34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Освіта // ГМ "Опора": про ЗНО-2011 в Кузнецовську

ГМ "Опора": про ЗНО-2011 в Кузнецовську

01.07.2011

1

1105

Громадянська мережа «ОПОРА» завершила реалізовувати кампанію громадського моніторингу зовнішнього незалежного оцінювання на Рівненщині.

Головною метою кампанії була оцінка рівня організації зовнішнього незалежного оцінювання безпосередньо на пунктах тестування.

Також ОПОРА проаналізувала явку абітурієнтів, особливості та організаційні недоліки ЗНО, зафіксувала курйозні випадки та інциденти, що мали місце на пунктах тестування області.

Спостерігачі ОПОРИ слідкували за прозорістю та чесністю проведення ЗНО у Рівному, Дубному, Кузнецовську, Сарнах та Дубровиці. Найбільша увага приділялася найбільш масовим тестуванням, зокрема українській мові та літературі, історії України, а також математиці. 

Відкриття пунктів тестування: проблеми та курйозні випадки


Цього року дещо змінилася процедура отримання абітурієнтами реєстрації учасників для проходження ЗНО та отримання сертифікатів. У порівнянні з минулим роком, абітурієнтам не потрібно було їхати до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, стояти у чергах, щоб зареєструватися та отримати сертифікат. Натомість цьогоріч абітурієнти реєструвалися за допомогою Інтернету, а сертифікат від Регіонального центру отримували поштою. На перший погляд все в інтересах абітурієнтів. Проте як це пояснити тим абітурієнтам, які через вину Львівського РЦОЯО чи Укрпошти не отримали сертифікат учасника ЗНО, а відповідно втратили можливість здати тестування в основну сесію. 

Цікаво, що переважна більшість абітурієнтів, які не були допущені до складення тестів через відсутність сертифікату, не здогадувалися про існування такого документу. 

Вони були переконані, що паспорту і запрошення-перепустки вистачить, щоб бути допущеними до тестування. Наприклад, у Кузнецовській ЗОШ №1 під час тестування з української мови та літератури абітурієнт, який не зміг взяти участь у тестуванні через відсутність сертифікату, був дуже здивований, коли дізнався про існування такого документу та його обов'язкову наявність для проходження тестування. Також можна припустити, що абітурієнти могли сплутати запрошення-перепустку з сертифікатом, і тому у них не виникло ніяких підозр, що вони не отримали необхідний документ.

Зазначимо, що Львівський РЦОЯО піде на зустріч тим випускникам, які з об'єктивних причин не змогли потрапити на пункт тестування. Усіх їх зареєструють на додаткову сесію, що відбудеться у Львові з 27 червня по 3 липня. 

Також спостерігачі ОПОРИ зафіксували чимало випадків, особливо під час тестування з української мови та літератури, коли абітурієнти забували з собою взяти на пункт тестування один з необхідних документів.

У переважній більшості випадків цим документом був сертифікат, в окремих випадках - паспорт. Якщо говорити про статистику, то практично на кожному пункті тестування було від 3 до 5 абітурієнтів, які забули один з документів. Такі абітурієнти не були допущені до тестування. У тих випадках, коли абітурієнтам довозили необхідний документ до початку тестування, їх допускали до складення тестів. Хоча такі випадки, як правило, були поодинокими.

Цікавий випадок мав місце під час тестування з української мови та літератури у Кузнецовській ЗОШ №1. Там абітурієнт був допущений до складення ЗНО без наявності паспорта.

Як виявилося, його допустили до складення тестів, зважаючи на те, що у нього напередодні викрали паспорт. Зауважимо, що після того, як абітурієнт написав заяву на ім'я директора Львівського РЦОЯО Середяк Л.В., у якій він зазначив про викрадення документу, його допустили до тестування.

Також дозволили складати ЗНО абітурієнтці, яка прийшла на пункт тестування з паспортом, у якому прізвище не відповідало тому, що у сертифікаті. Даний випадок був зафіксований у Рівненській ЗОШ №13. Як з'ясувалося, абітурієнтка напередодні вийшла заміж, а на ЗНО реєструвалася під дівочим прізвищем. Після консультацій з Львівським РЦОЯО її допустили до тестування.

Найбільші недоліки при відкритті пунктів тестування спостерігачі ОПОРИ виявили у Кузнецовській ЗОШ №1 під час тестування з української мови та літератури. Спершу чергові, пропускаючи абітурієнтів на пункт тестування, ретельно перевіряли у них документи, а коли до початку тестування залишилося 15 хвилин, з дозволу уповноваженої особи абітурієнтів розпочали пускати без жодної перевірки документів.

Явка абітурієнтів на ЗНО у Рівненській області

Загалом для складення ЗНО в Рівненській області зареєструвалося 10 260 абітурієнтів. З них 9707 осіб зареєструвалися для складення української мови та літератури. Історію України обрало 7791 абітурієнт, математику - 6480, біологію - 4704, іноземні мови - 2181 (включно з російською), фізику - 2013, географію - 3463 та хімію - 1418 абітурієнтів. Нагадаємо, що абітурієнт може складати тестування з 3 до 5 предметів. Обов'язковим для усіх абітурієнтів є тестування з української мови та літератури, інші предмети випускник обирає на свій розсуд в залежності від того, у якому ВНЗ та за яким фахом він хоче навчатися.

Проаналізувавши відвідуваність абітурієнтів ЗНО у 2011 році, ОПОРА з'ясувала, що найбільший відсоток абітурієнтів для складення тестів виявився з української мови та літератури - 92,26%. Для складення тестів з математики на пункти тестування з'явилося 91,51%, біології - 89,41%, історії України - 89,37%, фізики - 88,72%, хімії - 87,59%, іноземної мови - 87,07%, географії - 85,79% абітурієнтів.

Що стосується аналізу кількісних показників явки та неявки абітурієнтів на складення ЗНО, то найбільше абітурієнтів не з'явилося на тестування з історії України - 788. Тестування з української мови та літератури, що з об'єктивних причин було наймасовішим, проігнорував 751 абітурієнт, з математики - 550, з біології - 498, з географії - 492, з іноземних мов - 282, з фізики - 227, з хімії - 176.

Робота персоналу пунктів тестування

Винятком із правил та всупереч тенденції проведення цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання у Рівненській області стала спроба тиску на громадських спостерігачів, коли їх намагалися переконати не заносити зафіксовані порушення чи організаційні недоліки в роботі пункту тестування до підсумкового протоколу. 

Зокрема, порушення процедури було зафіксовано у Кузнецовській ЗОШ №1 під час тестування з української мови та літератури. Чергові пункту тестування у визначений час не спромоглися вчасно розпочати допуск абітурієнтів до приміщення школи. Тож їм довелося це робити в останні хвилини перед початком тестування без перевірки документів.

Уповноважена особа, присутня на цьому пункті тестування, не дала можливості спостерігачам виконати їхню законну вимогу та занести цю інформацію до протоколу. Рівненське представництво Громадянської мережі «ОПОРА» підготувало звернення на ім'я директора Львівського РЦОЯО Середяк Л.В. щодо перешкоджання роботі громадських спостерігачів.

Проте, незважаючи на наявність такої прикрої ситуації спостерігачі ОПОРИ в цілому позитивно оцінюють роботу персоналу пунктів тестування. Зазначимо, що окремі порушення та організаційні недоліки на пунктах тестування не мали системного або систематичного характеру. Найбільше організаційних недоліків роботи персоналу пункту тестування спостерігачі ОПОРИ зафіксували під час тестування з української мови та літератури. Це можна пояснити тим, що дане тестування відбувається першим у серії зовнішнього незалежного оцінювання. Тому, за звичай, персонал не має практичного досвіду організації роботи пункту тестування, а лише теоретичні знання того, як все має відбуватись.
Всього коментарів: 1
1
CонЯ | 01.07.2011 | 16:21
+ (0) -
Але ж перша школа й не вгодила "Опорі", пропісочили лише їх.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1047
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9190

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів