.
Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерело в патронатній службі президента.

Так, президент схвалив «закон Колісніченка-Олійника», закон про спрощення зняття недоторканності з депутатів, закон про відеофіксації ПДР, закон про відповідальність за вчинення правопорушень під час проведення футбольних матчів і закон про заочне кримінальне провадження.
9
luffe | 17.01.2014 | 01:40
+ (1) -
"Сьогодні в ефірі ТВІ Колєсніченко заявив, що регіонал правильно заїхав по голові Марії Іоновій, бо вона була не на своєму робочому місці..."

Теперь Колесниченка можно посадить заочно! И второго тоже!
Ліна Костенко | 17.01.2014 | 17:19
+ (0) -
Доборолися, добалакалися,
досварилися, аж гримить.
Україно, чи ти була колись
незалежною, хоч на мить
Від кайданів, що волю сковують?
Від копит, що у душу б’ють?
Від чужих, що тебе скуповують?
І своїх , що тебе продають?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1050
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9194

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів