34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Поліція // Громадянин Латвії звинувачує володимирецького суддю у дискримінації та хамстві

Громадянин Латвії звинувачує володимирецького суддю у дискримінації та хамстві

17.09.2011

0

644

У стінах суду доводиться чути обурення, мовляв, рішення — неправильне. Сторона, яка незадоволена вирішенням питання, не приховує обурення. Це вже навіть стало своєрідною нормою. Втім, у Володимирецькому районному суді виникла зовсім інша ситуація. Адже ніяк не порозуміються суддя, що веде справу, та громадянин іншої країни, який представляє у суді інтереси своїх родичів. Розгляд справи постійно відкладається, до того ж лунають звинувачення в упередженому ставленні та навіть дискримінації за національністю.

Громадянин Латвії Дмитріїс Степушинс 19 липня цього року приніс у Володимирецький районний суд доповнення до документів у справі своїх племінників, яку розглядав цей суд. Мова йде про визнання факту проживання юнаків на території України, яке дозволить їм отримати так зване "чорнобильське” посвідчення.

— Хлопці переїхали в Україну з Латвії у 1987-му році, відтоді постійно тут мешкали у Володимирецькому районі в селі Антонівка, ходили у школу, отримували медичну допомогу, — розповів Дмитріїс Степушинс.

— Втім, коли постало питання визнання цього факту, суддя Леонід Закревський, який веде справу, поставив під сумнів довідки, які нам видали і у школі, і у медичному закладі. Фактично, він поставив під сумнів правдивість документів, виданих державними закладами. Попросив надати ще свідків і зі школи, і з лікарні та додаткові документи. Справа, яку мали розглянути 1 липня, була перенесена на 18 липня, а згодом — на 22 липня. Додаткові документи я приніс у суд 19 липня. Але замість того, щоб вирішити справу із впорядкуванням документів, я отримав неадекватне відношення судді Закревського до мене, як іноземця та родича позивачів у справі, та моїх племінників також. 

За словами пана Дмитріїса, суддя виявив свою неприязнь до нього як громадянина Латвії, коли відмовився мирно вирішити мовне питання. Справа у тім, що спілкувався суддя українською, яку латиш розуміє не повністю. 

— Я попросив говорити зі мною російською, щоби ми могли порозумітися, але суддя не зреагував. Сказав, що ми знаходимося в Україні, а українська тут — державна мова. Тож я попросив його надати мені перекладача, щоб я міг теж спілкуватися рідною мовою — латвійською. Втім, перекладача мені не надали. А суддя рознервувався, почав кричати та ображати мене, наче намагався мене залякати. Я перепитав, чи він так ставиться до мене, тому що я громадянин Латвії. Усім своїм виглядом суддя показав, що я був правий. Після цього він відмовився приймати у мене доповнення до документів. 

Пан Степушинс нарікає, що за 12 років роботи в еміграційній службі він уперше опинився у такій ситуації.
— Як представник іншої країни, я вважаю, що суддя не має права так поводити себе, порушуючи права і свободи громадян, а тому довіряти правосуддю не можна. Я не можу збагнути, як такі інстанції можуть знущатися над людьми, — каже пан Дмитріїс.

Втім, латвієць не збирається опускати руки та готовий скаржитися на нечемність судді у прокуратуру та Кваліфікаційну комісію суддів при Вищій раді юстиції в Києві, яка займається питаннями професійної та моральної компетенції суддів. А ситуацією зацікавилися у Посольстві Латвії в Україні та еміграційній службі Латвії.

Тим часом засідання суду й 22 липня було перенесене, а наступне, яке відбулось 8 серпня, справу не вирішило, оскільки з’явилися не всі свідки. Латвійця у зал суду не пустили. Наступного разу суддя та латвійський захисник зустрінуться аж 8 вересня. Як каже пан Степушинс, суддя навмисно пішов у відпустку за власний рахунок, аби затягнути розгляд справи. 

Те, що Леонід Закревський із 10 серпня перебуває у відпустці, підтвердила і голова Володимирецького районного суду Людмила Котик. Щоправда, наголосила, що це його чергова відпустка. Про конфлікт свого підлеглого та громадянина іншої країни дізналася від журналістів, втім коментувати ситуацію не береться.

Каже, про цю справу слід говорити із самим паном Закревським. Натомість він на контакт із журналістами не йде. Телефон його робочого кабінету або не відповідає, або колеги пояснюють, що суддя перебуває у нарадчій кімнаті. 

За словами Людмили Котик, подібні скарги на суддів надходять вперше. Сам Леонід Закревський працює суддею із грудня 2010 року, до того він працював начальником Володимирецького РВ УМВС в Рівненській області. 

ogo.ua

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9197

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів